Προς το περιεχόμενο

Modem BaudTec


BadAcid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρουτερ καλο που να ειναι και annex a και annex β δεν υπαρχει .στην χειροτερη μονο το usr 9108 ποθ αλλαζει με firmware.κατι χαζο κρυπτο ρουτερ τα κανοθν αυτα αλλα ειναι για πεταμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ναι το linksys ειναι top αλλα θελω να ειναι annex-a/b αυτο μας τα χαλαει λιγο

btw εχω US Robotics 5417 Wireless MAXg PCI Card και σκεφτομουνα με telnet να την κανω να δωσει το max εκπομπης που μπορει μια που για λιγα μετρα στη ευθεια μου δινει μονο 60% signal.Ξερει κανεις ομως την εντολη ?Οπως ειπα το router ειναι το baudtec tw263r4-b0

καπου βρηκα την ακολουθη εντολη--->wlctl txpwr 84 αλλα δε ξερω αν ειναι η σωστη

 

ΥΓ εαν παρω το λινκσις και παω σε PSTN συνδεση μπορω να το κανω απο annex b---σε-->annex a με αλλαγη firmware?ειναι ευκολο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

αυτο το modem/usb(ουτε καν ξερω) baudtec c802usb-a0 ote isdn/pstn ΕΝΣΥΡΜΑΤΟ(εχω ζητησει ενσυρματο)

to eχω επι 1.5 χρονια απο οτε...τοτε δεν ηξερα την τυφλα μου στο ιντερνετ..ειχα 768kBPS:lol: και πηγα στα 1mBPS:shock: σε λιγο στα 2MBPS:p ....αυτο το usb/modem με το 1 mpbs που εχω κατεβαζει(πστευω )full ταχυτητα..100kb-110kb...αυτο σημαινει το οτι αν παρω δυο mbps θα φτανουν και τα 2 σε full ταχυτητα δηλ.200,,,,.... ???

και

1)εαν παρω ROYTER ασυρματο θα εχω συννδεση κανονικα 1mbps (100kbps)???

2) εχω ζητησει ενσυρματο πως θα το κανω ασυρματο???

3)δηλ. σημαινει οτι ειμαι κοντα στο DSLM?:-D

 

απαντηστε μου Please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το linksys ειναι top αλλα θελω να ειναι annex-a/b αυτο μας τα χαλαει λιγο

btw εχω US Robotics 5417 Wireless MAXg PCI Card και σκεφτομουνα με telnet να την κανω να δωσει το max εκπομπης που μπορει μια που για λιγα μετρα στη ευθεια μου δινει μονο 60% signal.Ξερει κανεις ομως την εντολη ?Οπως ειπα το router ειναι το baudtec tw263r4-b0

καπου βρηκα την ακολουθη εντολη--->wlctl txpwr 84 αλλα δε ξερω αν ειναι η σωστη

 

ΥΓ εαν παρω το λινκσις και παω σε PSTN συνδεση μπορω να το κανω απο annex b---σε-->annex a με αλλαγη firmware?ειναι ευκολο?

δεν αλλαζει annex to λινκσυς

αυτο το modem/usb(ουτε καν ξερω) baudtec c802usb-a0 ote isdn/pstn ΕΝΣΥΡΜΑΤΟ(εχω ζητησει ενσυρματο)

to eχω επι 1.5 χρονια απο οτε...τοτε δεν ηξερα την τυφλα μου στο ιντερνετ..ειχα 768kBPS:lol: και πηγα στα 1mBPS:shock: σε λιγο στα 2MBPS:p ....αυτο το usb/modem με το 1 mpbs που εχω κατεβαζει(πστευω )full ταχυτητα..100kb-110kb...αυτο σημαινει το οτι αν παρω δυο mbps θα φτανουν και τα 2 σε full ταχυτητα δηλ.200,,,,.... ???

και

1)εαν παρω ROYTER ασυρματο θα εχω συννδεση κανονικα 1mbps (100kbps)???

2) εχω ζητησει ενσυρματο πως θα το κανω ασυρματο???

3)δηλ. σημαινει οτι ειμαι κοντα στο DSLM?:-D

 

απαντηστε μου Please

 

α.ναι ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΑΜΑ ΠΑΣ 2 MBPS ua kateβαζεις με 200 .

1.ναι

2.ζητα τους ασυρματο οχι ενσυρματο αρκει και στο pc να εχεις αντοιστοιχη καρτα.

3.το αν εισαι κοντα στο dslam πρεπει να δουμε τα στατιστικα της γραμμης σου.και οτι παιζεις 2 Mbps δεν σημαινει οτι εισαι κοντα υποχρεωτικα.αν μου ελεγες οτι παιζεις 19 τοτε θα σου λεγα ναι εισαι κοντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Παιδιά μήπως γνωρίζει κανείς που θα βρω το καινούργιο firmware για το BaudTec TW263R4 - B0 ? Εχω isdn γραμμή και αυτό που έχει τώρα το router μου είναι το 2.11.24.0(RE.B19)3,6.0.0 .Είναι wireless.

 

 

Έχω σκοτωθεί στο googlarisma και δεν μπορώ να βρω πουθενά το καταραμένο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

site official δεν εχει η baudtec.??

 

Όχι δεν έχει....

 

 

Τελικά το βρήκα. Υπάρχει στο site του connex στο κομμάτι help. Αν ψάξετε θα το βρείτε (για όσους ενδιαφέρονται). Το έβαλα και δουλεύει μια χαρά.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

αν εχεις περασει τους drivers για την ethernet καρτα τοτε θα παιξει απευθειας.οτι ειναι ethernet παιζει εφοσον περασεις την καρτα χωρις να χριαζεται να κανεις κατι στον ρουτερ ασχετα με το τι λειτουργικο ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...