Προς το περιεχόμενο

GC Memory Card problem


sheik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λιγο καιρο αγορασα (μεσω αγγελιας) μια memory card του Κυβου,αλλα για να την χρησιμοποιω στο Wii.Η καρτα ηταν ολοκαινουργια,σφραγισμενη στο κουτι της.

Δεν ειναι official.

 

Σε ΟΛΑ ομως τα παιχνιδια πολλες φορες μου βγαζει corrupted data και ετσι αναγκαζομαι να κανω 2 και 3 slots με save σε καθε παιχνιδι με την ελπιδα οτι ενα απο αυτα δε θα ειναι corrupted και ετσι συνεχιζω και παιζω.Την εκανα και format αλλα το προβλημα συνεχιζει.

 

Φταιει που δεν ειναι official(και μαλιστα ουτε καν γνωστη 3rd party κατασκευαστρια?)??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια και official έπαθα και εγώ. Έβαλα στο Wii να παίξω τα παλιά μου παιχνίδια από GC, έβαλα και την memory card και ξαφνικά χάθηκαν ΟΛΑ τα save από την memory card! Χάλια compatibility...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Memory cards για Gamecube ΜΟΝΟ αυθεντικές Nintendo. Όσο καλή και αν είναι η οποιαδήποτε κατασκευάστρια εταιρία, δε λέει να χάνεις ώρες gameplay για corrupted data.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπάρχει ένα πρόβλημα με τα παιχνίδια Gamecube.Ποτέ μα ποτέ μη βάζετε Japan/Korean games γιατί θα σας δημιουργεί το πρόβλημα αυτό ή θα κάνει την κάρτα μνήμης σας format.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα τουλάχιστον δεν το κάνει με japan παιχνίδια. Έχω μία κάρτα μνήμης που δεν είναι nintendo και το πρόβλημα μου το κάνει όποτε την βάζω στη 2η slot για μνήμες. (ξέρω, είναι πολύ κουλό :-P). Με κάρτες nintendo όλα είναι μία χαρά και δεν έχω πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...