Προς το περιεχόμενο

core2duo E4500 ή E4600?


Galis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια με αυτο το πραμα κλεινει μετα το κουτι?

μα τι ρωτάς κι εσύ :lol: :-D

Αυτα τα συστήματα δεν τα βαζουν σε κουτί. Ειναι η λεγόμενη "ανοιχτή αρχιτεκτονική". πάνω στο καλό το τραπέζι, στο σαλόνι. να δείχνει.

στο κουτί μπορεις να βαλεις τα ασημικά της μαμάς, που δεν εχουν πια θεση στο σαλόνι.

 

και ξεχνάς να ξαναγεμίσεις πετρέλαιο τον καυστήρα. ευχαριστη θερμοκρασία, όλο το χειμώνα, σε όλο το σπίτι. Το καλοκαίρι, το πας μπαλκόνι και ψηνεις κανα κοψίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

γκαλι,παρε την Zalman 9500 Led που ειναι αρκετα μικροτερη,και με μπλε νεον για φωτισμο.οτι πρεπει για extreme pc.

και παρα πολυ καλη αποδοση,χαμηλες θερμοκρασιες χειμωνα καλοκαιρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Galis: μην πανικοβάλλεσαι από το μέγεθος της ninja, εγώ έχω middle tower, και όχι απλά χωράει, αλλά έχει δίπλα της και το πλαινό fan του κουτιού, (στη μέσα μεριά) :P

 

thresh: δεν έχoυν back plate η ninja, όπως της μαμάς intel κουμπώνουν (!)

παρ'όλα αυτά, το βάρος τους, (όπως λες) είναι στην βάση, οπότε δεν υπαρχει τέτοιο πρόβλημα.

 

ε, και δεν είναι και από πλαστελίνη το socket ρε παιδιά, πως να ξεκολλήσει? :P

 

Υπάρχει το μικρό του αδελφάκι :P http://www.scythe-usa.com/product/cpu/032/scmnj1000_detail.html με μικρότερο ύψος αλλά στο ίδιο μέγεθος.

 

την mini ninja την έχω στο κατεβαστήρι, (celeron 2.6 @3.2) και είναι πολύ αποδοτική, αλλά κάνει λίγο παραπάνω φασαρία λόγω του 8άρη fan. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε, και δεν είναι και από πλαστελίνη το socket ρε παιδιά, πως να ξεκολλήσει?

μπορει να μην ξεκολαει,αλλα εμενα η P5GD1 Pro που ειχα,με 1 μηνα sonic tower πανω,στραβωσε η μητρικη.πηρε μια κληση ...τρελη.ειχε και prescott πανω με υψυλες θερμοκρασιες βεβαια,εβραζε η πλακετα,και βοηθησε και αυτο λιγακι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την mini ninja την έχω στο κατεβαστήρι, (celeron 2.6 @3.2) και είναι πολύ αποδοτική, αλλά κάνει λίγο παραπάνω φασαρία λόγω του 8άρη fan. ;)

 

 

Eνα Celeron 2.66 Που ειχα πηγαινε ανετοτατα μεχρι τα 3400 με μαμα ψυξη/ταση, και σκονταφτε το πραγμα στα 3500+ επειδη δεν ειχε pci-lock η μητρικη και εχανα τους δισκους.

Λογικα εσυ αν εχεις αξιοπρεπη μητρικη πρεπει να χτυπας το 3,6 με λιγο ψαξιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω αξιοπρεπή μητρική, (albatron px 865 pec pro) , και το μέγιστο fsb της τον φτάνει μέχρι 3,4 :-( όπου και πάλι δεν είναι σταθερός επειδή παραδίνουν πνεύμα οι μνήμες..

 

το ξέρω,(με τις κατάλληλες προυποθέσεις), η cpu μπορεί μπορεί να τραβήξει αρκετά παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εμενα ο Cerneton ΙΙΙ 2,6 (Northwood, 128KB L2, 400Mhz fsb) σε μια μητρικη Asrock (4ddr 400 slots, agp, sata κτλ), παει σταθερος μεχρι 3,1Ghz :-( Μετα πεταει μπλε οθονες! Σνιφ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...