Προς το περιεχόμενο

Modem BaudTec


BadAcid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

:cry:Καλησπερα παιδια χρειαζομαι επειγωντοσ την βοηθεια σασ εχω το baudtec T263R1U και τα VISTA και εχω προβλημα με την εγκατασταση εκανα ολεσ τισ ρυθμισεισ μεσα απο το modem μεσω τησ IP αλλα δεν μπαινει στο internet.στο στατθσ μου βγαζει connected αλλα δεν μου εμφανιζει ΙΡ.μπορει καποιοσ να μου πει αναλυτικα ολη την διαδικασια που πρεπει να κανω στα VISTA????δεν εχω ιδεα πωσ δουλευουν δεν εχουν καμια σχεση με τα xp.pleeeeeease heeeelp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
:cry:Καλησπερα παιδια χρειαζομαι επειγωντοσ την βοηθεια σασ εχω το baudtec T263R1U και τα VISTA και εχω προβλημα με την εγκατασταση εκανα ολεσ τισ ρυθμισεισ μεσα απο το modem μεσω τησ IP αλλα δεν μπαινει στο internet.στο στατθσ μου βγαζει connected αλλα δεν μου εμφανιζει ΙΡ.μπορει καποιοσ να μου πει αναλυτικα ολη την διαδικασια που πρεπει να κανω στα VISTA????δεν εχω ιδεα πωσ δουλευουν δεν εχουν καμια σχεση με τα xp.pleeeeeease heeeelp

 

an ine modem me drivers kai ikonidiosindesis peta to kai pare ena router na breis isixia.kalos irthes sto forum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Χαίρεται… έχω το παραπάνω modem/router & δεν ξερώ τι να διαλέξω στο http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm στη στήλη των baudtec για να πραγματοποιήσω ένα forward…

Έχω 2 εκδοχές.

Να διαλέξω 40068194 ή T263R14 please help... :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

δεν νομιζω να μπορει να το κατεβασει καποιος.δεν γινετε να μην εχει τιποτα η ετερεια.οσο ξερω δεν μπορεις να κατεβασεις το firmware Μεσα απο τον ρουτερ εκτος αν ειναι κανα cisco.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έχω το BaudTec από τον ΟΤΕ και δεν μπορώ να ανοίξω τη θύρα 56605 για το τορρεντ. Πήγα έκανα ότι λέει στο portforward αλλά τίποτα. Ένα έχω να ρωτήσω. Τί τύπου σύνδεση έχει; Απ' οτι θυμάμαι είναι UDP/TCP, αλλά δεν έχει αυτήν την επιλογή. Τί κάνουμε λοιπόν;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το BaudTec από τον ΟΤΕ και δεν μπορώ να ανοίξω τη θύρα 56605 για το τορρεντ. Πήγα έκανα ότι λέει στο portforward αλλά τίποτα. Ένα έχω να ρωτήσω. Τί τύπου σύνδεση έχει; Απ' οτι θυμάμαι είναι UDP/TCP, αλλά δεν έχει αυτήν την επιλογή. Τί κάνουμε λοιπόν;;

 

καλως ηρθες στο φορουμ.α.αν δεν εχει επιλογη για tcp/udp τοτε ανοιγει και στα δυο οπως το zyxel.επισης πηγαινε στο site tiw otenet και βεβεωσου οτι δεν εχεις ενεργοποιεισει την αυξημενη ασφαλεια διοτι σου κοβουν πορτες.επισης κλεισε τα firewall.επισης στην καρτα δικτυου σου θα εχεις βαλει καρφωτα ip και σε αυτιν την ip θα κανεις port forward.

ps πολυ ωραιο nickname .way to go.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για σας παιδεια,

εχω το baudtec tw263r4-b0 και αντιμετωπιζω συνεχεια προβληματα

για να ειμαι πιο σαφης το 1 routeraki μου καηκε στον 1 μηνα λειτουργειας

ηρθαν απο τον οτε ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΜΗΝΑ που με αφησαω χωρις ιντερνετ και μου το αλλαξανε

τωρα αυτο που εχω με πεταει συνεχεια απο το ιντερνετ κ σαν να μην εφτανε αυτο πολλες φορες το pc

δεν ανιχνευει καν το wireless δικτυο συνεχεια κανω resets το κλεινω για κανενα 20λεπτο κ

το ξανα ανοιγω.Οπως καταλαβαινετε αυτος ο κυκλος ειναι ατερμονος και δεν οδηγει πουθενα

γιαυτο θελω να ρωτησω αν εχει κανεις παρομοια προβληματα και πως αντιμετωπιζεται κατι τετοιο

Επισης θα ηθελα κ προτασεις για καινουργιο router annex-a/annex-b θελω να ειναι κ για PSTN και για ISDN καθως για την ωρα εχω ISDN αφου στον οτε δεν ειχαν ( και καλα) ελευθερο port.

PS εκανα συνδεση connx γιατι στην περιοχη μου δεν εχει αλλη εταιρια δικτυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...