Προς το περιεχόμενο

Quad 6600 @ 2.4


pantrif2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Η μόνη εταιρεία που γνωρίζω με σιγουριά (το θυμάμαι, γιατί είχα διαβάσει ένα review) ότι έχει βγάλει μοντέλο είναι DFI. Περαιτέρω δε μπορώ να σε βοηθήσω, γούγλισέ το και λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η κατάσταση με τις CPU έχει ξεφύγει... νέοι Intel σύντομα, μπερδεμένοι AMD, αξίζουν ή όχι οι τετραπύρηνοι... είμαι σε μεγάλο προβληματισμό... αξίζει να επενδύσω σε Q6600 τον Δεκέμβριο ή να περιμένω τους penryn? :fear:

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H DFi έχει βγάλει και στην ελληνική αγορά Ati Chipset για intel cpu αλλά ήταν τόσο αργό το Chipset που δεν πέτυχε καθόλου για τους Intel

 

 

Starback εγώ προσωπικά αφού θα πάρεις κάτι αν ήμουν στην θέση σου θα περίμενα είπαμε τέλος αυτού του μήνα έρχονται τα μεγάλα μοντέλα aka duo και quad που αντικαταστήσουν τα τωρινά μεγάλα και τέλος του Γενάρη 2008 έρχονται και τα μικρά οπότε για εμένα δεν αξίζει να πάρεις 65νμ Cpu από την στιγμή που σε λίγο έρχονται τα 45νμ ( λιγότερη κατανάλωση πιο κρύοι cpu πιο γρήγορα κλπ κλπ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει μηχάνημε με το ATI Radeon Xpress 1100 (συγκεκριμένα το Dell Optiplex 320) με τον Intel Dual Core 2140 (1,6GHz) και 512 MB RAM @ 667MHz με Windows Vista... Ο ορισμός της καθυστέρισης...

Του έβαλα επάνω άλλο 1 GB RAM, αλλά η κατάσταση δεν βελτιώθηκε και πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η κατάσταση με τις CPU έχει ξεφύγει... νέοι Intel σύντομα, μπερδεμένοι AMD, αξίζουν ή όχι οι τετραπύρηνοι... είμαι σε μεγάλο προβληματισμό... αξίζει να επενδύσω σε Q6600 τον Δεκέμβριο ή να περιμένω τους penryn? :fear:

 

Ευχαριστώ

Περιμενε τους Penryn οι οποιοι ερχονται μετα τα μεσα Ιανουαριου. Ο νεος Core 2 Quad θα ειναι ο 9450 και θα τρεχει στα 2.66GHz και 12ΜB L2 Cache.

Εγω αυτον περιμενω παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενε τους Penryn οι οποιοι ερχονται μετα τα μεσα Ιανουαριου. Ο νεος Core 2 Quad θα ειναι ο 9450 και θα τρεχει στα 2.66GHz και 12ΜB L2 Cache.

Εγω αυτον περιμενω παντως

 

Όσο περιμένεις τόσο θα έρχονται και άλλα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο περιμένεις τόσο θα έρχονται και άλλα ...

Εννοειται αλλα μιλαμε για αισθητες διαφορες και τρελο clockarisma για τους Penryn μιασ και θα ειναι 45nm. Ενα μηνα αξιζει η αναμονη κατα τη γνωμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται αλλα μιλαμε για αισθητες διαφορες και τρελο clockarisma για τους Penryn μιασ και θα ειναι 45nm. Ενα μηνα αξιζει η αναμονη κατα τη γνωμη μου.

 

Ίσως, αλλά αν είναι σαν και μένα που δεν θέλει ότι πιο νέο κυκλοφορεί, δεν ασχολείται με o/c και ένας επεξεργαστής 3.4 μονοπύρινος ήδη του αρκεί, τότε δεν έχει νόημα η αναμονή (στην συγκεκριμένη περίπτωση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως, αλλά αν είναι σαν και μένα που δεν θέλει ότι πιο νέο κυκλοφορεί, δεν ασχολείται με o/c και ένας επεξεργαστής 3.4 μονοπύρινος ήδη του αρκεί, τότε δεν έχει νόημα η αναμονή (στην συγκεκριμένη περίπτωση).

Nαι φιλε μου ειναι αναλογα με τις αναγκες που εχει ο καθενας. Εγω ειπα για ενα μηνα μιας αποτελει μεταβαση σε κατι εντελως καινουριο. Αν περιμενεις και 6 μηνες σιγουρα θα βγαλει κατι καλυτερο. Παντως ο quad core κοντευει χρονο στην αγορα και γνωμη μου παντα ειναι οτι ο καινουριος θα αξιζει ακομα περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...