Προς το περιεχόμενο

Delivery φαγητο....Αξιζει?


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
λλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολλ

Σ.Σ: εκτός κι αν το εννοείς ως κάλτ βρώμικο οπότε πάω πάσο.

 

2 αξεχαστα καλτ είναι η "Νότα" στην εγνατια κοντα στο Βαρδάρη (ποντικότρυπα, βρώμα, τρίχες, ξύνει μασχαλες εν ψυχρω ενώ σε ρωτάει "τι θα παρετε" κλπ.) και το "Φουντίνι" με το ντελιβερα που του ανοιγες και σου λεγε με υφος ολο μελι "Καλησπερα σας, εφερα το φαγακι σας οριστε και μια ρετσινα Γεωργιαδη κερασμενη απο εμας στην υγεια σας", αλλα αν δε του εδινες tip, μολις εκλεινες αρχιζε τις (χαμηλοφωνες) χριστοπαναγιες και καταρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουβλάκια απ το Ντερλικατέσσεν στη Θεσσαλονίκη. Όποιος έχει φάει καταλαβαίνει.... όλα τα λερφτά!!

 

λοιπόν αυτό δεν ξέρω γιατί το 'χετε σε τόση εκτίμηση εκεί πάνω, γενικά καλό πράμα αλλά καμία σχέση με τα υψηλότατα στάνταρντζ της πόλης. δικάβαλα και λοιπά αδερφιλίκια, οι σαλονικείς να φάτε στο ΕΤΣΗ. Και να δώσετε βάση στον τοίχο, που είναι η μεγάλη ζωγραφιά του ισοβίτη του αρκά, τι φαίνεται έξω από τα κάγκελα.

 

επίσης εδώ πάνω (Κομοτηνή) ξέρουν ΤΟΣΟ πολύ να τρώνε. μα ΤΟΣΟ πολύ.

στην απίθανη περίπτωση που περάσετε, προτείνω στέφανο, έδεσμα και ντελίσιμο για πιτόγυρα, φύσα-ρούφα και κουτί για πιάτο και γκολόζο για τυροπιτοπεϊνιρλοειδή.

 

Επίσης χθες κάμφθηκαν οι αντιστάσεις μου για πρώτη φορά και έφαγα μπουγάτσα.

Ομολογώ πως με πήρε μονότερμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν αυτό δεν ξέρω γιατί το 'χετε σε τόση εκτίμηση εκεί πάνω, γενικά καλό πράμα αλλά καμία σχέση με τα υψηλότατα στάνταρντζ της πόλης. δικάβαλα και λοιπά αδερφιλίκια, οι σαλονικείς να φάτε στο ΕΤΣΗ. Και να δώσετε βάση στον τοίχο, που είναι η μεγάλη ζωγραφιά του ισοβίτη του αρκά, τι φαίνεται έξω από τα κάγκελα.

 

επίσης εδώ πάνω (Κομοτηνή) ξέρουν ΤΟΣΟ πολύ να τρώνε. μα ΤΟΣΟ πολύ.

στην απίθανη περίπτωση που περάσετε, προτείνω στέφανο, έδεσμα και ντελίσιμο για πιτόγυρα, φύσα-ρούφα και κουτί για πιάτο και γκολόζο για τυροπιτοπεϊνιρλοειδή.

 

Επίσης χθες κάμφθηκαν οι αντιστάσεις μου για πρώτη φορά και έφαγα μπουγάτσα.

Ομολογώ πως με πήρε μονότερμα.

 

All your taste bud are belong to us! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν αυτό δεν ξέρω γιατί το 'χετε σε τόση εκτίμηση εκεί πάνω, γενικά καλό πράμα αλλά καμία σχέση με τα υψηλότατα στάνταρντζ της πόλης. δικάβαλα και λοιπά αδερφιλίκια, οι σαλονικείς να φάτε στο ΕΤΣΗ. Και να δώσετε βάση στον τοίχο, που είναι η μεγάλη ζωγραφιά του ισοβίτη του αρκά, τι φαίνεται έξω από τα κάγκελα.

 

Σωστός στην προσέγγισή σου.

Μονόδρομος το Έτση για fit for fun τυπάκια που θέλουν το σάντουιτσ τους χωρίς πατάτα τηγανητή.

Απέναντι από Έκκεντρο.

 

 

Πάντως για το αστειάκι με το Κέντρο Δηλητηριάσεων που είχε κάνει η (που χάθηκε αυτή η ψυχή?) Φρου-φρού παλιότερα, ας καγχάσω.

 

Τις προάλλες σκάσαμε 4 άτομα/360 Ευρώ - 180 το μερίδιο του υπογεγραμμένου livewire βεβαίως βεβαίως - με κερασμένο κρασί/σαμπάνια/γλυκά σε 'γνωστό' bar-resto της πόλης και με πήγε αιματάκι προτού φύγω από το &@$#μάγαζο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης χθες κάμφθηκαν οι αντιστάσεις μου για πρώτη φορά και έφαγα μπουγάτσα.

Ομολογώ πως με πήρε μονότερμα.

 

 

ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΑ!!!!

Αν αρχίσω να γράφω τα Link με τα threads στα οποία "μαλώσαμε" με τον Lucifer σχετικά με το θέμα μπουγάτσα και τα ρέστα δε θα τελειώσω ούτε αύριο....:lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης χθες κάμφθηκαν οι αντιστάσεις μου για πρώτη φορά και έφαγα μπουγάτσα.

