Προς το περιεχόμενο

Μποϊκοτάζ στη ΔΕΗ ζητούν οι bloggers


NiTroGen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μισό λεπτό βρε παιδιά:

Γιατί δε λέει κανένας οτι έχουμε το ΦΘΗΝΟΤΕΡΟ ρεύμα στην Ευρώπη?

 

NAI exoume to fthinotero reuma sthn eyroph alla ETC PREPEI NA EINAI FTINO mas kai to pargoume monh mas mias kai exoume udroilektika ergostasia, ergostasia me liginiti pou ta apothemata arkoun ews to 2030 eno o mesws oros ths eyropeis den einai oute ews to 2015.... episeis h oses auksiseis pou exoun ginei einai kathara thema kakodiaxiriseis mias kai to mono pou kanoun einai na ta skane se plousioparoxous misthous ton dihgkitikos sumbouliwn!!!

 

episeis gia to thema pou sizitame nai tha to kanw den exw na xasw tpt.... omws ontos einai epikindino mias kai blepw h deh na trexei kai na mhn ftanei otan sikothoun ksana oi genikoi diakoptes:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάλι τώρα γιατί βλέπω πιο λογική την πρόταση του πιτσιρίκου?

 

http://pitsirikos.blogspot.com/2007/12/blog-post_5988.html

 

Μπράβο, πολύ καλή βλακεία!!!

Μετά θα διαμαρτύρεστε ότι η κακιά ΔΕΗ φταίει που σας χάλασαν τα μηχανήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θέλω να δω το πανηγύρι που θα γίνει στις 12.15 όταν ξαφνικά όλοι μαζί σηκώσουμε το γενικό...

 

Κάτι μου λέει πως θα τραβήξουν μεγάλο ζόρι οι εγκαταστάσεις της ΔΕΗ αν μαζευτούμε πολλοί... Ισως να το κάναμε κάθε Σαββατοκύριακο αν ακριβύνει τελικά το ρεύμα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς έχουμε τόσο ήλιο και αέρα που δε θα έπρεπε να εισάγουμε ρεύμα και να καταναλώνουμε τόσο πετρέλαιο και λιγνίτη... Αλλά αυτοί κοιμούνται όρθιοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς έχουμε τόσο ήλιο και αέρα που δε θα έπρεπε να εισάγουμε ρεύμα και να καταναλώνουμε τόσο πετρέλαιο και λιγνίτη... Αλλά αυτοί κοιμούνται όρθιοι...

Αυτοι δεν κοιμουνται ορθιοι! Αυτοι ειναι πανεξυπνοι.

Εμεις κοιμομαστε ορθιοι που τους ψηφιζουμε και συνεχιζουμε και τους ψηφιζουμε και διατηρουμε το χρονιο καθεστως που επιτρεπει σε αυτους να μας π_ _ _ _ ε συνεχως.

 

 

 

π_ _ _ _ _ε = παραπλανουνε:lol::-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, εγω λεω να μην ειμαστε επαναστατες του καναπέως, "ενεργοι πολιτες" και πρασσειν αλογα...

Δηλαδη τι νομιζουμε???Επειδη κατεβαζουμε τους διακοπτες θα παθουν κατι? Χεστηκ*ν!!

Δηλαδη μεχρι εκει φτανει η επαναστατικοτητα μας? Μεχρι το να κλεινουμε τους διακοπτες για 15 λεπτα την ημερα?Και τι εγινε?Και να τα ξανακλεισουμε!Και παλι τι εγινε?Να τα κλεισουμε καθε μερα?Ελεος!!!Δεν θα μεινουμε χωρις ρευμα.Ρευμα που στην τελικη την εχει πληρωσει ο λαος δεκαετιες, ολοι την εχουν πληρωσει.

Ρε παιδεια, ποσες θυγατρικες εχει η ΔΕΗ εντος αλλα και εκτος ελλαδας?Δεκαδες!

