Προς το περιεχόμενο

Νew User - Help


Gaijin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

xmm το βρήκα.. έφταιγε ότι μερικά είχαν album artist γραμμένο και μερικά όχι. και μόλις έγραψα το ίδιο σαυτά που δεν είχαν ενώθηκαν όλα.. απλά δεν ήξερα ότι πρέπει να είναι ίδια όλα.. γιατί έτσι κιαλλιώς όταν κάνω ένωση το αφήνω κενό και αφού πατήσω οκ λογικά θα πρεπε να γίνει κενό και σ'αυτά που είχαν γραμμένο όνομα.

τέσπα, όλα οκ τώρα.

 

Kάτι άλλο.. έχω βάλει ένα πρόγραμμα που σου δείχνει διάφορα options του συστήματος πάνω δεξιά.. και μου δείχνει memory usage 712 αυτή την στιγμή.. γιατί τόσο πολύ???? έχω ανοιχτά απλά mozilla, safari, msn, itunes και κανά φάκελο :P... δηλαδή έλεος.. ( 1gb ram έχω ). Ξέρει κανείς γιατί μου βγάζει τόσο πολύ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ναιι αλλά εκεί είναι οι ταινίες.. δλδ θέλω να είναι διαφορετικά.. επειδή στον frontrow υπάρχει φάκελος TV Shows. γιαυτό ρωτάω...

 

και κάάάτι ακόμα , γιατί κάάάθε μα κάθε φορά που τρέχω ένα πρόγραμμα για install με ρωτάει οτι είναι απτο νετ κ αν θέλω να συνεχίσω κλπ... και ενώ τσεκάρω το κουτάκι που λέει Dont Warn me again when opening aplications κλπ κλπ.. αυτό την επόμενη φορά που πάω να βάλω κάτι το ξαναβγάζει αυτό το πλαίσιο.

Μήπως πρέπει να κάνω κάτι παραπάνω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φάκελος TV Shows στο Front Row χρησιμοποιείται για τα TV Skows που υποτίθεται ότι αγοράζεις από το iTunes.

 

Για το άλλο: Μήπως το ένα μήνυμα που σου βγάζει είναι όταν πας να εγκαταστήσεις ένα πρόγραμμα και η δεύτερη ειδοποίηση όταν πας να "τρέξεις" ένα πρόγραμμα για πρώτη φορά; Το δεύτερο το βγάζει πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Συγγνώμη που διακόπτω τα συνεχή σου ερωτήματα αλλά μήπως πρέπει να αρχίσεις να χρησιμοποιείς την αναζήτηση του forum και το Google;

Έχεις κάνει εκατόν πενήντα ερωτήσεις για το ΜacOS, οι μισές εκ των οποίων έχουν ήδη απαντηθεί σε άλλα threads και οι άλλες μισές μπορούν να απαντηθούν με μία απλή αναζήτηση στο Διαδίκτυο.

Μην τα περιμένεις όλα έτοιμα, ψάξου κι εσύ λίγο γιατί μόνο έτσι μαθαίνεις.

 

"Δώσε ένα ψάρι σε έναν πεινασμένο και τον τρέφεις για μία ημέρα. Μάθε τον να ψαρεύει και τον τρέφεις για όλη του τη ζωή".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει.. ψάχνω όλη την ώρα.. πίστεψε με αν δεν έψαχνα τώρα θα ρωτούσα 10 φορές περισσότερο απ'όσο ρωτάω.. τέσπα, sorry για το πρήξιμο αλλά είμαι και 3ων ημερών apple user!

 

Για την τελευταία ερώτηση ειδικά αν σου φάνηκε τόσο "γελοία", έψαξα.. βρήκα ένα widget αλλά δεν... βάζεις λινκ του youtube και κάνει μισή ώρα checking και στη τελική δε κάνει τίποτα.. τέσπα.. και πάλι sorry!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Δώσε ένα ψάρι σε έναν πεινασμένο και τον τρέφεις για μία ημέρα. Μάθε τον να ψαρεύει και τον τρέφεις για όλη του τη ζωή".

Ποπο με γωνάτισες τώρα. :-D:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
εντάξει.. ψάχνω όλη την ώρα.. πίστεψε με αν δεν έψαχνα τώρα θα ρωτούσα 10 φορές περισσότερο απ'όσο ρωτάω.. τέσπα, sorry για το πρήξιμο αλλά είμαι και 3ων ημερών apple user!

 

Για την τελευταία ερώτηση ειδικά αν σου φάνηκε τόσο "γελοία", έψαξα.. βρήκα ένα widget αλλά δεν... βάζεις λινκ του youtube και κάνει μισή ώρα checking και στη τελική δε κάνει τίποτα.. τέσπα.. και πάλι sorry!

Ούτε με πρήζεις εμένα ούτε τίποτα. Και το posting τσάμπα είναι. Δεν χρειάζεται να λες "sorry"

 

Αλλά μου κάνει εντύπωση ότι έχεις ερωτήσεις για πράγματα τα οποία είναι εύκολο να τα βρεις με ένα απλούστατο ψάξιμο στο Google (όπως πχ για το youtube downloader που βλέπω παραπάνω) και αναρωτιέμαι αν έριξες έστω και μια ματιά σε δύο βασικά sticky σ'αυτή την ενότητα:

 

1. Το απαραίτητο λογισμικό για το ΜacOS X:

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=133488

 

και

 

2. Διάφορες ερωτήσεις για το MacOS X:

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=182618

 

Πιστεύω ειλικρινά ότι αν ξόδευες ένα μισάωρο συνολικά (και πολύ λέω) για να διαβάσεις τα παραπάνω threads, οι μισές σου απορίες θα είχαν λυθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paredwse βλέπω στις σελίδες κάπου που δίνεις διάφορα προγράμματα , λες και για το Region X το οποίο.. δεν πολυκατάλαβα τι κάνει.. και για το Region στο DVD.. έβαλα ένα εγώ και μου ζήτησε να επιλέξω, έβαλα εκεί την Ευρώπη.. αυτά.. δηλαδή μετά από 5 φορές που λες.. τι θα γίνει? θα πρέπει να κάνω κάτι? ναλλάξω κάτι?

Το link που έδωσες δεν λειτουργεί πια.. και το κατέβασα από το macupdate, πες μου αν μπορείς πια η χρησιμότητα του προγράμματος πριν το βάλω.. μη κάνω καμιά βλακεία με τον dvd player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω ένα πρόγραμμα το οποίο να μπορεί να ρυθμίζει την εικόνα... δηλαδή σε full screen να μπορείς να την κάνεις πιο μικρή.. γιατί λόγο ανάλυσης δεν είναι μερικά βίντεο για full αλλά δεν θέλω αν είναι επεισόδια να έχω από πίσω και την επιφάνεια μου.

Έψαξα διάφορα.. τα βασικά δεν έχουν τέτοια επιλογή.. :( αν ξέρει κανείς κάποιο που να έχει τέτοιες ρυθμίσεις θα με βοηθούσε πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...