Προς το περιεχόμενο

απορια ghost


gponiris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκανα image τον σκληρο μου δισκο με το norton ghost.μπορω να χρησιμοποιησω αυτο το image σε αλλο υπολογιστη[το θελω για να μην εγκαταστησω παλι τα windows(χρονοβορο)].

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο αν το αλλο pc εχει ιδια χαρακτηριστικα σε hardware ιδικα σε θεμα μητρικης.

Αλοιως θα σου κανει πολλα προβληματα.

 

Εινα σαν να αλλαζουμε μητικη με αλλη διαφορετικου τυπου χωρις format.

 

 

Αυτο γινεται γιατι με το ghost μεταφεροντε και τα χαρακτησριστικα του hardware οπου το βαλεις και αν υπαρχουν ασυμβατοτητες γινεται ψιλοχαμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως εκανα την βλακεια να περασω σε ενα λαπτοπ το ghost image μου με αποτελεσμα να μην ξεκιναει καθολου το laptop.και προς μεγαλη μου εκπληξη(επειτα απο πολλες προσπαθειες εγκαταστασης των windows) διαπιστωσα..bad sectors στο boot sector του σκληρου του λαπτοπ!!ειναι δυνατον να εγινε αυτο μονο κ μονο απο τον ghost?εμεινα αφωνος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως εκανα την βλακεια να περασω σε ενα λαπτοπ το ghost image μου με αποτελεσμα να μην ξεκιναει καθολου το laptop.και προς μεγαλη μου εκπληξη(επειτα απο πολλες προσπαθειες εγκαταστασης των windows) διαπιστωσα..bad sectors στο boot sector του σκληρου του λαπτοπ!!ειναι δυνατον να εγινε αυτο μονο κ μονο απο τον ghost?εμεινα αφωνος...

 

 

Το να μην ξεκιναει μπορει να οφειλεται το image αλλα για τα bad sectors δεν νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...