Προς το περιεχόμενο

Αγορα WD My Book 500GB


in_VINCE_ble

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενδιαφερομαι για την αποκτηση του συγκεκριμενου σκληρου

με εχει συνεπαρει κυριως το ethernet καθως θα το συνδεσω στο router για να εχω προσβαση και απο το λαπτοπ μου

ειναι καλο το μηχανημα δηλαδη αξιζει τα λεφτα του η να παω σε καποιο αλλο? της lacie που ομως δεν εχει ethernet φαινετε καλο... α και κατι αλλο εχει και θυρα για usb δηλαδη αν θελω μπορω να το συνδεσω και σε usb 2 χωρις να συνδεσω το ethernet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Φιλαρακι μου αρεσει και εμενα πολυ και ηθελα να το παρω αλλα διαβαζα συνεχως για προβληματα λογω υπερθερμανσης. Οποτε μην προχωρησεις στην αγορα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε και εγω ξερω ατομο που το εχει ενα χρονο ολη μερα ανοικτο (κακονικα κανενας εξωτερικος δεν πρεπει να ειναι μονιμα ανοικτος) και δεν τυ εχει παθει τιποτα. Το θεμα ειναι οτι αν ψαχτεις στο νετ, κατι που εκανα γιατι ηθελα και εγω να το αγορασω θα δεις οτι πολλα τα παιξαν δυστηχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σκοπευω να το εχω ανοικτο πολλες ωρες

βασικα για backup το θελω οποτε δεν νομιζω να υπερθερμαινετε και τοσο πολυ

επισης με ενδιαφερει το ethernet για να μπαινω απο το λαπτοπ μεσω ασυρματου δικτυου

θα το συνδεσω πανω σε router

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nai exei kai usb2 kai ethernet....einai omos ligo megalo, kanei thorivo klp...an thes foritotita pare ena slim me ligotera gb alla de tha thelei ksexoristo reuma, xoris ethernet men ,alla USB mono xoris reuma...to vgazeis apto ena to vazeis sto allo se 10 secs...

an to thes mono gia backup kai de se endiaferei thorivos kai megethos...parto

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για back up ειναι λιγο αργο. 5-6mb/sec σε ιδανικες συνθηκες. αν θες να μεταφερεις πολυ πραμα δυσκολα τα πραγματα. Ηθελα να του φορτωσα ~200gb και το αφησα το βραδυ να το κανει γιατι ηθελε πααρα πολυ ωρα. Απο ζεστη παντως προβλημα δεν βλεπω σοβαρο. Το linksys που εχω παραδιπλα πιο πολυ ζεσταίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον θα το τσιμπησω... δεν με ενοχλει αν δεν ειναι και πολυ γρηγορος

θα το βαλω πανω στο ρουτερ linkys wag200g για να εχω προσβαση και απο το λαπτοπ με wireless

fabio η συνδεση γινετε μεσω του explorer οπως δηλαδη μπαινεις και στις ρυθμισεις του ρουτερ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτο εδω λετε?

 

καλο φαινεται αλλα δεν βλεπω πουθενα για ethernet συνδεση με pc... μονο usb

 

για πειτε γνωμη και για το WD 500GB Elements Powered E1U5000 με 110Ε

 

edit:

 

τον βρηκα... Τα αξιζει τα λεφτα του ομως? ==> 178E

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι αυτος. Οι WD με ethernet εχουν και τη λεξη world στο ονομα και ειναι ασπροι

 

@in_VINCE_ble κι εγω αυτο το linksys εχω. Μηπως εισαι ο αδερφος μου ? :lol::lol:

 

Το drive το βλεπεις οπως ενα τοπικο drive. Εννοειται οτι δεν εχω βαλει την π@π@ρια της mionet. Εμφανιζεται στις περιοχες δικτυου αλλα το εχω κανει mapping και εμφανιζεται και στο "ο υπολογιστης μου". Το μονο που χρειαζεται ειναι να εχεις ενεργο το dhcp server.

 

Αν εννοεις τις ρυθμισεις του drive και αυτες γινονται μεσω browser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτιθεται οτι χρειαζεται για να εχεις προσβαση στο σκληρο μεσω ιντερνετ αλλα εχω δει ποστ με το πως μπορει να γινει και χωρις το mionet.

 

Το 1000% ειναι οτι αν το εχεις μονο για το τοπικο σου δικτυο (οπως εγω) το μονο που χρειαζεται ειναι να λειτουργει ο dhcp server στο router σου. Συνδεεις το hdd και εμφανιζεται στο "θεσεις δικτυου"

 

Αυτο που λεει ο {TDi}Dj2k..infc ισχυει παντως κανει αρκετο θορυβο αλλα υπαρχει τροπος να το ρυθμισεις. Εγω παντως το εχω μεσα σε ενα ντουλαπι και δεν με ενοχλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις απαιτησεις λειτουργικου δεν εχει μακ ή λινουξ.

Αυτο σημαινει πως δεν μπορεισ να τον στησεις μεσω μακ και λινουξ ή δεν θα τον βλεπει ουτε τα μακ ουτε τα λινουξ.

Εγω παντως πιστευω πως ισχυει το πρωτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...