Ομολογώ πως με πήρε μονότερμα.

 

Χθες εφαγες 1η φορα μπουγατσα;;;; Αν ειναι δυνατον, αν δεν φας 1 με τυρι και 1 με κρεμα το πρωι μαζι με το φραπε πως θα παει καλα η μερα; Αντε επειδη ποιος παει το πρωι να παρει μπουγατσα, το βραδακι μετα απο εξοδο επιβαλεται.

* Μην ακουσω τιποτα νοτιους οτι η μπουγατσα δεν εχει διαφορα απο κατι κρεμοπιτες και δεν ξερω και γω τι αλλο εχετε εκει κατω.

 

Οσο για ντερλικατεσεν εχετε δικιο οσοι το βριζετε δεν τρωγεται. Χιλιες φορες λαδοκολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα είμαι νότιος! Πέρα απ' αυτό γενικά έχω χάσει πολλά επεισόδια, μέσα σε αυτές τις ίδιες μέρες, έφαγα και για πρώτη φορά πεϊνιρλί και Έβερεστ. Επίσης δεν έχω φάει ποτέ βάφλα και αλμυρή κρέπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις φαει βαφλα????

 

Και εχεις παει και Γερμανια απο κατι φωτος που εχω δει!

 

Ντροπη! Η βαφλα μην σου πως ειναι και πιο ωραια απο την κρεπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω φάει αλμυρή κρέπα.

 

 

!!!

...πού έχεις μπλέξει παιδί μου?

 

 

Σοβαρά, πάντως, πρέπει να φας αλμυρή κρέπα από Βαλεντίνο στη Ναυαρίνου, στο ύψος του site με τα 'αρχαία'.

 

Προτεινόμενη σύνθεση: Κοτόπουλο(βραστό ή ψητό) - έμενταλ(ή καπνιστό) - πατατοκροκέτα - μπέικον(optional) - ουγγαρέζα.

 

Πάντα σαλάτα(αλοιφή-καλό effect κάνει και η ντομάτα).

Ποτέ πακέτο.

Οτιδήποτε πέρα από Βαλεντίνο, μία και δύο σκάλες κάτω.

 

PS1: Το πεϊνιρλί δεν είναι τίποτα σπουδαίο imo, ούτε και στις καλύτερες υλοποιήσεις του. Ζούμε και χωρίς αυτό.

 

PS2: Τα Έβερεστ αν και καλό κόνσεπτ, είναι πολύ παρατημένη επιχείρηση τα τελευταία χρόνια. Τα περισσότερα καταστήματα είναι deep down and dirty και μπίχλα.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα το κατάστημα στη Λάρισα, που αν και περίμενα να κάνει χρυσές δουλειές λόγω redneck-μενταλιτέ των Λαρισαίων, έκλεισε πανηγυρικά σε λίγους - νομίζω - μήνες αφού ήσουν αναγκασμένος σε ώρες αιχμής να περπατάς σε ψίχουλα και σκουπίδια πάχους 5cm.

 

Ουφ. Μεγάλη πρόταση. Πείνασα.

 

Κανένα πρόβλημα!

.

.

.

.

Πίτσα ο Σάκης!

Μνιάμμμμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει. Επίσης αυτά που έφαγα απ'τα έβερεστ καλά ήταν, γενικά πάντως δεν είμαι πολύ του σάντουιτς και των τυροπιτοειδών. Δλδ αν φάω κάτι απ' έξω, ή πιτόγυρο ή βρώμικο θα είναι.

 

Επίσης λάηβγουάηρ, το Βαλεντίνο το ξέρω, χτυπάω γλυκές από εκεί όταν είμαι πάνω.

Κάτι που μου σφυρίξανε πως πλέον έχει χάσει λίγο ποιότητα επειδή ο ιδιοκτήτης επικεντρώθηκε σε ένα που άνοιξε πιο πάνω από τη Ναυαρίνου, ξες τίποτα;

 

Και το πεϊνιρλί ντάξει, πλάκα είχε. Όση πλάκα έχει ένα απλό τοστ αλλά με κάτι πιο ωραίο από ψωμί.

 

Πάντως γενικά, το φαΐ του βορρά μου λείπει στην Αθήνα. Ειδικά του πολύ βορρά που είμαι τώρα που είναι και τίγκα στους Τούρκους και τρως κάτι άντεργκραουντ λαχματζούνια που σου πατάνε πολλαπλούς στους σιελογόνους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[offtopic mode on]

 

Συγγνώμη ρε Lucifer, με την διπλή ζωή που κάνεις (Βορρά-Νότο), δεν μπερδεύεσαι στον τρόπο που παραγγέλνεις; ;)

 

[offtopic mode off]

 

Σοβαρά μιλάς; Πρώτη φορά μπουγάτσα; Τσ,τσ,τς. Απάλευτος. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικές γραμμές δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα γιατί προτιμώ το γύρο και το "πίτα-γύρο" είναι διεθνής ορολογία. Και στα ντονεράδικα στη Γερμανία πιάνει αυτολεξεί.

Προχθές ας πούμε που ήμουν σε ένα σουβλατζίδικο-σαντουητσάδικο-τισκατά που είχε μόνο καλαμάκια, ε του παρήγγειλα ένα "πίτα καλαμμμχμ... σουβλάκι".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...