Προς το περιεχόμενο

Νew User - Help


Gaijin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποιος να βοηθήσει???

 

Έστω ότι άνοιξες την port 10000 στο router.

Πας στα preferences του transmission

picture1zj5.png

 

Βγάλε το τικ από το "automatically map port", στο incoming port βάζεις ό,τι και στο router, πατάς enter. Αν σου βγάζει πράσινο λαμπάκι είσαι ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

κι'εγώ στα 20 το έχω ( 4Mbps σύνδεση έχω εγώ.. ) και έκανα όλα αυτά που μου είπες και στον Transmition άναψε το πράσινο λαμπάκι αλλά και πάλι είμαι με όσα σου είπα.. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να κατεβάσεις αυτό,

SUSE Linux Enterprise Server 10.torrent

Όχι ολόκληρο, άφησε το κάνα μισάωρο να δεις τι ταχύτητες πιάνει.

 

 

Peers : 5292 seeder(s), 2587 leecher(s) = 7879 peer(s) total

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hmm ok..

κάτι άλλο.. κατέβασα το iGetter για direct download και επειδή έχω account στο rapidshare πρέπει κάθε τρεις κ λίγο να βάζω password και να κάνω manualy το link που θέλω απλά δλδ να το κατεβάσει κατευθείαν δεν γίνεται αν δεν βάλω το account μου, υπάρχει πουθενά καμιά ρύθμιση να βάλω το account που να μένει? να μην το βάζω σε κάθε link δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την προηγούμενη Τρίτη χαίρομαι και εγώ το νέο macbook μου και έχω ενθουσιαστεί. Πολυ καλή κατασκευή και δέσιμο με το λειτουργικό και όσο πιο πολύ συνηθίζω τις εργασίες του τόσο πιο αποδοτικός γίνομαι. Είμαι σίγουρος ότι σε λίγο καιρό θα ξεπεράσω την αποδοτικότητα που είχα στα windows. Μέχρι τότε όμως θα ήθελα να με βοηθήσετε σε 1-2 μίκρα προβληματάκια που έχω:

 

- Ανιμετωπίζω πρόβλημα με αρκετά κείμενα σωσμένα απο windows word 2003.

Ορισμένες ελληνικές γραμματοσειρές δεν έμφανίζονται κανονικά (βλ. επισυναπτόμενο). Έχω εγκαταστήσει και το extra πακέτο που βρήκα με ελληνικά fonts της ms. Ανοιγοντας όμως τα ίδια αρχεία με quicklook,Apple Pages, TextEdit μου τα ανοίγει κανονικά, άρα δεν είναι κάποιο σφάλμα του συστήματος αλλά του word. Με μία πρόχειρη αναζήτηση δεν βρήκα κάποια λύση. Το κακό είναι ότι μόνο το word κάνει πιστή αναπαραγωγή του κειμένου άρα το να επεξεργαστώ αυτά τα αρχεία με ένα απο τα παραπάνω προγράμματα δεν αποτελεί λύση. Εξάλλου η 100% συμβατότητα των αρχείων ms office στα mac ήταν αυτό που με έπεισε να το πάρω.

 

- Δεν βρήκα λύση για να κάνω mount sftp network drives. Έχει κανείς καμία ιδέα ? Στα windows είχα βρει το SftpDrive που με εξυπηρετούσε απόλυτα

 

- Στα windows είχα οργανώσει την αλληλογραφία μου στο thunderbird με πολλούς φακέλους και φίλτρα. Κατάφερα και την μετέφερα με πολύ λίγες απώλειες στο mac Thunderbird. Ρίχνοντας μία ματιά στο Apple Mail διαπίστωσα ότι φαίνεται πιο όμορφο πιο γρήγορο και πιο καλά intergrated με το OS X (πχ Address Book). Πιστεύετε ότι αξίζει να δοκιμάσω το switch η θα με δυσκολέψει ? Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι παρόμοιο ?

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων και συγνώμη για το μακροσκελές ποστ.

post-861-129062957125_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

an mporis na to vreis (mporeis!) dokimase kai to office for mac

 

Δεν το διευκρίνησα σωστά, το παραπάνω πρόβλημα το είχα με το office for mac 2004(απο εκεί είναι η screenshot)... Σε όλα τα άλλα προγράμματα τα ελληνικά φαίνονταν κανονικά εκτός απο αυτό.. Απο την άλλη στα υπόλοιπα προγράμματα χαλούσε η μορφοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το download manager που ρώτησα πιο πάνω ξέρει κανείς αν υπάρχουν οι ρυθμίσεις αυτές?

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάποια ρύθμιση στο iGetter. Απλά το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι sign in ΜΙΑ φορά στη σελίδα του Rapidshare και μετά τίποτα άλλο. Απλά προσθέτεις το link που θέλεις στο iGetter και είσαι ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο Link που μου έδωσες το αρχείο αυτό δεν είναι torrent.

 

Δεν είναι direct link, πάτα εκεί που λέει "Download Torrent". Ή οποιοδήποτε άλλο torrent με πολλούς seeders, λίγους leechers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έκανα.. απλά κατέβαζε ότι νάναι αρχείο.. κ απλά έκανα register` τέσπα..

τίποτα..

με 36kb το πολύ :(

 

@Dali13 thanx :] problem solved!!!

 

 

κάτι άλλο.. ψάχνω έναν καλό image viewer.. κατέβασα 5-6.. αλλά δεν... υπάρχει κάτι καλό να προτείνει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...