Προς το περιεχόμενο

Υπάρχει διέξοδος εδώ;


planetman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

random, πολύ εύστοχες οι παρατηρήσεις σου, δεν έβρισκα συγκριτικό μεταξύ των 2 καρτών επειδή είναι διαφορετικής γενιάς. Η 8800GT στις περισσότερες περιπτώσεις είναι πάνω από 2 φορές γρηγορότερη από την X1950pro, σε αυτό βέβαια βοηθάει ο γρήγορος επεξεργαστής που το δοκιμάσανε, στο δικό μου σίγουρα η διαφορά θα είναι μικρότερη.

 

Για την κατανάλωση, στο calculator έβαλα σκέτη 8800GT και μου βγάζει 120Watt ενώ με μία X1950Pro μου βγάζει 94Watt, εσένα γιατί στα βγάζει ανάποδα;

 

symbios, δεν κατάλαβα τι λες!!!!

 

Βρήκα έναν μεταχειρισμένο x2 3800+. Ξέρει κανείς αυτοί πόσο περίπου ανεβαίνουν;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την κατανάλωση, στο calculator έβαλα σκέτη 8800GT και μου βγάζει 120Watt ενώ με μία X1950Pro μου βγάζει 94Watt, εσένα γιατί στα βγάζει ανάποδα;

έχεις δίκιο, καποιο λαθος εκανα πριν. +30W θελει η 8800

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

εχω εναν Athlon64 socket 939 3500+ ο οποίος δουλεύει μόνιμα στα 2420(αντι για 2200 με λιγο αναβασμα του fsb, 200 ΣΕ 220), 2GB RAM DDR και την 2600ΧΤ 256MBDDR3. Τροφοδοτικό έχω ενα QTEK 500Watt.

Περα απο την αγορα ενος καινουργιου επεξεργαστη(4200), μπορω να κανω κατι αλλο για να αυξησω την αποδοδη του συστηατος?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτον να αλλάξεις τροφοδοτικο γιατι με το qtek ριψοκινδυνέυεις το μηχανιμα σου! Λογικα και αμα έχεις καλή mobo ο 3500+ θα σου φτάσει ανετα μεχρι τα 2600Μhz και πιθανότατα και πολυ παραπανω με καλή ψύξη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΠΟΟΟΟΟ!!!:confused: Κοριφαία mobo με Qtek τροφοδοτικό ποιος πανέξυπνος σου είχε προτείνει να πάρεις κάτι τέτοιο??? :fear::X

 

Τέσπα με κάτι τέτοιο θα είσαι μια χαρά!

Με την lanparty και καλή ψύξη αν έπεσες σε καλό κομματι επεξεργαστή μπορείς να τον ανεβάσεις πολύ ψηλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, έψαχνα για διπύρηνους socket 939 και έπεσα στον x2 4000+ με 2MB L2 cache λέει κρυφή μνήμη! 1η φορά το ακούω αυτό. Ξέρει κανείς τι λένε αυτοί; Ανεβαίνουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. · Κρυμμένο από paredwse, 18 Ιουλίου 2012 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από paredwse, 18 Ιουλίου 2012 - Δεν έχει δοθεί λόγος

βαλαμε την hd 3850 agp σε ενα athlon xp Και απο εκει που δεν επαιζε τιποτα ξαφνικα επαιζε το cod 5 σε hi ολα σχεδον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από paredwse, 18 Ιουλίου 2012 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από paredwse, 18 Ιουλίου 2012 - Δεν έχει δοθεί λόγος

ρε φιλαρακι ειλικρινα γιατι τοσο troll?

πλακα μας κανεις?ξεθαυεις θεματα 3-4 χρονων πισω?μιλας σοβαρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...