Προς το περιεχόμενο

Terminator Salvation: The Future Begins


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

o[f]o13;2780097'']μαπα τι καρπουζι παιδια!:-)

A, δεν θα συμφωνήσω μαζί σου! Με τους φίλους μου ρίξαμε το γέλιο της αρκούδας (υπ' όψιν ότι ήταν και fan της σειράς)... Τέτοια κωμωδία είχε να βγει πολύ καιρό :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 236
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Με τους φίλους μου ρίξαμε το γέλιο της αρκούδας

Το να μην αρέσει σε κάποιον είναι απολύτως σεβαστό. Το να του φάνηκε κάποιου αστείο, τότε θα πρέπει να ψαχτεί λίγο με τον εαυτό του.

Πάντα μουν την έσπαγαν τα άτομα που γελάγανε σε ταινίες, χωρίς να υπάρχει κάτι αστείο.

Είναι μία μορφή τέχνης και δεν έχει κανείς το δικαίωμα να κοροϊδεύει. Επαναλαμβάνω ότι μπορεί σε κάποιον μην αρέσει.

Για παράδειγμα εμένα δεν μου αρέσουν καθόλου οι Pink Floyd, σε καμία περίπτωση δεν λέω ότι είναι άσχετοι, γελοίοι ή κάτι τέτοιο. Ίσα ίσα που τους παραδέχομαι, τους σέβομαι, αλλά δεν μου αρέσουν καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερώτημα είναι ένα. Πριν στείλει στο παρελθόν τον Reese για να "προστατέψει" (χοχο) τη μάνα του, ο πατέρας του Connor ήταν άλλος; :-) Κάποια φορά πρέπει να ήταν η πρώτη έτσι; Μετά μπήκε στο loop αλλά την πρώτη φορά τι έπαιξε; Ο Connor που βλέπουμε στην ταινία είναι κάπου ανάμεσα στα loops γιατί

έχει τις κασέτες της μαμάς

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα την προστάτεψε και έτσι τελικά γεννήθηκε ο John.

Θα μου πεις, τότε πως γίνεται να υπάρχει ο John στο μέλλον? Αν είχε πεθάνει???

Μήπως ο τα γεγονότα τελικά στη ζωή δεν μπορούν ν' αλλάξουν??? Μήπως όλα είναι στο πεπρωμένο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα την προστάτεψε και έτσι τελικά γεννήθηκε ο John.

Θα μου πεις, τότε πως γίνεται να υπάρχει ο John στο μέλλον? Αν είχε πεθάνει???

Μήπως ο τα γεγονότα τελικά στη ζωή δεν μπορούν ν' αλλάξουν??? Μήπως όλα είναι στο πεπρωμένο???

 

το grandfather paradox πως λύνεται? έχω μπερδευτεί με τις εναλλακτικές πραγματικότητες :P

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 10:07 ----------

 

και επίσης να μου εξηγήσει κάποιος πως ο ηλεκτρισμός βάζει μπρός την διαλυμένη καρδια του marcus....:whistle:

 

δε το κατάλαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Κάποιος fan αν του είναι εύκολο να κάνει ένα μεγάλο spoiler όχι της ταινίας αλλά του πως συνδέονται τα πρόσωπα της ταινίας με τα παλιά terminator.Έχω πάρα πολλά χρόνια από τότε που τα είδα και δεν θυμάμαι ούτε ονόματα,ούτε λεπτομέρειες.Ίσα ίσα τον Άρνολντ,τον πιτσιρικά,την μάνα του και τους κακούς.Bασικά τι παίζει με τον Κάιλ Ρις αν δεν το εξηγεί η ταινία.Ο Τζόν Kόνορ αν κατάλαβα καλά είναι ο πιτσιρικάς και η καραφλή που πάει στις φυλακές στην αρχή η μάνα του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα θα ήταν να τα δεις όλα με τη σειρά. Το 3 και να μη το δεις δεν θα χάσεις την ιστορία.

Κατά τη γνώμη μου όμως για να μπορέσεις να καταλάβεις και να εκτιμήσεις τη ταινία να δεις με τη σειρά όλα τα προηγούμενα!

 

Μόλις τώρα έβλεπα κάποιες σκηνές από τη ταινία και ξαφνικά βλέπω ότι κάποιος έχει απαντήσει στο topic.

Ανατρίχιασα λίγο... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού μόλις χθες κυκλοφόρησαν το BRrip :P

Λογικό να υπάρξει κίνηση.

 

Το θέμα είναι ότι το 1 και το 2 τα έχω δει ίσα με 10 φορές το καθένα.Απλά δεν θυμάμαι ονόματα και δεν ψήνομαι να κάτσω να τα ξαναδώ.Θυμάμαι την ιστορία και τι γίνεται.Λίγο να συνδυάσω τα πρόσωπα του salvation με τα προηγούμενα θέλω.Γιαυτό ζήτησα και κάποιο σπόιλερ(όχι της ταινίας) για να μπορέσω να την καταλάβω καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α έχω δει ίσα με 10 φορές το καθένα.Απλά δεν θυμάμαι ονόματα

Έχεις σκεφτεί να πάρεις κάποιο χαπάκι για τη μνήση σου? :P

(Σε πειράζω) :)

 

Θα κάνω μία προσπάθεια αν και πολύ κουρασμένος + άυπνος.

 

John Connor:

Ο πιτσιρικάς με το μηχανάκι στο T2 όπου μένει με τους θετούς του γονείς αφού η μητέρα του Sarah Connor είναι στο ψυχιατρείο.

 

Kyle Reese:

Είναι ο τύπος που εμφανίζεται στο T1 ο οποίος φυσικά είναι άνθρωπος και προστατεύει τη Sarah Connor, μητέρα του John Connor.

Επίσης ο Kyle Reese είναι ο πατέρας του John Connor, αφού στο T1 στη σκηνή που το κάνουν με τη Sarah, η τελευταία πιάνει παιδί (με τη μία ο φ@ύστης - και αυτή γόνιμη δεν λέω... :P).

Τον Kyle Reese τον στέλνει ο γιος του, John Connor πίσω στο παρελθόν, για να σώσει τη μητέρα του Sarah Connor.

 

Δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες με το ποιος είναι πιο μεγάλος και γιατί στο μέλλον και τι γίνεται.

 

Ελπίζω να φρέσκαρα λίγο τη μνήμη σου.

 

Σήμερα θα τη δω ξανά και θα ποστάρω λεπτομέρειες. Μία φορά την έχω δει τη ταινία στο Cinema. Φανταστική μου φάνηκε!

 

Είμαι και γενικότερα άρρωστος με τα Terminator! Θα τη δω αρκετές φορές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tnx.

Μόνο την φρέσκαρες;Ότι ακριβώς ζητούσα είπες.Δεν νομίζω να είμαι ο μόνος που χρειαζόταν αυτό το spoiler πάντως.Ονόματα δεν θυμάμαι.Έχει περάσει και καιρός από τότε που τις είδα τελευταία φορά.Τι έγινε στις ταινίες θυμάμαι.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
...και η καραφλή που πάει στις φυλακές στην αρχή η μάνα του;

 

Η καραφλή; Πρέπει να εννοείς την Bohnam Carter -πάει λίγος καιρός που το είδα και η αλήθεια είναι ότι η ταινία ξεχνιέται- . Δεν είναι πάντως η μητέρα του Connor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...