Προς το περιεχόμενο

Χρήστες PS3 παρακαλώ διαβάστε!!!


gherudos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Αυτό που αναφέρεις είναι λιγάκι άσχετο ^^

Εμένα παίζουν τα παιχνίδια μια χαρά,όταν δείξει βίντεο μόνο το παίζει σπαστά.Το gameplay παραμένει άψογο.Μόνο στα βίντεο έχω το πρόβλημα.

den einai dioti an ta videakia eina fmv mporei na allazei h analysh kai naxeis problhma ;) tespa kalytera na thn pas pisw na thn tsekaroun:shock:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω ακούσει από παιδία που είχαν πρόβλημα ότι όταν την επέστρεψαν τους την άλλαξαν με καινούργια χωρίς καν να δουν αν έχει πρόβλημα.

Όσο για τα παιχνίδια τα ξανακατεβάζεις δωρεάν και αν δεν κάνω λάθος μπορούν να παίξουν μέχρι και σε 5 κονσόλες ταυτόχρονα.

Τώρα ποιος ξέρει σε ποιον κουλό έπεσες στο τηλέφωνο.

Σε εμένα πριν πάρω HDTV τηλεόραση δούλευε μια χαρά στην παλιά τηλεόραση που είχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η "καινούρια" που νομίζουν ότι παίρνουν είναι η ανακατασκευασμένη.

Μόλις με απείλησε ο ιδιοκτήτης της μεγάλης αλυσίδας καταστημάτων ότι αν δυσφημήσω τα μαγαζιά του θα υποστώ τις συνέπειες.

Δέχεται ότι μου το πούλησαν με ανοιχτή τη συσκευασία,δεν δέχεται ότι φταίνει αυτοί.Εγώ που μίλησα με τη Sony πάντως μου είπαν πως δεν υπάρχει περίπτωση να τους στέλνουν "παραβιασμένες" συσκευασίες.

Όταν ένα προιόν ανοιχτεί(παραβιαστεί η συσκευασία του) χάνει την αξία του,εγώ αυτό ξέρω.Αύριο το πρωί θα ξαναμιλήσω με τα κεντρικά της Sony θα ζητήσω τον ίδιο τον αντιπρόσωπο και αν μου πει οτι οι ίδιοι ανοίγουν τις κονσόλες για να βάλουν τις ελληνικές οδηγίες θα σταματήσει εδώ.Αν μου πουν όμως ότι οι κονσόλες παραδίδονται στα καταστήματα σφραγισμένες θα έχουμε συνέχεια!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις αγόρασα το περιοδικό HITECH (μόνο το Hitech δεν αγόρασα αλλά τέλος πάντων σκέτο dvd+dlue ray movie χωρίς περιοδικό 15Ε έλεος) και η ταινία παίζει άψογα!!!Ούτε ένα κόλλημα ούτε τίποτα.Μήπως τελικά φταίει που τα παιχνίδια που μου παρουσίασαν πρόβλημα το ότι ήταν NTSC R1;

Αν είχε πρόβλημα το BD-ROM drive τότε θα είχα πρόβλημα και με τις ταινίες BD έτσι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι τα games είναι Ntsc είναι αρκετά πιθανό να οφείλετε εκεί. Το ότι παίζει τα Blu-ray βέβαια είναι μια καλή ένδειξη. Το ποιο σίγουρο θα είναι να νοικιάσεις αν μπορείς το ίδιο game σε PAL να δείς άν έχει διαφορά (μάλλον θα έχει), οπότε μάλλον είσαι ΟΚ.

Πάντως πέρα απο αυτό είναι απαράδεκτο να πουλούν PS3 ανοιχτά σαν καινούργια. Ζήτα ένα καινούργιο σφραγισμένο αλλιώς έχεις το δικαιωμα σε ευλογο χρονικό διάστημα (δεν θυμάμε ακριβώς, περίπου 7-10 μέρες) να επιστρέψεις το προιόν και να πάρεις τα χρήματα σου πίσω. Αν αρνηθούν υπάρχει και η Ενωση καταναλωτή, Συνήγορος του πολίτη κλπ.

Τις απειλες να τις κρατάει για τους υπαλλήλους του και όχι για τους πελάτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν το στέλνεις στην sony κατευθείαν και ασχολείσαι με αυτούς τους …… Στο κατάστημα? Εγώ έχω παίξει κανονικά ntsc παιχνίδια σε sdtv. Το μόνο που έχω ακούσει για πρόβλημα σε σύνδεση με scart είναι να έχει ασπρόμαυρη εικόνα στα Blu-ray όχι ώμος σπασίματα στην εικόνας των παιχνιδιών. Αν δεν κάνω λάθος ξαναείχες πρόβλημα στην αρχή έστω και παροδικά? H sony θα στο αλλάξει σίγουρα στείλτω πακέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω PS3 αλλά αφού έπαιξα σε ένα μαγαζί το Pro 08 είδα ότι κολλούσε στα βίντεο αλλά και σε άλλα σημεία.

Έχανε frames και μου φάνηκε παράξενο καθώς στο ίδιο game που έχω στο PS2 δεν υπήρχε προβλημα.

Έτσι έψαξα στο net και διάβασα ότι η εταιρία παραγωγής παραδέχτηκε ότι δεν μπόρεσε να αντιμετωπίσει κάποια προβλήματα κατά την ανάπτυξη του game για το PS3, επιβαιβεώνοντας τα κολλήματα.

Σκέφτομαι λοιπόν μήπως φταίνε τα παιχνίδια αυτά καθ' αυτά και όχι η κονσόλα σου. Μήπως συμβαίνει κάτι παρόμοιο γιατί όπως λες σε ένα απο τα games σου δεν υπάρχει πρόβλημα και ουτε επίσης στις Blu Ray ταινίες.

 

Αυτά από μένα καλό ξεμπέρδεμα.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τηλεόραση μου υποστηρίζει NTSC πόσα παιχνίδια Wii και PS2 έχω παίξει ^^

 

Με τι καλώδιο έχεις συνδεδεμένη την τηλεόραση?scart? Αν ναι βάλε το scart του ps2 το γκρι που παίζει τα ασπρόμαυρα έγχρωμα (δε θυμάμαι πως το λένε αυτή τη στιγμή). Από ότι μας λες δε νομίζω να φταίει το ps3... Αλλά το ntsc των παιχνιδιών. Και πάλι μόνο στα video? Πολύ παράξενο... Πάντως ούτως η άλλως ανοιχτή κονσόλα πήγαινε την πίσω και ζήτα τους τα λεφτά... Η καινούργια σφραγισμένη!

 

Καλά γιατί την πήρες ανοιγμένη? :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πήρα ανοιγμένη γιατί ήταν το μόνο κατάστημα που ήταν ανοιχτό 22:00 το βράδυ και όλες οι κονσόλες ήταν ανοιχτές,ο υπάλληλος με έπεισε ότι τους τις παραδίδει έτσι η Sony(το κάνουν για να βάζουν τις ελληνικές οδηγίες μου είπε).Η κονσόλα αγοράστηκε 15 λεπτά αφού είδα το uncharted στο youtube :P

Ξαναεπικοινώνησα με την cometron και μου είπαν επειδή είναι η 40GB έκδοση θα μου δώσουν καινούρια αν αποδειχτεί προβληματική.

Πρέπει όμως να δοκιμάσω παιχνίδια πριν τους την πάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...