Προς το περιεχόμενο

Καθαρισμός κεντρικής μονάδας...


Johnny Em

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Για να ελεγξεις αν υπαρχει αυξημενη υγρασια σε εναν χωρο υπαρχουν μονο τα hygrometers που σου ανεφερα πιο πανω. Τωρα υπαρχουν καποια πολυ φθηνα σε amazon.com. Βαλε search : hygrometers.Υπαρχουν με 30$.

Πηγαινε και ρωτα σε κανενα Μπακακο στην Ομονοια, μηπως γνωριζουν κατι η πηγαινε στην Γερανιου κοντα στην Ομονοια παλι , οπου υπαρχουν καταστηματα με χημικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Loipon file m an den thes na xodepseis lefta k thes na kaneis ti douleia sou akoume.

Parto pc sou pigaine sto venzinadiko sti geitonia sou k sto hwro pou plenoun ta amaxia tha vreis to pistoli pou ta fisane na stegnwnoun! anoixe to kouti k xekina!!

eheis pleonektimata opws oti ise se anoikto hwro k fisas aneta hwris enohes min ta kaneis __tana, ine tsape (kai ase pou tha gineis k gnwstos sti geitonia sou!! lol)

 

Tropos 2os: Pairneis to pistolaki fisas kai apo panw kratas tin hlektriki skoupa na roufaei

tis skones pou sikwnodai. Apla prosehe to pistolaki nanai apo afta pou fisan k pagwmeno aera(rwta ti mama sou).

Egw leitourgo k tous dio pados me ton prwto nanai korifaios se apotelesmata.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ego xrisimopio blower kai eimai eyxaristimenos.Fisika gia ti diskoli bromia pigeno se benzinadiko kai tou rixno ena fisima me ton aera.Exo akousei oti dn einai oti kalitero kai mporei na xalasei klp.Apo prosopiki empeiria 10 pc pou exo katharisei etsi douleuoun akoma mia xara (leo akoma giati to proto exei 7 xronia pou to katharisa me ayto ton tropo.)Episis sti doulia xrisimopio kai allous tropous (azax,katharo oinopneyma kai ena allo idiko katharistiko gia ipologistes pou to bgazei mia topiki biomixania).Fisika tous teleyteous tropous den to sinisto apla leo pos kai aytoi iparxoun kai mexri tora dn exei kaei tpt. Sinisto to blower ta alla apla ta anefera.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι πληροφοριακά, τα κομφλερ που χρησιμοποιούν τα βεωζινάδικα ρίχνουνε μαζί με τον αέρα και νερό λόγω της πίεσης που δημιουργείται στον κάδο. Μπορεί να έχει νεροπαγίδα της οποίας η δουλειά είναι να συγκρατεί το νερό, αλλά εγώ λέω πως αν μπορείς να το αποφύγεις, απόφυγέτο. Να πω πως και εγώ πριν πάρω το blower έχω καθαρήσει pc μου με τέτοιον τρόπο και δεν έχει πάθει τίποτα, αλλά συνηστώ σαν πιο ασφαλής, αποτελεσματική και οικονομική λύση το blower (ελληνιστή φυσητήρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα δυνατό πιστολάκι για τα μαλλιά, με τον αέρα στο κρύο από μακρινή απόσταση μπορεί να κάνει καλή δουλειά.

Κατά προτίμησε εκτός σπιτιού (π.χ στο μπαλκόνι) να γίνει η δουλειά γιατί σηκώνει πολύ ντουμάνι σκόνης το πι-σι.

 

Τα ανεμιστηράκια καλύτερα να είναι ακίνητοποιημένα όταν φυσάει αέρας πάνω τους, γιατί μπορεί να φθαρεί ο μηχανισμός τους ιδιαίτερα αν τα κινεί ο αέρας με αντίστροφη από την κανονική τους φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαρηστώ πολύ παιδια για τις χρήσημες πληροφορίες!! Με βοηθήσατε αρκετα!τςρα μενει να δω αν θα βρω κανενα blower και να πιασς να βαλς και ακανενα φιλτρο στα ανεμιστιρακια μου!!

Αντε καλα Χριστούγεννα και με καθαρα PC!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βάλε φίλτρα στα ανεμιστηράκια που βάζουν αέρα στο κουτί σου. Στα άλλα δεν χρειάζεται. Στα καινούρια κουτια το φαινόμενο της σκόνης είναι πολύ ελάχιστο στο εσωτερικό. Οπότε και με spray αέρα κάνεις δουλειά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βασικά αναγκαζομαι αρκετες φορες να τον αφηνω ανοιχτο μεχρι να του κανω mod και να του προσθεσω αλλο ενα ανεμιστηρακι στο πλαι!! Οποτε ούτε για συζητηση για σκόνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι λετε εγω το ανοιγω βαζω μεσα την ηλεκτρικη τη σκουπα και το κανω λαμπικο εδω και 6 χρονια που εχω το pc δουλευει ρολοι τα ρουφαει ολα δεν αφηνει τιποτα απο σκονη δοκιμαστε το και δεν θα χασετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εγώ που λύνω μόνο τα ανεμηστήρια όλα και τον επεξεργαστή και δε χρησιμοποιώ κανένα χημικό ή υγρό αλλά απλά τα φυάω και στα δύσκολα σημεία χρησιμοποιώ μια παλιά οδοντόβουρτσα δεν κάνω καλά?

Επίσης υπάρχει κανένας τρόπος, να μπει πχ κανένα σιτάκι/τούλι στα ανοίγματα για να κρατήσουμε έξω τη σκόνη? Έχει ασχοληθεί με κάτι τέτοιο κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που χρειάζεσαι μπορείς να το βρεις σε καταστήματα με ηλεκτρονικά κοστίζει το κινέζικο από 10 ευρώ οσο το πήρα εγώ έως και 30 τα ευρωπαϊκά εσύ επιλέγεις

Blower λέγετε αν και το έχω ακούσει απο κάποιους επαγγελματίες και σαλίγκαρο.

όλα τα αλλα πεπιεσμένος αέρας κ.λ.π αφήνουν φυσαλίδες υγρασίας με αποτέλεσμα το εύκολο βραχυκύκλωμα.

7g0hsbfiild2a2tq0bgd.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εγώ που λύνω μόνο τα ανεμηστήρια όλα και τον επεξεργαστή και δε χρησιμοποιώ κανένα χημικό ή υγρό αλλά απλά τα φυάω και στα δύσκολα σημεία χρησιμοποιώ μια παλιά οδοντόβουρτσα δεν κάνω καλά?

Επίσης υπάρχει κανένας τρόπος, να μπει πχ κανένα σιτάκι/τούλι στα ανοίγματα για να κρατήσουμε έξω τη σκόνη? Έχει ασχοληθεί με κάτι τέτοιο κανείς?

 

έχω βάλει εγώ παλιότερα θα πας και εσύ σε καταστήματα με ηλεκτρονικά υπάρχουν κάποιες σήτες μαύρες τις βάζαμε παλιά στους ενισχυτές για να μην μαζεύουν σκόνη ζήτα το έτσι απλά μαύρη σήτα για τα ανεμηστηρακια των επαγγελματικών ενισχυτών.

 

η απλα να παρεις αυτα

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?category=FAN%20FILTERS

αλλά να ξέρεις ότι δεν θα έχεις καλή ροή αέρα εντός του κουτιού άσε που ανεβαίνει και το επίπεδο του θορύβου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...