Προς το περιεχόμενο

PC & Wii αντί για PS3 ή ΧΒΟΧ 360


heyou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας!

Ανοίγω αυτό το θέμα με σκοπό να καταγράψω την άποψη μου για τις κονσόλες που κυκλοφορούν.

 

Έχοντας το PC που περιγράφεται στην υπογραφή μου (και χειριστήριο παιχνιδιών αντίστοιχο με του PS3), θεωρώ ότι η μόνη κονσόλα που προσφέρει κάτι διαφορετικό απο ένα PC στο θέμα παιχνιδιών είναι το Wii.

 

Ποιο συγκεκριμένα, για ποιο λόγο να αγοράσω πχ ΧΒΟΧ 360 όταν στο PC μου παίζω σε πλήρη ανάλυση και ποιότητα παιχνίδια όπως:

Unreal Tournament III, Guitar Hero III: Legends of Rock, Crysis, Gears of War, Call of Duty 4: Modern Warfare, BioShock, Pro Evolution Soccer 2008, World in Conflict, BioShock, Assassin's Creed (Φεβ 2008).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Με μια καλύτερη κάρτα γραφικών θα είσαι jet όσο αφορά το pc gaming. Τώρα αν έχεις μια HDTV και ενδιαφέρεσαι για gaming στο σαλόνι τοτε άποψη μου προτιμησε ή ένα PS3 ή ένα Xbox360. Μάλιστα στην περίπτωση του Ps3 θα έχεις και ένα πολυ καλο BD player. Εδικά μάλιστα αν έχεις μια 40+" HDTV... κάνε ένα Χριστουγενιάτικο δώρο στον εαυτό σου !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλο-ακυρο το ποστ σου heyou...

Με την ιδια λογικη, τι να το κανεις και το Wii που δεν εχει ακομα ουτε εναν ΑΑ τιτλο (αντε εχει Mario Galaxy - εκτος αν θελεις να CookingMama-ιασεις :D) και μαλιστα στο σαλονι οπου εχεις ή HD προβολι ή HD TV...

 

Το 360 ειναι Η ΛΥΣΗ για το living room...ΑΑΑ τιτλοι,online,videos,μουσικη κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλο-ακυρο το ποστ σου heyou...

Με την ιδια λογικη, τι να το κανεις και το Wii που δεν εχει ακομα ουτε εναν ΑΑ τιτλο (αντε εχει Mario Galaxy - εκτος αν θελεις να CookingMama-ιασεις :D) και μαλιστα στο σαλονι οπου εχεις ή HD προβολι ή HD TV...

 

Το 360 ειναι Η ΛΥΣΗ για το living room...ΑΑΑ τιτλοι,online,videos,μουσικη κτλ

 

Συμφωνω απολυτα!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο συγκεκριμένα, για ποιο λόγο να αγοράσω πχ ΧΒΟΧ 360 όταν στο PC μου παίζω σε πλήρη ανάλυση και ποιότητα παιχνίδια όπως:

δηλαδη θες να πεις οτι παιζεις call of duty,pro 2008,world in conflict,gears of war,Unreal Tournament III,σε πληρη αναλυση,και δεν σου γ@μιαιται το pc στα κολληματα? δεν το πιστευω....

(καλα,το Crysis ειναι τελειος ακυρο,και δεν το αναφερω καθολου.) και εχουμε και την ιδια καρτα γραφικων,και δεν σηκωνει ουτε 800χ600 το pro evolution!

 

οι λογοι που θα αγορασεις μια οποιαδηποτε κονσολα για να παιζεις παιχνιδια ειναι:

1)θα παιζεις παιχνιδια 5-6 χρονια.

2)σταθερα,χωρις κολληματα και μπλε οθωνες.και επισης,δεν θα σε πεταξει ποτε στην επιφανια εργασιας!

3)πολυ μεγαλυτερη ποικιλια παιχνιδιων,και καλυτερα γενικα παιχνιδια σε σχεση με το pc που το 90% ειναι στρατηγικης.