Η ΔΕΗ ιδιωτικοποιειται πληρως!Αυτο που εχτισαν ο εργαζομενος λαος απο τη δεκαετια του '50 ξεπουλιεται.Περναει σε αλλα χερια.Εκμεταλλευεται οικονομικα σε βαρος αυτων που το εχτισαν.Βγαζει κερδος σε βαρος αυτων που το εχτισαν.Να γιατι ανεβαινουν οι τιμες της ΔΕΗ.Και μας λεει τωρα το ΙΝΚΑ να κλεισουμε τους διακοπτες για 15 λεπτα.Ειναι ντροπη ρε παιδια.Κρυβει την ουσια το ΙΝΚΑ.Ριχνει σταχτη στα ματια.Ξερει τι κανει.... Ολ αυτα τα μετρα δεν πληττουν τα συμφεροντα των ιδιωκτητων της ΔΕΗ.Και ιδιωκτητης της ΔΕΗ δεν ειναι πλεον ο λαος παιδια.Και εδω ειναι η ουσια του ζητηματος.Οσο η ενεργεια, τομεας στρατηγικης σημασιας μεινει στην ιδωκτησια λιγων, που για να μην θιγονται τα δικα τους συμφεροντα την πουλανε την πατριδα, οσο δεν γινεται η ενεργεια λαϊκη περιουσια θα πληρωνουμε ολοενα και περισσοτερο αυτα που εχουμε ηδη πληρωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπούρδες!

να δω να κατεβάζουν τον γενικό και μετά όταν θα τον ανεβάσουν όλοι μαζί το τι έχει να γίνει στο δίκτυο της ΔΕΗ δεν περιγράφεται! να πέσει, να μείνουμε χωρίς ρεύμα και μετά οι ίδιοι θα βγαίνετε και θα λέτε "αίσχος μας άφησαν χωρίς ρεύμα, δεν τρέπονται" και τέτοια...

και είμαι σίγουρος ότι το 99% που γκρινιάζουν έχουν σπίτι κατεβαστιρια που έχουν λιώσει τα τροφοδοτικά τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ great ότι κ να γίνει δεν πρέπει κατα την άποψή σου να διαμαρτυρηθεί κάποιος;

Μήπως ξεχνάς ότι μιλάμε για καταναλωτές που ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ για το ρεύμα...δεν τους δίνεται δωρεάν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
File mou Praetorian simfono sto isos kati tetio den tha exei apotelesma alla diafono rizika me tin apopsi tou eoikindinou!! Diladi ti allo tha kanei auti i D.E.H?? Eleos pia!! Anebazei tis times, katebazei oti ora thelei tous genikous, kai genikos mas koroideboun ta pedia ekei!! (ta anontata stelexei kirios!!.

 

Συμφωνώ ότι η Δ.Ε.Η. μερικές φορές παρέχει υπηρεσίες κάκιστης ποιότητας που μπορούν από το να μειώσουν το χρόνο ζωής των ηλεκτρικών συσκευών μέχρι και να τις καταστρέψουν επι τόπου. Ναι λύσεις υπάρχουν (UPS). Φυσικά και εγω είμαι ενάντια στην αύξηση τιμών.

 

Για το επικίνδυνο απάντησε ο great παραπάνω.

 

Kai kati teleuteo an den exeis sindesei tis basikes sou ilektrikes siskebes me kapio ups se lipame!! Ego exo sindesei sxedon olo to spiti me ups giati kata kerous exo klapsei arketa pragmata....:cry::fear:

Κράτα τη λύπηση σου για κάποιον που την χρειάζεται. (και συγνώμη για τον τόνο, αλλά δεν έχω χειρότερο από το να μου προσφέρει κάποιος λύπηση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω 2 στρατοπεδα, αυτους που θελουν να δωσουν ενα ''μυνημα'' στη ΔΕΗ και αυτους που λενε καλυτερα οχι, γιατι ισως η ΔΕΗ αντιμετωπισει προβλημα οταν ολοι ξανασηκωσουν τον γενικο.

καταλαβαινω οτι οι μισοι, (που θελουν το μπουκοταζ) νοιαζονται για την ακριβεια που θα πληξει τους πολιτες. Οι αλλοι μισοι γιατι ακριβως νοιαζονται ? για το αν θα δημιουργηθει προβλημα στη ΔΕΗ ?. εχω μπερδευτει λιγο.

εκεινο που καταλαβαινω ομως ειναι το εξης:

φτασαμε να συζηταμε για το αν πρεπει να αντιδρασουμε.

αυτο με ενοχλει λιγο. παντα μια αντιδραση δημιουργει συνεπειες. αυτος ειναι και ο σκοπος της.

