Προς το περιεχόμενο

Κλοπή φορητού και φωτογραφικής


tzoykas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους. Ισως να μην είμαι στη σωστή ενότητα αλλά πάλι δε ξέρω που θα μπορούσε να αναρτηθεί ένα τέτοιο μήνυμα. Παρακαλώ τους συντονιστές να το μεταφέρουν (ή ακομα και να το διαγράψουν) αν θεωρούν ότι δεν ταιριάζει εδώ.

 

Το βράδυ της Παρασκευής 30/11/2007 στον κέντρο της Θεσσαλονίκης εκλάπη από αυτοκίνητο φορητός υπολογιστής και φωτογραφική μηχανή (που ήταν μέσα στην ίδια τσάντα).

 

HP Pavilion dv9262EA με αριθμό (S)CNF72220X2

Canon Powershot A520 με αριθμό 9715A002[AA] ή (21)0638504429.

 

Παρακαλώ αν τύχει κάποιος να σκοντάψει πάνω τους να γνωρίζει ότι πρόκειται για προϊόν κλοπής (και ας με ενημερώσει με ένα προσωπικό μήνυμα)

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδανικό θα είναι να μεταφερθεί εδώ

 

:lol::lol: την φωτογραφική ξέχασε την...τώρα για τον υπολογιστή πότε δεν ξέρεις...

καλά πως στα κλέψανε μέσα από το αμάξι; ξέχασες να κλειδώσεις ή τα παράτησες μέσα και σπασανε τα τζάμια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol::lol: την φωτογραφική ξέχασε την...τώρα για τον υπολογιστή πότε δεν ξέρεις...

καλά πως στα κλέψανε μέσα από το αμάξι; ξέχασες να κλειδώσεις ή τα παράτησες μέσα και σπασανε τα τζάμια;

Δε ξέρω τι βρίσκεις τόσο αστείο, ούτε σε τι βοηθάς με το μήνυμά σου. Και ενημερωτικά, ούτε ξέχασα να κλειδώσω, ούτε ήταν αφημένα χύμα. Στο πορτ μπαγκάζ ήταν. Καλύτερα να ασχοληθείς με κάποιον που συμμερίζεται τη χαρά σου.

 

pern112 ευχαριστώ για τη συμβουλή, θα έχω το νου μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακόμη να τα ξεχάσεις?

 

Ποτέ δεν αφήνουμε πράγματα στο πορτ παγκάζ. Είναι η νέα μέθοδος των ληστών. Ανοίγουνε πορτ παγκάζ ακόμη και σε σταματημένα αυτοκίνητα στα φανάρια. Πολλοί κάνουν το λάθος και αφήνουν τσάντες ή laptops.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοίγουνε πορτ παγκάζ ακόμη και σε σταματημένα αυτοκίνητα στα φανάρια.

 

Βάζεις μία όπισθεν και καθάρισες. Μαλιστα εχεις και διπλο κερδος : παίρνοντας του τα παδια και λιωνοντας του στον προφυλακτηρα του πισω αυτοκινητου, εσυ ουσιαστικα δεν θα εχεις ακουμπησει το πισω αυτοκινητο αλλα τα πόδια του. Οπότε δεν θα χρειαστει να πληρωσεις και τον απο πισω :P.

Μου εχουν σπασει σε 10 μερες 2 φορες το αμαξι και μου εχουν ξηλωσει οτι υπηρχε μεσα (μαλιστα τι μια φορα κοψανε τα συρματακια για να το κλεψουνε αλλα δεν τα καταφερανε) και αλλη μια φορα έχω πεταχτει σε μια δουλεια μερα μεσημερι με το αμαξι σε κεντρικο δρομο και οταν γυρισα ελειπε το κινητο μου. Μλκια μου που το αφησα βεβαια αλλα δεν περιμενα να μου το παρουν τετοια ωρα.

Εν παση περιπτωσει τα παθηματα μου γινανε μαθηματα. Στο αυτοκινητο πλεον δεν αφηνω τπτ και μαλιστα το ντουλαπακι του αυτοκινητου το αφηνω παντα ανοιχτο για να φαινεται οτι δεν εχει τιποτα μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς όλους τους καλοπροαίρετους και μη:

μη θεωρείτε ότι επειδή κάποιος έπεσε θύμα κλοπής είναι αυτομάτως αδαής. Τα πράγματα μείνανε εκεί γιατί ήταν ογκώδη και δε μπορούσα να τα μεταφέρω μαζί μου εκεί που θα έτρωγα. Κλάπηκε μαζί με αυτά και μια βαλίτσα με ρούχα. Ποτέ δε μένει τίποτα στο αυτοκίνητο, αλλά αυτή τη φορά λόγω ανάγκης έμεινε. Μικρότερα πράγματα που πήρα μαζί μου διασώθηκαν. Δεν περιμένω να τα βρώ, ούτε τα κλαίω. Απλώς ενημερώνω. Θα παρακαλούσα να ποστάρετε μόνο αν έχετε κάτι πραγματικα ουσιαστικό να προσθέσετε.

 

Ευχαριστώ για την κατανόηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tzoykas εχει δίκιο ο Pablo_Hasan φύγε με την μια στην αντιπροσωπεία .

μ@λακισμενα κλεφτρόνια και εμένα με άνοιξαν το αμάξι κάτω απο το σπίτι πριν μια εβδομαδα

αλλά επειδή είναι με μικτή ασφάλεια και leasing δεν έχω συναγερμό.

θα χω το νου μου συμπολίτη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για όλες τις προτάσεις (και τις ευχές) που ομολογώ ότι δε μου πέρασαν από το μυαλό. Το συμβάν έγινε συγκεκριμένα στην κρεαταγορά Καπάνη κάποια στιγμή από τις 21:30 μέχρι τις 23:30. Νομίζω όλοι μας έχουμε αφήσει ή έχουμε σκεφτεί να αφήσουμε εκεί το αυτοκίνητό μας. Εχετε το νου σας. Επίσης από την ασφάλεια όπου κατέθεσα τη μήνυση, μου είπαν ότι έχουν τρελαθεί να κλέβουν φορητά και ποδήλατα .... Οποιος διαθέτει κάτι από τα δύο, ας το σκεφτεί δύο φορές να το αφήσει εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...