Προς το περιεχόμενο

Quad 6600 @ 2.4


pantrif2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα επεξεργαστή στα 2.4 quad και νομίζω πως δεν δουλεύει καλά διότι πχ μετατρέπω μια ταινία και βλέπω πως λειτουργεί μονό 7% ο επεξεργαστής ενώ εγώ θέλω να λειτουργεί ποιο ψηλά για να έχει και μεγαλύτερη απόδοση

 

Τι μπορώ να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Για προσπάθησε με το WinAVI (νομίζω η τελευταία είναι η έκδοση 8) ... Πολύ καλό πρόγραμμα για την δουλειά που θές.. εγώ αυτήν χρησιμοποιώ (οχι με Quad) αλλά με μιά προσπάθεια δεν χάνεις τίποτα.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο λόγος να βάλει το Toast ? για να δει το Load στους πυρήνες ; εδώ το παιδί λεεί σε πραγματικές εφαρμογές να τρέχει σωστά...

 

το win avi converter είναι multithread δοκίμασε το και θα δεις τεράστια διαφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,ειναι προτιμοτερη η αγορα ενος Quad η ενος Core 2 Duo;

Για Core 2 Quad Core Q6600 2.4 ειμαι..

 

Αναλογα με την χρηση που προοριζεται..εαν σκοπευεις να εφαρμοζεις πολυ το multitasking,τοτε πας σε Quad..

Αν ενδιαφερεσαι πιο πολυ σε παιχνιδια,πηγαινε σε εναν 6850 που θα σου δινει μεγαλυτερα ρολογια για 24/7 χρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε το 3dmark σε cd το ειχε η 2900 gt που πήρα πριν 1 μηνα,εγω χω amd συστημα, am2 6000+ kai msi mobo,κανει να το βαλω ή ειναι μονο για ιντελ?

 

Ενοείτε οτι είναι και για amd και για intel :lol:

 

@SPANK μια καλή και φτηνή μητρική είναι αυτή που έχω στην υπογραφή μου μέχρι 3ghz τον πήγα τον quad και αν είχα και καλύτερο σύστημα ψύξης θα πήγαινε ακόμα παραπάνω.:P Γενικά οτι μητρική πάρεις με p35 ,x38 chipset θα κάνεις καλά την δουλειά σου(εκτός αν είσαι απαιτητικός στο oc οπότε θα βάλεις βαθιά το χέρι στην τσέπη:-))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω τεραστια απορια...πως γινεται οι c2d να clockaroun καλυτερα με amd/ati chipset???κ ποιο παλια για am2 υπηρχαν 3-4 mobo με amd/ati chipset...δηλαδη η amd να εχει καλυτερα κ περ/ρα chipset σε mobo της intel.sorry για τοfftopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...