Προς το περιεχόμενο

Θόρυβος απο φορτιστή Fuji-Siem Amilo 1536


zeremefico

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το συγκεκριμένο Laptop το έχω σχεδόν ένα χρόνο και απο την αρχή έκανε έναν εκνευριστικό θόρυβο, κάτι σαν ηλεκτρικο σπινθήρα ο οποίος είναι αρκετά έντονος.

Την εγγύηση την έχασα (6 μήνες για μπαταρίες και φορτιστές).

Απο την Siemens που τηλεφώνησα μου είπαν οτι μπορεί να είναι και η motherboard!!!

Πάντως στο service της siemens θέλουν και το laptop για να δουν μήπως δεν είναι ο φορτιστής αλλά τον χρειάζομαι και δεν θα περάσω αυτή την ταλαιπωρία γιατί έτσι και αλλιώς δεν θα γίνει αντικατάσταση.:mad:

Έχει συμβεί σε κανέναν απο σας;

Ξέρετε που μπορώ να βρω κανένα φτηνό φορτιστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ είχα αντίστοιχο πρόβλημα σε μετασχηματιστή στον Α1667G....Καλώς ή κακός τοτε το πήρα πάνω μου και τους εστειλά τον μετασχηματιστή πακετο για αλλαγή (το μηχανήμα είχε μόλις 1 βδομάδα στα χέρια μου). Για λεπτομέρειες εδώ, δες το post μου #324 και κάτω....:

 

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?p=1122469#post1122469

 

Βέβαια ποτέ δεν έμαθα τι είχε (αν είχε κάτι τελικά) ο μετασχηματιστής ή όχι.... απλά έβαλα πάνω τον καινούργιο....

Για μετασχηματιστή μπορείς:

1. Να πάρεις κάποιον "universal" από κανένα μαγαζί (βλέπε πλαίσιο, eshop ktl)

2. Να βρεις κάποιον καινούργιο από κανένα μαγαζί στο ebay

3. Να πάρεις τηλ. την FSC και να τους πεις να σου φέρουν έναν καινούργιο.

 

Σιγουρέτηκες ότι είναι ο μετασχηματιστής? Όταν σου δουλεύει ο δίσκος είναι σαν τον ακούς μέσω τυ μετασχηματιστή? (εμένα κάτι τέτοια μου έκανε ή απλά είμαι πολύ ψείρας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ είχα αντίστοιχο πρόβλημα σε μετασχηματιστή στον Α1667G....Καλώς ή κακός τοτε το πήρα πάνω μου και τους εστειλά τον μετασχηματιστή πακετο για αλλαγή (το μηχανήμα είχε μόλις 1 βδομάδα στα χέρια μου). Για λεπτομέρειες εδώ, δες το post μου #324 και κάτω....:

 

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?p=1122469#post1122469

 

Βέβαια ποτέ δεν έμαθα τι είχε (αν είχε κάτι τελικά) ο μετασχηματιστής ή όχι.... απλά έβαλα πάνω τον καινούργιο....

Για μετασχηματιστή μπορείς:

1. Να πάρεις κάποιον "universal" από κανένα μαγαζί (βλέπε πλαίσιο, eshop ktl)

2. Να βρεις κάποιον καινούργιο από κανένα μαγαζί στο ebay

3. Να πάρεις τηλ. την FSC και να τους πεις να σου φέρουν έναν καινούργιο.

 

Σιγουρέτηκες ότι είναι ο μετασχηματιστής? Όταν σου δουλεύει ο δίσκος είναι σαν τον ακούς μέσω τυ μετασχηματιστή? (εμένα κάτι τέτοια μου έκανε ή απλά είμαι πολύ ψείρας)

Όταν δουλεύει ο σκληρός ο φορτιστής οργιάζει!!!

Όταν πάλι δεν δουλεύει ψιλοκάνει θόρυβο-τττζζζζζζζ...:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε σίγουρα πρέπει να τον πας για ελεγχο, φυσικα ελπιζω οτι μπορεί να ειναι κατι σοβαρό, παντως καλο ειναι να πας ο ιδιος απο το σερβις και να ζητησεις απο εκει παραλαβη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν δουλεύει ο σκληρός ο φορτιστής οργιάζει!!!

Όταν πάλι δεν δουλεύει ψιλοκάνει θόρυβο-τττζζζζζζζ...:-(

 

ε και εμένα τέτοια έκανε.... Να σου πω, δες (και μέσω του forum) μήπως καταφέρεις να δανιστείς κανέναν για να δοκιμάσεις το μηχάνημα με άλλον.... Αν σου κάνει τα ίδια στέλνεις το μηχάνημα στο service αν όχι μόνο τον μετασχηματιστή....

 

Να σου πω και 1 κακία? Πάρε τους τηλέφωνο και πες τους ότι έβαλες πάνω τον μετασχηματιστή του ξαδέρφου σου που έχει το ίδιο laptop και δεν σου κάνει θόρυβο και ότι στον ξάδερφο σου που δοκιμάσατε τον δικό σου χαλάει τον κόσμο.... οπότε είναι σίγουρα μετασχηματιστής και όχι Mobo. Αν σε καλύπτει η εγγύηση ρίξε τους και 1 βρίσιμο για το ότι δεν είναι δυνατόν να στείλεις ολόκληρο το μηχάνημα ότι έχει ευαίσθητα δεδομένα μεσα κτλ. και να σου φέρουν καινούργιο μετασχηματιστή....

Εγώ 1 φορά έχω την εντύπωση ότι η εγγύηση καλύπτει τις μπαταρίες για 6 μήνες.... Ο μετασχηματιστής έχει εγγύηση 1 χρόνο (ή 2 ανάλογα το πακέτο) για ξεκοκάλισε τις πληροφορίες από το site της FSC....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...