Προς το περιεχόμενο

Πρόταση για κατηγορία "Insomniacs' Projects"


frenzy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, καθώς στο λίγο χρόνο που είμαι insomniac έχω δει τουλάχιστον 4-5 projects μελών να αρχίζουν και να χάνονται ανολοκλήρωτα στις πίσω σελίδες, προτείνω την νέα κατηγορία, αποκλειστικά για projects μεταξύ μελών όπου θα διευκολύνεται η βοήθεια σε υλικά ή/και τεχνογνωσία.

 

Έτσι αν κάποιο project κολλήσει κάπου θα υπάρχει η πιθανότητα να χρησιμοποιηθεί το thread από κάποιον που θα το ξεκολλήσει-ξεθάψει ώστε να ολοκληρωθεί το project.

 

Επίσης, θα έχουμε τη δυνατότητα ευκολότερα να αντιμετωπίσουμε κάποιο thread με διάρκεια συμμετοχής ως ομαδική προσπάθεια παρά ως hit 'n run (βλ. ποστάρω και φεύγω).

 

Λέμε τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Λοιπόν, καθώς στο λίγο χρόνο που είμαι insomniac έχω δει τουλάχιστον 4-5 projects μελών να αρχίζουν και να χάνονται ανολοκλήρωτα στις πίσω σελίδες, προτείνω την νέα κατηγορία, αποκλειστικά για projects μεταξύ μελών όπου θα διευκολύνεται η βοήθεια σε υλικά ή/και τεχνογνωσία.

 

Έτσι αν κάποιο project κολλήσει κάπου θα υπάρχει η πιθανότητα να χρησιμοποιηθεί το thread από κάποιον που θα το ξεκολλήσει-ξεθάψει ώστε να ολοκληρωθεί το project.

 

Επίσης, θα έχουμε τη δυνατότητα ευκολότερα να αντιμετωπίσουμε κάποιο thread με διάρκεια συμμετοχής ως ομαδική προσπάθεια παρά ως hit 'n run (βλ. ποστάρω και φεύγω).

 

Λέμε τώρα...

 

Θα είχες την καλοσύνη να διευκρινήσεις τι ακριβώς εννοείς (με παραδείγματα, ει δυνατόν) όταν γράφεις "projects μελών"; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματα που "χωράνε" μεν στη δική τους κατηγορία, αλλά στην προτεινόμενη θα χώραγαν καλύτερα και πιο "συμμετοχικά" (δεν είμαι παπανδρεϊκός). Π.χ. αυτό , ή κάποιο άλλο που θυμάμαι και δε βρίσκω :κάποιον που έψαχνε κομμάτια από printers να φτιάξει κάτι ρομποτικό-δε θυμάμαι, και τέτοια.

 

Ακόμη ξέρω γω μουσικά κομμάτια για κάποιους, graphics για άλλους δόξα τω θεώ έχουμε πολλά ταλέντα insomniacs και νομίζω λείπει ένα "δωμάτιο" να ομαδοποιηθούν.

 

Βέβαια μη ξεφτιλιστει το θέμα και το project είναι η σύνθεση της επόμενης αναβάθμισης ή πως θα στηθεί το watercooling...

Έτσι μια ιδέα ρίχνω γιατί βλέπω γίνεται δουλειά εδώ μέσα και υπάρχει μεράκι από όλες τις πλευρές:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...