4)δεν εχει starfoce,δεν εχει securon,και γενικα δεν περιμενεις να βγει το crack.και ...οταν θα βγει το crack,να περιμενεις 2-3 μηνες,μεχρι να βγει η εκδοση v1.1 - v1.2 - v4.016 κτλ. για να λυθουν τα 100αδες προβληματα του προιγουμενου (βλεπε NBA Live 2008,medal of honor airbone,football manager 2008 και ολα τα υπολοιπα).

επισης,δεν χρειαζετε να εχεις 6-7 διαφορετικες εκδοσεις Daemon Tools,για να παιζεις τα παιχνιδια σου.

5)δεν θα χρειαστεις αναβαθμιση καθε 6 μηνες.

6)η κονσολα,προοριζετε αποκλειστηκα για παιχνιδια,σε αντιθεση με το pc,που ειναι για ολα τα υπολοιπα εκτος απο παιχνιδια.

7)θα το ξαναπω.δεν εχει μπλε οθωνες.ουτε επισης install-uninstall.

8)καλυτερα γραφικα,στο 1/4 της τιμης του υπολογιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εχουμε και την ιδια καρτα γραφικων,και δεν σηκωνει ουτε 800χ600 το pro evolution!

 

Λοιπόν: στο Pro Evolution έχω ανάλυση 1280 χ 960, 16:9, Quality High και κανένα κόλλημα full ταχύτητα

 

8)καλυτερα γραφικα,στο 1/4 της τιμης του υπολογιστη.

 

Το PC με καλύπτει σε ολα οσο χρειάζομαι στη δουλειά μου αλλά και στα παιχνίδια, ξοδεύοντας μόνο 490 ευρώ. Πιστεύω τα XBOX και PS3 δεν κοστίζουν 120 ευρώ(το 1/4 δηλαδή)...

 

Στο site http://www.srtest.com/referrer/srtest διαπίστωσα ότι το PC μου τρέχει τα περισσότερα παιχνίδια και μάλιστα fast!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
500 ευρω εχει μονο μια 8800 GTS! και παλι κολλανε τα παιχνιδια.

 

kati ekanes la8os mou fainetai...GTX/ULTRA 8a ennoouses...

twra gia ta kalytera grafika stis konsoles apla no comment...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλο-ακυρο το ποστ σου heyou...

Με την ιδια λογικη, τι να το κανεις και το Wii που δεν εχει ακομα ουτε εναν ΑΑ τιτλο (αντε εχει Mario Galaxy - εκτος αν θελεις να CookingMama-ιασεις :D) και μαλιστα στο σαλονι οπου εχεις ή HD προβολι ή HD TV...

 

Εκτος απο το Mario Galaxy έχει και τα Wii Sports, Zelda (δες και το logo μου;)), Μetroid Prime 3, Super Paper Mario, RES 4, RES UC, ακόμα και το Εxcite Truck με διασκέδασε πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500 ευρω εχει μονο μια 8800 GTS! και παλι κολλανε τα παιχνιδια.

 

Δεν ξέρω τι άλλα προβλήματα έχουν τα PC που μου περιγράφεις, πάντως το δικό μου με τις προδιαγραφές που αναφέρονται στην υπογραφή μου, ΔΕΝ τρώει κόλλημα και είμαι πολύ χαρούμενος για αυτό :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

twra gia ta kalytera grafika stis konsoles apla no comment...

 

οχι απλα καλυτερα,αλλα πολυ καλυτερα.

τα γραφικα του 360 ειναι απιστευτα.και ουτε ενα κολλημα παρακαλω.οχι σαν του pc,που κυνηγας το 1 fps παραπανω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ τρώει κόλλημα και είμαι πολύ χαρούμενος για αυτό :-)

 

μακαρι.στο ευχομαι :-) .

μαλλον ο δικος μου core2duo 6550 @3,2 GHz, με τις 900αρες μνημες,την 2600 pro και τον raptor 10.000rpm,ειναι για τα πανηγυρια.γιατι ολα τα καινουρια παιχνιδια,τα παει @@ωντας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
οχι απλα καλυτερα,αλλα πολυ καλυτερα.

τα γραφικα του 360 ειναι απιστευτα.και ουτε ενα κολλημα παρακαλω.οχι σαν του pc,που κυνηγας το 1 fps παραπανω....

 

nai ok o,ti peis...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...