Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με recovery disks σε vaio VGN-FZ21M


marylou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες!

Πριν λίγες μέρες αγόρασα το Sony Vaio VGN-FZ21M, το οποίο ως γνωστόν δεν έχει πακέτο τα recovery disks του.Προσπάθησα να τα δημιουργήσω μόνη μου (μου ζήτησε 6 dvd των 4,7GB!!!!), αλλα στο 4ο dvd κόλλησε η διαδικασία.Έκανα restart και πάλι απο την αρχή αλλα ξανακόλλησε.Σε περίπτωση που έχει σημασία, τα dvd που χρησιμοποίησα είναι tdk και imation.Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;Έχω απελπιστεί! :fear:

 

Thanks in advance

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες!

Πριν λίγες μέρες αγόρασα το Sony Vaio VGN-FZ21M, το οποίο ως γνωστόν δεν έχει πακέτο τα recovery disks του.Προσπάθησα να τα δημιουργήσω μόνη μου (μου ζήτησε 6 dvd των 4,7GB!!!!), αλλα στο 4ο dvd κόλλησε η διαδικασία.Έκανα restart και πάλι απο την αρχή αλλα ξανακόλλησε.Σε περίπτωση που έχει σημασία, τα dvd που χρησιμοποίησα είναι tdk και imation.Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;Έχω απελπιστεί! :fear:

 

Thanks in advance

 

Εγώ απλά θα σε καλωσορίσω στη παρέα του Insomnia :-D:-D και σε πρώτο στάδιο να σου πω πως τα drivers και κάποια utilities για το συγκεκριμένο laptop, μπορείς να τα βρεις από εδώ: http://support.vaio.sony.co.uk/downloads/updates/updates.asp?site=voe_en_GB_cons&c=0&s=VGN-FZ&m=2805

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδιά..6dvd των 4,7GB.Όσους ρώτησα τους φάνηκε εξίσου περίεργο :fear:

Παίζει να έχω κάνει κάπου βλακεία;Δεν καταλαβαίνω!

 

Thanks Μαριε (αν και δεν έβγαλα ακρη τελικα..)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exw to idio.

3 DVD's or 6 CD's, an thimamai kala...

pantws kane ta recovery, tha sou xreiastoun kapoia stigmi ;)

ksekinas tin diadikasia apo tin arxi k pali ta idia????

 

auto egine 2-3 fores..twra exw grapsei mexri kai to tetarto,kanw resume ti diadikasia alla kollaei sto 0% i eggrafi kai den proxwraei :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

 

Σήμερα πήρα το νέο VAIO. Εγκαταστάθηκαν τα VISTA, αλλά μετά όταν πήγα να δημιουργήσω τα Recovery Disks, μου βγάζει Failed to create an empty document.

 

Καμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

exo provlima me to sigkekrimeno laptop fz21m mou bgazei sinexia parathira me sfalmata. den anigei programata kai den kanei kai instal merika programata. molis anigei bgazei oti den mporei na anoiksei to windows defender.den exo kanei recovery disks opos eprepe me to vaio recovery center alla me tin epilogi to windows kai xreiastike miso dvd. tora den mporo na kano tipota sas parakalo pite mou mia lisi i an mporei kapoios na mou dosi me kapoio tropo ta disks. eyxaristo poli an thelei kapoios na epikinonisei prosopika maza mou as mou steili mail sto [email protected] kai pali exarist poli.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα. Δεν έχω φτιάξει τα recovery DVD και τα χρειάζομαι γιατί το Sony vaio VGN-FZ21M μου κώλυσε. Αν κάποιος τα έχει και μπορεί να με βοηθήσει παρακαλώ να στείλει μήνυμα στο [email protected]

ευχαριστώ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...