Προς το περιεχόμενο

Τραγουδάτε....στο μπάνιο σας;;


poscaman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Eγώ μερικές φορές κάνω και headbanging και πήγα να πέσω μια φορά :-D

 

Κι εγώ τα ίδια.Ειδικά όταν είναι βρεγμένο το μαλλί είναι σκέτη τρέλα.Απλά με προβληματίζει το γεγονός ότι δεν έχει καλή ακουστική ο χώρος....στα brutal δεν ακούγομαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τραγουδάω τις περισσότερες ώρες της ημέρα. Στο αυτοκίνητο, στον Η/Υ, στη δουλειά μου που συχνά επιβάλλει να τραγουδάω, μια που είμαι μουσικός :), το μπάνιο θα μου ξέφευγε;

 

Πληροφοριακά, η φωνή σας ακούγεται καλύτερα στο μπάνιο εξαιτίας ενός φαινόμενου κατά το οποίο τα διακροτήματα της φωνής που δημιουργούν κάποια από τα φάλτσα, χάνονται από τις ανακλάσεις στα λεία και βρεγμένα πλακάκια του μπάνιου.

 

Γι' αυτό μην απογοητεύεστε που δεν μπορέσατε να ξαναπιάσετε εκείνη τη θεϊκή φωνή που είχατε στο μπάνιο όταν πήγατε για.. την οντισιόν. "Μα δεν καταλαβαίνω... Σήμερα το πρωί στο μπάνιο το ερμήνευσα εκπληκτικά το κομμάτι. Με τα κορδελάκια του, απολαυστικός ήμουν. Τι στο καλό συνέβη;"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριακά, η φωνή σας ακούγεται καλύτερα στο μπάνιο εξαιτίας ενός φαινόμενου κατά το οποίο τα διακροτήματα της φωνής που δημιουργούν κάποια από τα φάλτσα, χάνονται από τις ανακλάσεις στα λεία και βρεγμένα πλακάκια του μπάνιου.

 

ενδιαφέρων, δεν το ήξερα! :confused:

 

άσχετο, αλλά δεν χρειάζεσαι πάντως ούτε φωνάρα, ούτε βρεγμένα πλακάκια για να τραγουδάς ωραία.

Τρανή απόδειξη ο κύριος που γράφεις στην υπογραφή σου. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφέρων, δεν το ήξερα! :confused:

 

άσχετο, αλλά δεν χρειάζεσαι πάντως ούτε φωνάρα, ούτε βρεγμένα πλακάκια για να τραγουδάς ωραία.

Τρανή απόδειξη ο κύριος που γράφεις στην υπογραφή σου. ;)

 

Επίσης, τρανή απόδειξη ο (όχι-και-τόσο) κύριος που έχει την υπογραφή μου.

 

Γεννήθηκα αρκετά φάλτσος, δούλεψα τη φωνή μου και τώρα τραγουδάω μια χαρά.

 

Ελπίζω να μην έχουμε σταματήσει σ' αυτή τη χώρα του ριάλιτι και της εύκολης λύσης να πιστεύουμε στην καλή δουλειά, έτσι; Όποιος θέλει μπορεί να τραγουδήσει, με λίγη (πραγματικά λίγη όμως) προσπάθεια και σωστή δουλίτσα. Ελάχιστοι είναι οι άνθρωποι που είναι εκ φύσεως άμουσοι (μιλάμε για 0,5% και κάτω) και έχουν κάτι σαν "αχρωματοψία" στο ήχο. Αυτοί συνήθως δεν ενδιαφέρονται και για να τραγουδήσουν, γιατί η μουσική δεν τους συγκινεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδον παντα...

 

απο Van Halen - Jump (παλι καλα στο μπανιο αποφευγω την ποζερια:-D) μεχρι και

Andy Taylor - I might lie

 

Χορευω κιολας και πιανω και τσατσαρα για μικροφωνο :lol::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο όταν είμαι μόνος στο σπίτι...μια φορά που είχε κόσμο άρχισαν να με δουλεύουν!

το καλύτερο πάντως είναι ζεστό νερό μέχρι την μέση και ραδιόφωνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το βρίσκω εντελώς ηλίθιο να είμαι με τις σαπουνάδες και να το διασκεδάζω……συνήθως χαλαρώνω και απολαμβάνω το καυτό νερό (μετά τις σαπουνάδες)

 

Μια και το φερε η κουβέντα θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο/

 

Τι φοράτε όταν κοιμόσαστε ?

 

Εγώ προσωπικά μόνο το σλιπάκι – χειμώνα καλοκαίρι

 

Βρίσκω εντελώς αηδιαστικές / γελοίες τις πιτζάμες όπως επίσης και τα μποξεράκια….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...