Προς το περιεχόμενο

Ati 3850-3870 agp και τιμές???


apaixtos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

nai alla oso pio isxyrh einai h karta toso perissotero bottleneck 8a trwei swsta?

 

καλά εννοείται, αλλά και 20% απόδοση να χάνει, πάλι θα είναι μία καλή επιλογή για κάποιον που δεν έχει λεφτά να αλλάξει όλο το σύστημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Μια μισό ...

 

Δεν τα γράφεις σοβαρά αυτά έτσι;

Πλάκα κάνεις προφανώς!

 

Γιατί αν βγεί AGP μήπως βγεί και ... PCI (non express, την παλιά) να βάλουμε μια και σε κανέναν Pentium 166MMX να τον φτιάξουμε!

 

Και γιατί όχι να μην βγεί και σε ISA να αξιοποιηθούν οι παλιοί 486DX2 :lol:

Έχεις πολύ πλάκα ...

Το ότι αρκετοί έχουν γυρίσει σε PCIe, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και άλλοι που οι απαιτησεις τους ή τα οικονομικά τους δεν τους επιβάλλουν/επιτρέπουν μια πλήρη αναβάθμιση.

Δλδ εγώ πχ. που έχω έναν Barton 3200+ (Socket A), ένα GB RAM που τρέχει μια χαρά στα 2-2-2-11 και μια Radeon 9500 Pro κλοκαρισμένη μέχρι τα μπούνια, γιατί να κάνω πλήρη αλλαγή υπολογιστή για να παίξω το Pro 2008, που είναι το πρώτο παιχνίδι που δεν παίζει όπως το θέλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λέω κι εγώ. Αν δεν έβγαιναν πια καλύτερες AGP απ' την δικιά μου πχ, θα έπρεπε να πάω να πάρω νέο PC. Και δεν είμαι η εξαίρεση του κανόνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις πολύ πλάκα ...

Το ότι αρκετοί έχουν γυρίσει σε PCIe, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και άλλοι που οι απαιτησεις τους ή τα οικονομικά τους δεν τους επιβάλλουν/επιτρέπουν μια πλήρη αναβάθμιση.

 

Eγώ έχω πλάκα;

Δεν ξέρεις πως λειτουργούν οι εταιρείες;

Κι εγώ αυτή τη στιγμή σου γράφω από σύστημα με P4 Northwood 3GHz που έχει επάνω μια 6800GT.

 

Λες να μη γούσταρα τρελά να έβγαινε 8800GT 512MB σε AGP;

Όσο bottleneck κι αν έτρωγε με 220? θα αναβάθμιζα ένα μηχάνημα που έκανε 1000+ ? στα τέλη του 2003 και θα μπορούσα και να παίζω παιχνίδια με αυτό, ενώ τώρα είναι καταδικασμένο ή να γίνει κατεβαστήρι ή να πουληθεί ολόκληρο στην τιμή μιας 8800GT και βγάλε.

 

Λοιπόν;

 

Πιστεύεις ότι οι εταιρείες θα βγάλουν 8800GT σε AGP γιατί έτσι μας βολεύει;

Μακάρι να ήταν έτσι.

Θα με βόλευε κι εμένα πολύ.

Δεν θέλουν όμως να μας πουλήσουν μόνο μια κάρτα γραφικών.

Θέλουν να μας πουλήσουν ολόκληρα μηχανήματα για να μας πάρουν τα 5πλάσια και βάλε.

 

 

Αν βγεί πάντως ΑΤΙ 3850-3870 ή NVIDIA 8800 σε AGP στείλε μου ένα pm.

Θα γούσταρα τρελά και θα σε ευγνωμονούσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
...Θα με βόλευε κι εμένα πολύ.

Δεν θέλουν όμως να μας πουλήσουν μόνο μια κάρτα γραφικών.

Θέλουν να μας πουλήσουν ολόκληρα μηχανήματα για να μας πάρουν τα 5πλάσια και βάλε.

Οι εταιρίες δεν θέλουν να μας πουλήσουν ολόκληρα PC, εκτός κι αν λέγονται DELL ή ΗΡ ή όπως αλλιώς. Parts πουλάνε και όσο διαπιστώνουν ότι υπάρχει αγοραστικό κοινό για AGP, θα βγάζουν. Γι'αυτό βγήκε η 1950Pro, γι' αυτό βγαίνει η 3850, και γι' αυτό πιθανόν θα βγούν κι άλλες, αν τις αγοράζει ο κόσμος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τελικα καλα εκανα και ανοιξα αυτο το θεμα...Βρηκαμε μια ακρη και ετυχως που η ΑΤΙ μας ακουσε και ετοθμασε κατι για εμας...Περιμενω να μαθω το ποτε και το ποσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχετε υπόψη σας ότι η amd έχει πει οτι θα βγάζει agp drivers κάθε 3 μήνες. Θεωρώ ότι κάποιος θα έπρεπε να το λάβει πολύ σοβαρά υπόψη του πριν την αγορά. Ειδικά απο τη στιγμή που οι 8.1 είναι για agp και αμφιβάλλω για το αν υποστηρίζουν την 3850 agp. Οπότε μέχρι το πάσχα που θα βγουν οι επόμενοι βλέπω πολλά ποστς για 3850agp και drivers και πολλούς να καταριούνται την amd που δεν υποστηρίζει τα προιοντα της και να υμνούν την nvidia , οπως έγινε και σε αρκετα ποστς του προηγούμενους μήνες με τις 2600 και 2400 series για agp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...