Προς το περιεχόμενο

Ftp download


horsepower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να κατεβάσω κάτι από ftp.otenet..Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν ξέρω πως θα βάλω να κατεβαίνει ολόκληρο το directory. Είναι μάλλον ηλίθια ερώτηση αλλά έχω κολλήσει τώρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται απο πιο FTP Client που χρησιμοποιείς

Συνήθως στα Window GUI FTP clients (Filezilla για παραδειγμα)

Κάνεις δεξί click στον φάκελο και επιλέγεις "download"

 

Αν χρησιμοποιείς command line ftp client (dos ftp για παραδειγμα)

δεν υπάρχει ευκολος τρόπος

πρεπει να κατεβάσεις ένα ένα τα αρχεία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κατεβάσω ας πούμε το ubuntu από ftp.otenet πρέπει να τα κατεβάσω ένα ένα?

 

Διαβασε την αρχική μου απαντηση ξανά ...

 

υποθέτω οτί μάλλον έχεις GUI FTP CLient.

 

Πες μας τουλάχιστον αυτό ή ποιο FTP χρησιμοποιείς για περαιτέρω βοήθεια !!!!

 

Εάν είναι ενα αρχείο (.iso ας πούμε) τοτε πατας μία στο αρχείο και περιμένεις να κατέβει

 

Εάν είναι πολλά αρχεία μέσα σε φακελό πατάς πάνω στόν φάκελο δεξί κουμπί και πρέπει να σου δίνει επιλογή "download", το πατάς και περιμένεις και αυτό κατεβάζει ΈΝΑ ΕΝΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να μου πείτε από που να κατεβάσω το ubuntu (όχι κομμάτι κομμάτι αλλά, .iso or whatever)μέσω ftp για αρχή?και όταν βρω χρόνο θα επανέλθω για ερωτήσεις τύπου ftp, γιατί τώρα τελευταία δεν προλαβαίνω όχι να κλασW αλλά ούτε να....

 

α και κάτι τελευταίο..Το cuteftp καλό είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να μου πείτε από που να κατεβάσω το ubuntu (όχι κομμάτι κομμάτι αλλά, .iso or whatever)μέσω ftp για αρχή?

 

Να μην το κατεβάσεις μέσω FTP. Να το κατεβάσεις μέσω torrent, για να μην επιβαρύνεις τον mirror από τον οποίον εξαρτώνται πάρα πολλοί χρήστες για τα καθημερινά updates του λειτουργικού τους.

 

Άρα, πάμε μία ακόμα για εμπέδωση:

ISO download via FTP ---> Bad thing

ISO download via BT ---> Good thing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην το κατεβάσεις μέσω FTP. Να το κατεβάσεις μέσω torrent, για να μην επιβαρύνεις τον mirror από τον οποίον εξαρτώνται πάρα πολλοί χρήστες για τα καθημερινά updates του λειτουργικού τους.

 

Άρα, πάμε μία ακόμα για εμπέδωση:

ISO download via FTP ---> Bad thing

ISO download via BT ---> Good thing

 

Εγκατέστησα το filezilla και όλα καλά..το χρησιμοποίησα σε κάτι άλλες σελίδες..

Οκ παρσι το ξέρω αυτό, απλά εχθές που είπα ότι θέλω to iso του, βιαζόμουν και δεν είχα χρόνο να περιμένω να κατέβει από bt.Τελικά θα το βάλω σήμερα να κατεβαίνει..

Αν και λίγο off-topic πείτε μου ποιο να κατεβάσω..Ubuntu, kubuntu, xubuntu, fedora, suse....ποιοοοο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H i386 έκδοση παίζει σε όλους τους x86 συμβατούς επεξεργαστές (και τους 64μπιτους). Η AMD64 παίζει μόνο σε AMD64 και EM64T συμβατούς: Athlon 64 και μεταγενέστερους από AMD. Για Intel, είναι πιο μπερδεμένα τα πράγματα, αφού έβγαλε Pentium4 64bit και συνέχισε επίσης να διαθέτει και νεότερες 32μπιτες CPU. Δες από το CPU-Z πληροφορίες για τον επεξεργαστή σου.

 

Τα links για να κατεβάσεις:

 

ftp://ftp.otenet.gr/pub/linux/ubuntu-releases/7.10/ubuntu-7.10-desktop-amd64.iso

 

Για torrent: ftp://ftp.otenet.gr/pub/linux/ubuntu-releases/7.10/ubuntu-7.10-desktop-amd64.iso.torrent

ή από Linuxtracker που έδωσα link πιο πάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...