Προς το περιεχόμενο

Χρήστες PS3 παρακαλώ διαβάστε!!!


gherudos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την πήρα ανοιγμένη γιατί ήταν το μόνο κατάστημα που ήταν ανοιχτό 22:00 το βράδυ και όλες οι κονσόλες ήταν ανοιχτές,ο υπάλληλος με έπεισε ότι τους τις παραδίδει έτσι η Sony(το κάνουν για να βάζουν τις ελληνικές οδηγίες μου είπε)

 

ετσι ειναι αληθεια λεει....

περα απο αυτο τα 40 αρια ορισμενα βγηκαν προβληματικα.μιλαω και απο προσωπικα πειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Την πήρα ανοιγμένη γιατί ήταν το μόνο κατάστημα που ήταν ανοιχτό 22:00 το βράδυ και όλες οι κονσόλες ήταν ανοιχτές,ο υπάλληλος με έπεισε ότι τους τις παραδίδει έτσι η Sony(το κάνουν για να βάζουν τις ελληνικές οδηγίες μου είπε).Η κονσόλα αγοράστηκε 15 λεπτά αφού είδα το uncharted στο youtube :P

Ξαναεπικοινώνησα με την cometron και μου είπαν επειδή είναι η 40GB έκδοση θα μου δώσουν καινούρια αν αποδειχτεί προβληματική.

Πρέπει όμως να δοκιμάσω παιχνίδια πριν τους την πάω.

 

 

Ξερω οτι τωρα δε σε βοηθαω, αλλα πως ξερουν απο τη Σονυ οτι ηταν ανοιχτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω οτι τωρα δε σε βοηθαω, αλλα πως ξερουν απο τη Σονυ οτι ηταν ανοιχτη?

 

Αν πάρεις τηλέφωνο στο κατάστημα που την αγόρασα και ρωτήσεις αν οι κονσόλες τους είναι ανοιχτές η όχι θα στο επιβεβαιώσουν.Δεν ντρέπονται καθόλου,ρίχνουν το φταίξιμο στη Sony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ενοικίασα τα Ninja Gaiden Σ και Beowulf,το πρώτο δεν έχει ούτε ένα cinematic ενώ με το Beowulf έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα,τα cinematics χάνουν frames.Το δοκίμασα και σε άλλη τηλεόραση το PS3 μου αλλά και σε tv tuner.Σας παραθέτω κι ένα βίντεο το οποίο έκανα capture από την κάρτα τηλεόρασης και θέλω να μου πείτε αν είμαι υπερβολικός ή όχι και αν παίζει και σε εσάς έτσι :(

http://rapidshare.com/files/74996998/lv01.mpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Downloading ...

Πάντως το PS3 των 60GB που πείρα εγώ ήταν με σφραγίδα SONY ΚΑΙ με Ελληνικές οδηγίες μέσα.

Καμία συσκευασία δεν ανοίγετε ! και αν δεν εμπεριέχονται Ελληνικές οδηγίες μέσα τις κολάνε απο έξω με ένα διαφανές αυτοκόλητο.

Συγνώμη για την έκφραση αλλά ψιλο-μπαρούφες λένε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανας φιλος σου εκει πανω, δεν παιζει να εχει κανα πσ3 να το βαλετε στην τβ σου με τα παιχνιδια σου, να σου φιγει καθε υποψεια? (χλωμο ε?)

κατεβαζω το βιντεο... το 40η μοντελο ειπες ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα σε 2 τηλεοράσεις ήδη και έχω ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα :(

Αυτό το κάνει σε όλα τα παιχνίδια,προφανώς το Heavenly Sword δεν είχε cinematics γι αυτό δεν το πήρα χαμπάρι :(

Ναι το 40GB έχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, κατέβασα το αρχείο.

Οντως το tearing είναι εμφανές. Δεν έχω το συγκεκριμένο game αλλά σε διάφορα άλλα που έχω παίξει δεν εμφανίστηκε ποτέ τέτοιο πρόβλημα (και σε Crt πρώτα και LCD τώρα). Δεν ξέρω τι παίζεται με το 40gb (εχω το 60gb). Το ότι έχει διαφορετικό board απο το 60ρι ειναι βέβαιο, αλλά γιατι το κάνει αυτο... περίεργο ...

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το DVD upscale, κάντο OFF και ξαναδοκίμασε, εχει αναφερθεί και αυτό. Βάλε και αναλυση 720p.

Πάντως αν θέλεις τν γνώμη μου πήγαινε το πίσω και ζήτα ένα 60ρι όσο υπάρχουν ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντος χανει καρε, δεν ξερω τη μπορει να φτεει,,,,

 

ιδεα--> οταν σηνδεσες το πσ3 με την καρτα tv τη αναλυση εβαλες να εξαγει το πσ3?(βαλε 720p αμα ειναι εφηκτο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα βάλω ανάλυση 720p ρε παιδιά;Μόνο το 576i μου εμφανίζει.

edit:

Το βρήκα,αλλά ούτε η tv αλλά ούτε και η κάρτα τηλεόρασης υποστηρίζει 720p,εδώ δεν υποστηρίζουν 576p θα υποστηρίξουν 720p? :P

 

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το DVD upscale, κάντο OFF και ξαναδοκίμασε, εχει αναφερθεί και αυτό. Βάλε και αναλυση 720p.

Πάντως αν θέλεις τν γνώμη μου πήγαινε το πίσω και ζήτα ένα 60ρι όσο υπάρχουν ακόμα.

 

To upscale είναι μόνο για dvd video.Και φυσικά το έχω στο off.Δεν το θέλω το 60άρι,έχω ps2 γιατί να πληρώσω 150Ε παραπάνω;Για 2 έξτρα USB,3 memory card slots(ενώ μπορώ να συνδέσω ένα memory card reader 11 in 1)και για το ps2 emulation?Μπαααα δεν θα πάρω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πιθανότητα να το δοκιμάσεις σε κάποια LCD ;

 

Καμία :( και να έβρισκα μια LCD θα έπρεπε να αγοράσω ένα HDMI καλώδιο,σιγά μην το χρυσοπληρώσω αφού δεν θα το χρειαστώ για 3-4 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...