Προς το περιεχόμενο

Μεταφορά τηλεφωνικού καταλόγου


Mik-1-s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ. Μου έκαναν δώρο πρόσφατα το Nokia 6267 και θέλω να μεταφέρω τα ονόματα από το W810i. Δοκίμασα να στείλω το .vcf αρχείο από το W810i αλλά δν το δέχεται (άγνωστη μορφή αρχείου) και ψάχνω ένα πρόγραμμα (αν υπάρχει) που να μπορώ να τα μεταφέρω απλά και γρήγορα και όχι να τα στέλνω ένα - ένα μέσω Bluetooth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ συνήθως κάνω back up και τα αποθηκεύω στο "βιβλίο Διευθύνσεων" των Windows. Τα προγράμματα των κινητών (πχ nokia pc suite) τις βλέπουν τις εγγραφές από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννης Platano το θέμα είναι ότι έχω αποθηκεύσει σε κάποιες επαφές πάνω από 2 νούμερα με αποτέλεσμα αν τα περάσω στην sim να χαλάσουν κάθε επαφής οι αριθμοί. Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας παιδιά, θα δοκιμάσω κ θα σας πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννης Platano το θέμα είναι ότι έχω αποθηκεύσει σε κάποιες επαφές πάνω από 2 νούμερα με αποτέλεσμα αν τα περάσω στην sim να χαλάσουν κάθε επαφής οι αριθμοί. Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας παιδιά, θα δοκιμάσω κ θα σας πω.

 

 

Ναι αυτο ειναι ενα προβλημα για αυτο κι εγω προτιμω δυο επαφες για το ιδιο ατομο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλεύω να περάσω τις επαφές όπως μου λέτε αλλά τπτ.Το πολύ πολύ να πάω στον Γερμανό να μου τα περάσουν. Βολεύει πάρα πολύ 2 ή παραπάνω αριθμοί σε ένα όνομα Γιάννης Platano, χώρια ότι δν "πιάνει" καθόλου χώρο στο κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλεύω να περάσω τις επαφές όπως μου λέτε αλλά τπτ.Το πολύ πολύ να πάω στον Γερμανό να μου τα περάσουν. Βολεύει πάρα πολύ 2 ή παραπάνω αριθμοί σε ένα όνομα Γιάννης Platano, χώρια ότι δν "πιάνει" καθόλου χώρο στο κινητό.

 

 

Σαφως και βολευει αλλα απο χωρους οι καρτες ειναι μεγαλες πια.Στον Γερμανο πως τις περνανε ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω σου κρατανε το κινητο για κανα τεταρτο στο Γερμανο και σου περνανε τις επαφες.Παντως περισυ ο πατερας μου που ειχε παρει καινουριο κινητο απο εκει,του πηραν 15 ευρω για τη μεταφορα των επαφων και του περασαν τις μισες.:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω σου κρατανε το κινητο για κανα τεταρτο στο Γερμανο και σου περνανε τις επαφες.Παντως περισυ ο πατερας μου που ειχε παρει καινουριο κινητο απο εκει,του πηραν 15 ευρω για τη μεταφορα των επαφων και του περασαν τις μισες.:mad:

 

 

Τοσο μυστικος ειναι ο τροπος τους ???? Καποιο προγραμμα θα εχουν αλλα ποιο αραγε ????

 

Ο πατετρας σου πληρωσε ολα τα ευρω για ... μισυ δουλεια ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην wind παντως εχουν μια συσκευη με καμμια 20αρια καλωδια.

Βαζουν πρωτα την μητρα-κινητο,μετα το καινουριο σου και εισαι κομπλε.2 ευρω μου πηραν εμενα.

Επισης πρεπει και τα 2 κινητα να ειναι πληρως φορτισμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο μυστικος ειναι ο τροπος τους ???? Καποιο προγραμμα θα εχουν αλλα ποιο αραγε ????

 

Ο πατετρας σου πληρωσε ολα τα ευρω για ... μισυ δουλεια ???

Δυστυχως ναι,γιατι οταν πηρε το νεο κινητο δεν το ανοιξε αμεσως αφου επρεπε πρωτα να το φορτισει....Υποτιθεται η μεταφορα των επαφων απο το παλιο κινητο στο καινουριο θα'ταν πληρης,αλλα μονο αυτο δεν ηταν...:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

παιδιά συγγνώμη αλλά έμεινα με την απορία: υπάρχει τρόπος να αντιγράψω όλες τις επαφές μου στην κάρτα sim που θέλω να μεταφέρω σε άλλη συσκευή? δοκίμασα να το κάνω από το N70 αλλά όχι μόνο δεν τις κρατά όλες αλλά έχασα και κάποιες που είχα αποθηκεύσει τελευταία. στον γερμανό είχα πάει και μου είχαν κάνει ένα ακριβές αντίγραφο από μια sim σε μια άλλη μια χαρά. αλλά για να περάσω με την ίδια sim σε άλλη συσκευή πώς άραγε μπορούν να με βοηθήσουν?

 

παρεπιπτώντος δεν βολεύτηκα καθόλου τα τελευταία χρόνια με τα αντίγραφα ασφαλείας στο outlook μια που κάθε που άλλαζα συσκευή και ξαναέκανα συγχρονισμό βρισκόμουν με διπλές εγγραφές (στη νιοστή). υποθέτω πως πρέπει να υπάρχει και κανένας καλύτερος τρόπος???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασα να το κάνω από το N70 αλλά όχι μόνο δεν τις κρατά όλες αλλά έχασα και κάποιες που είχα αποθηκεύσει τελευταία.

 

 

Αυτο δεν το καταλαβαινω....Επελεγξες αντιγραφη απο την μνημη τηλεφωνου στην sim ??? Παντως ειναι καλυτερα για αντιγραφες η καθε επαφη να εχει μονο ενα τηλεφωνο καταχωρημενο για να μην υπαρξουν προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν το καταλαβαινω....Επελεγξες αντιγραφη απο την μνημη τηλεφωνου στην sim ??? Παντως ειναι καλυτερα για αντιγραφες η καθε επαφη να εχει μονο ενα τηλεφωνο καταχωρημενο για να μην υπαρξουν προβληματα.

 

θυμόμουν ότι το είχα ξαναδοκιμάσει με άλλες συσκευές νόκια πριν χρόνια και δεν τα είχα καταφέρει, χτες το δοκίμασα και είδα με μεγάλη μου έκπληξη πως έχασα τις τελευταίες επαφές που είχα αποθηκεύσει. ένας γνωστός στο μεταξύ μου πρότεινε μια άλλη πιθανή αιτία-λύση: να πάω στη νέα συσκευή και να επιλέξω στις ρυθμίσεις να εμφανίζεται σαν πρώτη επιλογή ο κατάλογος επαφών από την κάρτα σιμ. θα το δοκιμάσω και θα δω ...

 

αλλά γι΄αυτό που λες γιάννη για τα διαφορετικά τηλέφωνα που μπορεί να έχει η κάθε επαφή, μου φαίνεται παράδοξο να ακυρώνουμε μόνοι μας μια τέτοια δυνατότητα, αν είναι μόνο για να μεταφέρουμε πιο εύκολα τον κατάλογο! είναι και κάποιος άλλος λόγος που το θεωρείς καλύτερο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...