Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με hp pavilion zd7000


Mestik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα hp pavilion zd7000 ο οποίος μετά από δύο χρόνια μου έκαψε κάρτα γραφικών ενώ βρισκόταν εκτός εγγύησης. Αναγκάστηκα να αλλάξω όλη την motherboard με κόστος 450 ευρώ ( με αυτά τα λεφτά δεν είχα την δυνατότητα να πάρω κάτι καλύτερο που να ικανοποιεί τις ανάγκες μου καθώς επίσης θεωρούσα κρίμα να πάει στα σκουπίδια ένα μηχάνημα 2000 ευρώ). Δεν πέρασε όμως ένας μήνας και εκεί που δούλευα ήσυχα στο laptop όλα μαυρίζουν (δεν είχα καθόλου εικόνα) ενώ όμως αυτό δούλευε κανονικά (ακουγόταν ο ήχος). Του κάνω restart, μαύρη εικόνα και στο boot και γενικά σε όλη την διάρκεια εισαγωγής στα windows αλλά και μέσα σε αυτά (το boot προχώρησε κανονικά, δεν κόλλαγε όπως την προηγούμενη φορά που είχε καεί η κάρτα γραφικών). Στην συνέχεια συνδέω μια οθόνη στην έξοδο VGA και είχα κανονικά εικόνα. Τι μπορεί να φταίει? Οθόνη να έχει καεί το αποκλείω. Εύχομαι να είναι κάρτα ή κάτι στην μητρική γιατί έχω εγγύηση. Φοβάμαι βέβαια το γεγονός μήπως είναι κανένα λάθος τεχνικού και δεν έχει συνδέσει καλά την οθόνη με την κάρτα. Την γνώμη σας παρακαλώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...