Προς το περιεχόμενο

Το SP3 για XP μυρίζει…Vista!


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το επερχόμενο Service Pack 3 για τα Windows XP θα περιλαμβάνει εκτός από ενημερώσεις ασφαλείας και patches, και νέες λειτουργίες που υπάρχουν στα Windows Vista. Όλα αυτά σύμφωνα με μία ερευνητική ομάδα που είδε τον κώδικα του SP3. Σύμφωνα με τους ερευνητές του NeoSmart «Αντίθετα από το τι περιμένουν οι χρήστες, το Service Pack 3 για τα Windows XP έρχεται με αρκετές νέες λειτουργίες και όχι μόνο patches και hotfixes. Οι περισσότερες νέες λειτουργίες προέρχονται από τα Windows Vista».

 

 

Πιο συγκεκριμένα, η ενεργοποίηση του SP3 δεν χρειάζεται product key κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης, όπως και τα Vista. Επιπλέον εμφανίζεται και το Network Access Protection που υπάρχει στα Vista, ενώ ενσωματώνονται και λειτουργίες κρυπτογράφησης.

 

Source.png Πηγή: digitalnews.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα μηνύματα ειναι ακρως ενθαρρυντικα και ελπιζω οτι καποια στιγμη θα το δουμε πριν το τελος Ιανουαριου, υπαρχουν πληροφοριες οτι θα δοθει μαλλον τοτε, αλλα ανεπισημα βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα καινούρια του SP3, εγώ δεν βλέπω κάτι συνταρακτικό.

τουλάχιστον τιποτα απ αυτα δεν θα καταλάβει ενας τυπικος χρήστης Windows.

 

διαβάστε

Windows® XP Service Pack 3 (SP3) includes all previously released updates for the operating system. This update also includes a small number of new functionalities, which do not significantly change customersʼ experience with the operating system. This white paper summarizes what is new in Windows XP SP3.

 

microsoft.com: Overview of Windows XP Service Pack 3.pdf

Date Published: 3 Dec 2007

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αναρωτιεμαι, αν στο SP3 η ms εβαζε το skin των vista/dx10 υποστηριξη, θα το αγοραζε κανεις το αθλιο καινουριο λειτουργικο της?

 

διάβασα κάπου οτι από αρχές Φεβρουαρίου 2008 δεν θα δινουν πια ΧΡ σαν ΟΕΜ παρά μόνο vista. Αν ισχύει, τότε προφανώς μπορεί να βγάλουν ενα ΧΡ-SP3 που θα "μυρίζει" vista αφού όλοι οι νεοι ΗΥ θα έχουν αναγκαστικά vista...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, οκ, γυρίστε στο DOS και αφήστε εμάς τους χαζούς να παιδευόμαστε με το άθλιο νέο λειτουργικό. Έχω βαρεθεί σε ΚΑΘΕ μήνυμα για XP/Vista να βλέπω τα ίδια και τα ίδια. Δε σας αρέσει; Μη το βάζετε.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το DOS είχε τα μεγάλα προβλήματα του, όσοι το αναπολείτε, θυμάστε άραγε τα 640Kb μνήμης, τα 511Kb που είχαμε συνήθως ελεύθερα, τον Memmaker, τα πολλαπλά configurations για να μην φορτώνει το CD-ROM Driver ή ο Sound Blaster Driver ή ο Mouse Driver; Ανάλογα με τις απαιτήσεις μνήμης των προγραμμάτων μας; ..Τα λογισμικά που άλλα θέλανε EMS και άλλα XMS; .. Τα conflicts με τα διάφορα TSR .. Τα IRQ conflicts μεταξύ των καρτών ISA που εγκαθιστούσαμε; .. Για multitask δεν λέω τίποτα ..

 

Τότε όλοι θέλαμε να απαλλαγούμε από δʼ αυτό - καλομάθαμε φίλοι μου…

 

Αλλά αυτό δεν σημαίνει πως τα Vista δεν έχουν προβλήματα κτλ. - άλλο το ένα άλλο το άλλο.

 

Αυτά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Ε, οκ, γυρίστε στο DOS και αφήστε εμάς τους χαζούς να παιδευόμαστε με το άθλιο νέο λειτουργικό. Έχω βαρεθεί σε ΚΑΘΕ μήνυμα για XP/Vista να βλέπω τα ίδια και τα ίδια. Δε σας αρέσει; Μη το βάζετε.-

 

SIR YES SIR (kyr syntagmatarxa :P )...den 8a 3anapoume tpt...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, οκ, γυρίστε στο DOS και αφήστε εμάς τους χαζούς να παιδευόμαστε με το άθλιο νέο λειτουργικό. Έχω βαρεθεί σε ΚΑΘΕ μήνυμα για XP/Vista να βλέπω τα ίδια και τα ίδια. Δε σας αρέσει; Μη το βάζετε.-

 

ε καλαά, δε το ξέρεις αυτό? τώρα θα την μάθεις την τακτική..? κάποτε δεν είχε και ρεύμα ο κόσμος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...