Προς το περιεχόμενο

Delivery φαγητο....Αξιζει?


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμπειρία από παρασκευή γευμάτων Πίτα Παππού Ζωγράφου και Ηλιούπολη, μακριά ! Γενικά με αυτά που έχω δει και από παιδιά που δουλεύουν σε τέτοια μαγαζιά πρέπει να εισαι λίγο προσεκτικός αν δεν θες να διευρύνεις άθελα σου το φάσμα των διατροφικών σου επιλογών, με την αντιμετώπιση της υγιεινής που έχω παρατηρήσει κάποιοι ελάχιστοι τυχεροί είναι σε θέση χωρίς να το ξέρουν ν'απαντήσουν το ερώτημα του πόσο νόστιμη είναι η ανθρώπινη σάρκα.

 

What The Fuck !!!! :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ρε παιδιά, μαγαζιά με μαγειρευτά δεν υπάρχουν ??(δε λέω για το μεταμεσονύχτια ζήτημα)

Εγώ από τέτοια παίρνω κυρίως (για λόγους επιβίωσης) και το μόνο πρόβλημα είναι οι τιμές (αν μαγειρεύεις σπίτι βγαίνει πιο καλά).

Και φυσικά respect στον βασιλόπουλα με τα τρελά κοτόπουλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

What The Fuck !!!! :eek:

 

Ναι έχει συμβεί μια φορά τουλάχιστον και αυτό, το κρέας στις πίτες προέρχεται απο ψιλοκομμένα με το χέρι φιλέτα στα μαγαζιά που ανέφερα, από την βιασύνη τους πολλές φορές δεν φοράνε το ειδικό γάντι και κόβονται, να μου μεταφέρει διάλογο ο Αλβανός ψήστης με τον γιατρό, τον ρώταγε για το κομματάκι που λείπει και του έλεγε πάει χωνεύτηκε τώρα αυτό δεν το βρήκαμε, μας έδειχνε και το παραμορφωμένο δάχτυλο και γέλαγε.Σπάνιο όπως είπα βέβαια, συνήθως όταν κόβονται, 1-2 φορές τον μήνα, η πίτα θα έχει λίγο αίμα μόνο :P .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

νομιζω οτι απλα γραφεις για να δημιουργησεις εντυπωσεις

και στο φαγητο που τρως σπιτι σου μπορει αυτος που το παρασκευαζει (εσυ η η μητερα σου) να κοπει, δεν ειναι κανονας να λεμε ομως οτι τρωμε την μαμα μας στο φαγητο σωστα;

 

 

Ναι έχει συμβεί μια φορά τουλάχιστον και αυτό, το κρέας στις πίτες προέρχεται απο ψιλοκομμένα με το χέρι φιλέτα στα μαγαζιά που ανέφερα, από την βιασύνη τους πολλές φορές δεν φοράνε το ειδικό γάντι και κόβονται, να μου μεταφέρει διάλογο ο Αλβανός ψήστης με τον γιατρό, τον ρώταγε για το κομματάκι που λείπει και του έλεγε πάει χωνεύτηκε τώρα αυτό δεν το βρήκαμε, μας έδειχνε και το παραμορφωμένο δάχτυλο και γέλαγε.Σπάνιο όπως είπα βέβαια, συνήθως όταν κόβονται, 1-2 φορές τον μήνα, η πίτα θα έχει λίγο αίμα μόνο :P .
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή όταν η μύτη στάζει μέσα στην κατσαρόλα.

 

Η φασολάδα ομως βγαίνει πεντανόστιμη, δεν ειναι κανόνας να λέμε οτι τρώμε μύξες...

 

Ή όταν κάποιος φτιάχνει φαγητό και ξύνει τον κώλο/αυτί του ή σκαλίζει την μύτη του και μετά πιάνει τα συστατικά.

 

Ή ακόμη καλύτερα όταν πετυχένεις τον σουβλατζή του σουβλατζίδικου της γειτονιάς,όπου τρως τακτικά σε video club να επιστρέφει τσόντες(ναι μου έχει συμβεί) και αναρωτιέσαι αν αυτό που τρώς περιέχει και τίποτα άλλο άσπρο πέρα από τζατζίκι.Πάντως το σουβλάκιπου φτιάχνουν τα σπάει !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σουβλάκει

απο το ρήμα σουβλάκω(σουβλάκω , σουβλάκεις , σουβλάκει , σουβλάκουμε, σουβλάκετε , σουβλάκουν)....χεχεχε sorry mate no offense απλά μου φάνηκε αστείο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως για σουβλάκι πραγματικά τεράστιο και γρήγορο για αποστολή στο σπίτι "πολύγευστο" στο Νέο Ηράκλειο, απέναντι στο σταθμό. Αν βρεθείτε στην περιοχή δοκιμάστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουβλάκια απ το Ντερλικατέσσεν στη Θεσσαλονίκη. Όποιος έχει φάει καταλαβαίνει.... όλα τα λερφτά!!

 

λλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολλ

 

μ'αρέσει που κλείνεις και το μάτι στους ψαγμένους!

 

Σ.Σ: εκτός κι αν το εννοείς ως κάλτ βρώμικο οπότε πάω πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως για σουβλάκι πραγματικά τεράστιο και γρήγορο για αποστολή στο σπίτι "πολύγευστο" στο Νέο Ηράκλειο, απέναντι στο σταθμό. Αν βρεθείτε στην περιοχή δοκιμάστε...

 

+1 και για μαγειρευτα στο Ηρακλείο το Στέκι του Βρανά που κάνει και delivery .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...