Προς το περιεχόμενο

Υπερβολική χρήση CPU.


Nomikaria

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα!!!

 

Σημερα ενω χαζευα στο νετ(χρησιμοποιω Mozilla Firefox) ξαφνικα ακουω τον επεξεργαστη να κανει εντονο θορυβο που ποτε εως τωρα δεν εκανε.Ουτε αρχεια κατεβαζα ουτε τιποτε.Με Ctrl+Alt+Del πραγματι μου δειχνει οτι γινεται χρηση της CPU κατα 100%!Δεν μπορω να καταλαβω γιατι..Δεν εκανα τιποτα διαφορετικο απ'οτι μεχρι χτες.Δεν ξερω αν παιζει ρολο το γεγονος οτι αλλαξα theme στον Μοzilla.

 

Μηπως μπορει να καταλαβει καποιος περι τινος προκειται??Εχει να κανει με το λαπτοπ ή μηπως με τον Mozilla??Eχω λαπτοπ Turbo-X 1,5 ετους σχεδον.

 

Ευχαριστω προκαρταβολικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λετε να ειναι αυτο??Η χρηση ομως της CPU ηταν ουτως ή αλλως υψηλη(100%).

 

Μου φαινεται πως φταιει ο Μozilla!!Τωρα για παραδειγμα χρησιμοποιω Internet Explorer και δεν ακουγεται τιποτα...:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον ανεμιστήρα του επεξεργαστή άκουσε λογικά ;) δες όταν στο ξανακάνει από τις διεργασίες πιο task σου τρώει τον cpu και πες μας να δούμε τι γίνετε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον ανεμιστήρα του επεξεργαστή άκουσε λογικά ;) δες όταν στο ξανακάνει από τις διεργασίες πιο task σου τρώει τον cpu και πες μας να δούμε τι γίνετε ;)

 

αυτη ηταν η 2η σκεψη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει παιδια,τωρα δεν ακουγεται πια,επανηλθε στα κανονικα επιπεδα.Αλλαξα και το theme στον Mozilla..

 

Σας ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!!!:-)

(Θα το εχω υποψη μου αν ξαναγινει να δω την εφαρμογη που τρωει CPU)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...