Προς το περιεχόμενο

Tα φώτα σας!


irakliss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν προτείνεται λόγω των χαρτών του που δεν είναι ότι καλύτερο για την Ελλάδα.

Προς το παρόν, το μόνο πρόγραμμα που έχει ικανοποιητική κάλυψη για την Ελλάδα είναι το Destinator. Μπορείς με διάφορα κόλπα να το περάσεις και σε ορισμένες συσκευές που δεν το έχουν, αλλά αν δεν θέλεις να ασχοληθείς με κάτι τέτοιο, παίρνεις αυτό με 249? και καθάρισες (και έχεις και νόμιμο το πρόγραμμα για να μη χρειάζεται να ψάχνεις σε "ύποπτα" sites για αναβαθμίσεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σοβαρή πρόταση επειδή έχει σοβαρούς χάρτες. Όλα αυτά τα φθηνά PNA έχουν περίπου τις ίδιες δυνατότητες και φτιάχνονται από κινέζικες εταιρείες που τα δίνουν φασόν σε όποιον θέλει να παραγγείλει πολλά και να βάλει τη φίρμα του.

Πάρε όποιο θέλεις, αρκεί να έχει Destinator ή να είσαι σίγουρος ότι μπορείς να το βάλεις αν έχεις όρεξη να ασχοληθείς.

Εγώ σαν την απόλυτα φθηνή συσκευή θα πρότεινα αυτό που έχει Destinator αλλά επειδή προέρχεται από τη Γαλλία φαντάζομαι ότι δεν έχει τους Ελληνικούς χάρτες της NGi αλλά αυτούς που περιλαμβάνονται στο Ευρωπαϊκό πακέτο (ξεπερνιέται εύκολα αυτό).

Τη ίδια ακριβώς συσκευή αλλά με την φίρμα "MyGuide" την είχα πάρει πέρσι από το Makro με το iGO σαν software και της είχα περάσει πολύ εύκολα το Destinator. Για πλοήγηση με ικανοποίησε περισσότερο από το Mio 550 που έχω τώρα (πολύ καλύτερη λήψη και καλύτερη απόκριση του προγράμματος λόγω των windows CE που δεν είναι τόσο βαριά όσο τα Mobile 5), αλλά επειδή ήθελα PDA την έδωσα τελικά στον αδελφό μου και πήρα το Mio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις απλά ένα GPS για να κάνεις τη δουλειά σου, αυτό που έχει η Pixmania με 138? είναι μια χαρά, αλλά θα πρέπει να του περάσεις τους Ελληνικούς χάρτες (όπως είπα, στην ίδια συσκευή είχα περάσει και το πρόγραμμα, οπότε η προσθήκη μόνο των χαρτών πρέπει να είναι πολύ εύκολη υπόθεση).

Αν δεν θέλεις να παραγγείλεις από το Internet και θέλεις να πας σε ένα κατάστημα να το πιάσεις στα χέρια σου πριν το αγοράσεις και επίσης να έχεις γνήσιους τους Ελληνικούς χάρτες (με ότι προνόμια συνεπάγεται αυτό), το μηχάνημα της Altec πρέπει να είναι το φθηνότερο με Destinator 6 που έχω δει να κυκλοφορεί στην Ελληνική αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Παιδες έχω και εγω μια ερωτηση

 

Πηγα και ειδα σημερα για GPS

 

Κατέληξα ή στο Atek Ido με Destinator 6.1

ή

Στο Garem(?) με λογισμικό AutoHellas

 

Τι εχετε ακουσει για το AutoHellas? ΕΙναι καλό;

 

Για το mls?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977967&product=956171

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες έχω και εγω μια ερωτηση

 

Πηγα και ειδα σημερα για GPS

 

Κατέληξα ή στο Atek Ido με Destinator 6.1

ή

Στο Garem(?) με λογισμικό AutoHellas

 

Τι εχετε ακουσει για το AutoHellas? ΕΙναι καλό;

 

Για το mls?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977967&product=956171

 

Για το AutoHellas ούτε να το σκέφτεσαι. Το Destinator είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή τι στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά wgibson, αγόρασες το Altec NAVi 350?

 

Θέλω και εγώ να το αγοράσω αλλά να διαβάσω και καμια γνώμη πρώτα..

 

Πως τα πάει στο δρόμο, χάνει καθόλου το σήμα; Έχει δυνατό ηχείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...