Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με συνδεση στο ιντερνετ...


aleilo03

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες καλησπερα...

Ενας φιλος μου εχει το εξης προβλημα..

Προσπαθει να συνδεθει στο ιντερνετ και του βγαζει οτι ο internet explorer ή mozzila δεν μπορουν να ανοιξουν τη σελιδα και απο κατω βγαζει αυτο το error:

res://C:\windows\system32\shdoclc.dll/dnserror.htm

 

Καταρχην να πω οτι εχει 56k modem και συνδεοταν κανονικα, μεχρι που scannare για ιους με το NOD32...Απενεργοποιησαμε το ΝΟD αλλα το αποτελεσμα ηταν το ιδιο..Καναμε επισης επαναφορα ρυθμισεων του explorer αλλα και παλι χωρις επιτυχια...

Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταιει και πως μπορουμε να το διορθωσουμε χωρις να χρειαστει να κανουμε φορματ...

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Υ.Γ. Να πω οτι η συνδεση με το διακομιστη γινεται κανονικα δλδ. γινεται επαληθευση κωδικου κτλ απλα δεν ανοιγουν οι σελιδες αλλα και δεν εμφανιζεται το εικονιδιο με τους 2 υπολογιστες κατω δεξια ωστε να μπορει να κανει μετα την αποσυνδεση η τουλαχιστον να δει σε τι ταχυτητα εχει συνδεθει και αναγκαζεται να βγαζει το καλωδιο απο την πριζα για αποσυνδεση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εδω ειναι το log απο το HighJackThis

 

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 18:48:27, on 7/12/2007

Platform: Windows XP SP1 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)

 

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\Symantec\LiveUpdate\ALUSchedulerSvc.exe

C:\Program Files\Ahead\InCD\InCDsrv.exe

C:\Program Files\Common Files\System\MSWVR32.exe

C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe

C:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe

C:\Program Files\CyberLink\Shared Files\RichVideo.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\Explorer.exe

C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe

C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd.exe

C:\Program Files\Common Files\Real\Update_OB\realsched.exe

C:\WINDOWS\System32\ctfmon.exe

C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqtra08.exe

C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe

C:\Program Files\Common Files\Real\Update_OB\realevent.exe

C:\Program Files\Common Files\Real\Update_OB\realevent.exe

C:\Documents and Settings\Manos\Επιφάνεια εργασίας\HijackThis.exe

 

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = C:\WINDOWS\about.htm

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Συνδέσεις

R3 - Default URLSearchHook is missing

F2 - REG:system.ini: Shell=Explorer.exe C:\WINDOWS\etc\services.exe

O2 - BHO: MS Explorer - {115E9481-8AB1-7845-28AD-8F98813F4981} - C:\WINDOWS\system\logctl32.dll

O2 - BHO: (no name) - {36645342-9475-2663-166A-466739207346} - (no file)

O2 - BHO: (no name) - {5C8B2A36-3DB1-42A4-A3CB-D426709BBFEB} - (no file)

O2 - BHO: (no name) - {73364D99-1240-4dff-B12A-67E448373148} - C:\WINDOWS\System32\ipv6mons.dll

O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\System32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM\..\Run: [ma1lc02] C:\WINDOWS\System32\svhost.exe

O4 - HKLM\..\Run: [nod32kui] "C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe" /WAITSERVICE

O4 - HKLM\..\Run: [HP Software Update] "C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [TkBellExe] "C:\Program Files\Common Files\Real\Update_OB\realsched.exe" -osboot

O4 - HKLM\..\Run: [QuickTime Task] "C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe" -atboottime

O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\ctfmon.exe

O4 - HKCU\..\Run: [ma1lc02] C:\WINDOWS\System32\svhost.exe

O4 - Global Startup: HP Digital Imaging Monitor.lnk = C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqtra08.exe

O8 - Extra context menu item: E&xport to Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: Research - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\REFIEBAR.DLL

O10 - Broken Internet access because of LSP provider 'rsvp32_2.dll' missing

O23 - Service: Automatic LiveUpdate Scheduler - Symantec Corporation - C:\Program Files\Symantec\LiveUpdate\ALUSchedulerSvc.exe

O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe

O23 - Service: InCD Helper (InCDsrv) - AHEAD Software - C:\Program Files\Ahead\InCD\InCDsrv.exe

O23 - Service: LiveUpdate - Symantec Corporation - C:\PROGRA~1\Symantec\LIVEUP~1\LUCOMS~1.EXE

O23 - Service: Microsoft Windows Video Driver - Unknown owner - C:\Program Files\Common Files\System\MSWVR32.exe

O23 - Service: NOD32 Kernel Service (NOD32krn) - Eset - C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe

O23 - Service: Pml Driver HPZ12 - HP - C:\WINDOWS\System32\HPZipm12.exe

O23 - Service: Cyberlink RichVideo Service(CRVS) (RichVideo) - Unknown owner - C:\Program Files\CyberLink\Shared Files\RichVideo.exe

 

Προσπαθησα νε διορθωσω μεσω του HighJack το O10 - Broken Internet access because of LSP provider 'rsvp32_2.dll' missing

και μου εγραψε οτι δεν μπορει να το διορθωσει χρειαζεται το LSP Fix η κατι αναλογο..

 

Οποιος γνωριζει ας βοηθησει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον καθαρισα αρκετα trojan και εφιαξα τη συνδεση στο ιντερνετ..

Το προβλημα ειναι δεν μπορουμε να κανουμε disconnect καθως δεν εμφανιζεται το εικονιδιο με τους 2 υπολογιστες, ουτε μεσα απο το network connections καθως οταν παταω δεξι κλικ στο εικονιδιο λεει Συνδεση αντι να λεει Αποσυνδεση ενω ειμαστε ηδη συνδεδεμενοι!!!:confused:

Αναγκαστηκά για αποσυνδεση τωρα ή κλεινει το pc ή βγαζει το καλωδιο...

Τι μπορει να φταει??

Αυτο ειναι και το τελευταιο προβλημα θελω να πιστευω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...