τωρα το αν θα δημιουργηθει προβλημα στη ΔΕΗ, γιατι το συζηταμε ?

ουτως ή αλλως, αν απλως ανοιγοκλεισουμε τους διακοπτες χωρις τιποτε να συμβει, τι μυνημα περναμε ?. Μια 15λεπτη αντιδραση που ουτε θα ληφθη υπ'οψιν (ισως λιγα δευτερολεπτα θεμα στα δελτια ειδησεων) δεν πιστευω οτι θα θεωρησουν (οι της ΔΕΗ) οτι κατι καναμε. μακαρι ολες οι αντιδρασεις για αυτους (ΟΛΟΥΣ) να ηταν μια 15λεπτη αποχή.

αν ομως δημιουργηθει εστω και ενα μικρο προβλημα τροφοδοτησης στο δυκτιο, τοτε ειμαι σιγουρος οτι οι της ΔΕΗ θα καταλαβουν οτι η μαζα (εμεις) οταν τα παρει στο κρανιο μπορει και να τους δημιουργησει προβλημα.

ειναι σαν να λεμε οτι θα πηγαιναμε 2 στρατοπεδα εμεις και οι της ΔΕΗ να παιξουμε ξυλο, αλλα δυστυχως θα τους ανοιξουμε και λιγο την μυτη.

μα, αυτο δεν θα ηταν το ζητουμενο ?

τωρα πως καταληξαμε να συζηταμε για το αν πρεπει να ανεβοκατεβασουμε τον γενικο επειδη ισως με το ανεβασμα θα εχουν προβλημα δεν το καταλαβαινω.

μηπως αν το καλοσκεφτητε αυτο δεν θα επρεπε να ειναι το ζητουμενο ?

η μηπως πιστευετε οτι το μυνημα που θελουμε να περασουμε ειναι: κλεισαμε το ρευμα για 15 λεπτα, και αμα θελουμε το ξανακανουμε για περισσοτερο.

ποτε, ? και για ποσο ?

απο την δικη μου αποψη, μακαρι στα 15 λεπτα να τους δημιουργηθει προβλημα. τοτε, θα μας λαβουν πιο σοβαρα υπ/οψιν.

δεν καταλαβα, για τι αλλο θα επρεπε να συζηταμε ?

μηπως να παμε εξω απο τη ΔΕΗ να πινουμε καφεδακι μαζι τους ? (σιωπηλη διαμαρτυρια με φραπεδακι)

εχω αρχισει και απορω για το πως σκεφτονται μερικοι που γραφουν.

ή ειναι ατομα οπου συνηδητα υποστηριζουν τα συμφεροντα της ΔΕΗ, ή το παιζουν ευαισθητοι, δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω.

παντως, εγω σαν πολιτης, οσο ακουω διαμαχες και προβληματισμους για το αν θα εχει προβλημα η ΔΕΗ αν κατεβασουμε τους διακοπτες με κανει να σκεφτομαι οτι σαν ΕΝΕΡΓΟΙ πολιτες ισως χασαμε το παιχνιδι πριν καν αρχισει....

με αυτα τα μυαλα, σιγουρα οχι μονο δεν θα μας λαβουν ΠΟΤΕ υπ'οψιν , αλλα θα συνεχισουν και με χειροτερα στο μελλον.

να χαρω εγω αντισταση και αντιδραση πολιτων.

τους κατατρομαξαμε.

συγνωμη για το υφος, αλλα δεν αντεχω αλλο καθημερινα να βλεπω και να διαβαζω για οποιαδηποτε αντιδραση των πολιτων που πρεπει να γινεται με το ...γαντι για να μην τους λερωσουμε ή λερωθουμε.

και τελος δεν ακουσα και κανεναν να λεει οτι 15 λεπτα ειναι λιγα. αν ειμαστε τοσο εξαρτημενοι απο το ρευμα, (και το ξερουμε) σιγα το μυνημα που θα περασουμε.

θα σκεφτουν: αυτο ηταν το καλυτερο που μπορουσαμε να κανουμε ?

ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ. αυτο ηταν.

και εμεις καθομαστε και συζηταμε για το αν θα εχει προβλημα το εργοστασιο της ΔΕΗ.

Ο νοων νοητω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...