Προς το περιεχόμενο

Mozzila Firefox Δεν Ανοιγει σελιδες


c0nFuSeR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια τελευτεες μερες το Firefox δε ανοιγει σελιδες. Εκλεισα firewall,Αntivirus,ekana uninstall και install , εσβησα ρυθμισεις, επανεφερα ρυθμισεις απο about:config στις προεπιλεγμενες, αλλα και παλι τπτ! τι μπορει να παιζει?

 

PS: o internet explorer δουλευει κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε ένα ολοκληρωτικό uninstall μπορεί να βοηθήσει

Πρώτα κάνε Uninstall το Firefox από προαφαίρεση προγραμμάτων μετά σβήσε στο program files το φάκελο του μετά διέγραψε αυτούς τους φάκελους

 

C:\Documents and Settings\user \Application Data\Mozilla

C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Mozilla

 

Και κάνε μετά επανεκκίνηση μετά κάνε ξανά install ελπίζω να βοηθήσει αλλιώς πας Opera

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ παράξενο ποια έκδοση Firefox βάζεις δοκίμασε και ποιο παλιά αλλά πρώτα δοκίμασε την έκδοση 2.0.0.11 χτες βγήκε νομίζω και κάνε και κάνα restart το router και δες αν έχεις βάλει πρόσφατα κάποιο πρόγραμμα πχ hide ip κλπ???

 

Και πριν βάλεις άλλη έκδοση σβήσε πάλι όλους τους φάκελους του Mozilla

 

Μου εξαντλήθηκαν ιδέες LoL……

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις τρέξει τα Antivirus kai AntiSpyware προγραμματα μήπως είναι καποιο Hijacker προγραμμα που να εμποδείζει την λειτουργία ?

 

Δοκίμασε SpybotSearch and Destroy και HijackThis και αν θέλεις κάνε post εδώ το log του δεύτερου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

c0nFuSeR, για να δεις αν είναι ή δεν είναι πρόβλημα του Firefox, κάνε ένα από τα δύο:

 

1.

 

Κατέβασε έναν φορητό Firefox, αποσυμπίεσε κάπου το πακέτο και ξεκίνα τον (τον ξεκινάς κάνοντας διπλό κλικ στο αρχείο FirefoxPortable.exe).

 

http://portableapps.com/apps/internet/firefox_portable

 

Η φορητή έκδοση χρησιμοποιεί δικό της προφίλ και δεν ανακατεύεται καθόλου με την τοπική εγκατάσταση του Firefox, οπότε, αν δουλεύει, σημαίνει ότι ίσως κάτι φταίει με την τοπική εγκατάσταση.

 

2.

 

Εναλλάξ:

 

Αν είναι κανονικά εγκατεστημένος ο Firefox, γράψε στο Έναρξη/Start, Εκτέλεση/Run:

 

>firefox -profilemanager

 

και χτύπα Enter.

 

Θα σου ανοίξει το παράθυρο του Profile Manager. Φτιάξε εκεί ένα καινούργιο προφίλ με όνομα, π.χ., profile2, και ξεκίνα με αυτό. Δουλεύει με το καινούργιο προφίλ;

 

Στο καινούργιο προφίλ δεν θα βλέπεις τους σελιδοδείκτες σου και όλα τα υπόλοιπα. Είναι σαν να ξεκινάει ο Firefox για πρώτη φορά στο μηχάνημα. Αλλά μετά μπορείς να το σβήσεις και να αφήσεις πάλι μόνο το παλιό σου προφίλ, το default.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιχα και εγω το ιδιο προβλημα με τις δυο τελευταιεs εκδοσεις του firefox και το επιλυσα αφου ρυθμισα τον windows defender ωστε να επιτρεπει την εισοδο στον mozzila!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το ίδιο προβλημα έτυχε σήμερα σε κάποιο φίλο (μονο ΙΕ δουλέυει) και δεν βρίκαμε λύση ακόμα. Αλλά μου είπε ότι ο μικρός του γιός εγκατέστησε παιχνίδια με crack ... πιθανότατα ιός φταίει για αυτη την συμπεριφορά. Ποιο antivirus συστήνετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμενα ο φιλος μου μου ειπε οτι κατι εκανε ο αδερφος του και απο τοτε δε ξαναδουλεψε ο firefox(οπως και ο Opera). ΝΟD32 δεν βρηκε τπτ. επισης και Spybot ειναι καθαρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...