Προς το περιεχόμενο

pOtenet's modem - ROFL


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kala re pedia..H pOTENET dinei mazi me tin ADSL tis ena "modem" ?

 

Enas filos mou pou exei 2mbit tis pOTENET to exei parei, kai katevazei xalia..kai epidi exei "modem" anti gia router dn mporw na ton voithisw kai me ta portforwards tou :fear:

 

Na ton stilw na paei na parei Router ? H' kt allo fteei ?

 

(Btw: Ean exei kaneis odeigo uTorrent Portforward gia MODEM kai oxi router .. na mas ton petaksi apo edw na tou riksoume ena vlefaro ;))

 

Thanks,

Koritsi_Gia_PC!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τον εξοπλισμο δεν γνωριζω... οσον αφορα τo port forward, νομιζω δεν υφισταται σε απλο modem... απλα πρεπει να εξαιρεσεις το utorrent (και κατα συνεπεια την πορτα που εχεις βαλει) απο οποιοδηποτε firewall που εχουν τα windows... συμπεριλαμβανομενου και του ενσωματωμενου firewall που εχουν τα xp... επισης μπορεις στο utorrent να μη βαλεις συγκεκριμενη πορτα και να το εχεις στο random...

 

αυτα :-D

 

 

edit...

μας προλαβε ο demis ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dld einai mono 8ema Firewall??

 

Ok den eiparxei Port4ward sto Modem .. 8a tou ri8misw to uTorrent me ta PANTA aftomata! Kai to Firewall tou na exei or8anoixto to uTorrent..Episis, 8a tou vrw ta KALITERA Torrents, me to kalitero health kai max seeding..

 

Tote 8a katevasei Full opws egw? H' kai pali 8a fteei kt? (Modem as poume :P)

 

Thanks guys..

/Maraki..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρία με router θα κατεβάσει πολύ πιο γρήγορα αυτό είναι το μονο σίγουρο το sagem που δίνει ο οτε έχει κάποιες ρυθμίσεις με έναν συνδυασμό πλήκτρων στο λογισμικό του εμφανίζονται αλλα δεν θυμάμαι καν τι κάνουν γιατί εγώ το άλλαξα στην πρώτη βδομάδα με ένα speedtouch τώρα αν έχει firewall ( software ) και κατεβάζει χαλια από torrent μονο ας δοκιμάσει να το κλείσει και να κατεβάσει από private tracker αν πάλι κατεβάζει από παντού χαλια ας δοκιμάσει από κάποιο καλο server Nvidia/Microsoft κλπ

 

PS αφίσα κάτι σε έναν φίλο σου για σένα ;)

 

KINGLUCAS με το speedtouch και πιάνω πολλά παραπάνω απο το Full της συνδεσής μου (2Mbit) 2048/8=Full Kb (256)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

otan exeis 768 + 1024 katevazeis full

 

otan pas 2-4-8 ksexna ta...kai ego 2 ara exo me modem ote kai paei 200 full to poly alla exei paei kai 90

 

Ένας φίλος μου έχει vivodi 2mbps μένει κέντρο Θεσσαλονίκης και κατεβάζει με 230 full. Aυτός έχει ένα sagem modem από παλιά σύνδεση του OTE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρία με router θα κατεβάσει πολύ πιο γρήγορα αυτό είναι το μονο σίγουρο το sagem που δίνει ο οτε έχει κάποιες ρυθμίσεις με έναν συνδυασμό πλήκτρων στο λογισμικό του εμφανίζονται αλλα δεν θυμάμαι καν τι κάνουν γιατί εγώ το άλλαξα στην πρώτη βδομάδα με ένα speedtouch τώρα αν έχει firewall ( software ) και κατεβάζει χαλια από torrent μονο ας δοκιμάσει να το κλείσει και να κατεβάσει από private tracker αν πάλι κατεβάζει από παντού χαλια ας δοκιμάσει από κάποιο καλο server Nvidia/Microsoft κλπ

 

PS αφίσα κάτι σε έναν φίλο σου για σένα ;)

 

KINGLUCAS με το speedtouch και πιάνω πολλά παραπάνω απο το Full της συνδεσής μου (2Mbit) 2048/8=Full Kb (256)

 

O dikos mou o filos menei Mandra (Dipla apo Eleusina..)!

 

 

 

opou kai meneis otan ise sta 2 mbit den pezei rolo giati ine diskolo na exeis toso xalia grammi kai na min klidoseis 2 mbit.to provlima ine a.poso pita einai to dslam .b.giati metrate tin taxitita apo torrent.katevase apo http://www.ati.com na deis ti downloads exeis.b.as to petaxei genikos to modem kai as parei ena router.poli pio kala tha pexei .iparxoun arketa axiologa routers ekei exo pou ine kai adsl2+ gia future use.tora to speedtouch pou exei o filos apla ine oti kalitero iparxei mazi me to siemens cl 110 gia tis grammes me poli thorivo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ προσωπικά δεν πρέπει να έχω και πολύ θόρυβο στην γραμμή δεν ξέρω αν παίζει και αυτό το ρόλο του νομίζω πάντως πως το sagem λέει και αυτό Line Attenuation/SN Margin με κάποιο τρόπο

 

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 2,0 / 2,0

SN Margin (Up/Down) [dB]: 31,0 / 31,0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...