Προς το περιεχόμενο

Καινούργιος Φορητός και CD των Vista


joanast

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλες και όλους.

 

Έχω ένα ερώτημα απλοϊκό νομίζω αλλά με απασχολεί πολύ.

 

Πριν μερικά χρόνια όταν αγοράζαμε ένα laptop μας έδιναν μαζί και τα Cd εγκατάστασης, σε περίπτωση που θέλαμε να κάνουμε format, σε περίπτωση που "κλάτερνε" το όλο σύστημα, σε περίπτωση που γέμιζε ιούς κλπ.

 

Τώρα με τα νέα laptop, είναι ήδη εγκατεστημένο το λογισμικό και δε σου δίνουν κανένα cd.

 

Είναι νόμιμο αυτό? Έχω δικαίωμα να έχω το cd των vista ή όχι? Είναι πληρωμένο ουσιαστικά νομίζω μαζί με την αγορά έτσι δεν είναι?

 

Ευχαρστώ για το χρόνο σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καονινκά πρέπει να στο παρέχουν παροτι το φυλάσσουν σε κάποοιο κρυφό διαμέρσιμα του σκληρού δίσκου. ΑΠλά επειδή το έχω ψάξει και περνουν φορητά από το χέρι μου, να πω ότι μόνο Toshiba kai LG πασρέχουν δισκάκια ανάκτησης στην συσκευασία τους πλέον...άντε και η dell.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όμως έχουμε αγοράσει φορητό από άλλη εταιρεία (π.χ. hp, sony κλπ) έχουμε το δικαίωμα να ζητήσουμε το cd αυτό απο την κατασκευάστρια εταιρεία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όμως έχουμε αγοράσει φορητό από άλλη εταιρεία (π.χ. hp, sony κλπ) έχουμε το δικαίωμα να ζητήσουμε το cd αυτό απο την κατασκευάστρια εταιρεία?

 

joanast επικοινώνησε με την ΗΡ και ζήτησε να σου στείλουν τους δίσκους ανάκτησης. Τώρα εαν σου ρωτήσουν για ποιό λόγο...πες ότι αυτοί που έκαψες εσύ εμφανίζουν πρόβλημα και δεν μπορείς να επαναλάβεις τη διαδικασία. Γενικά η ΗΡ σε αυτό το θέμα, από προσωπική εμπειρία είναι πολύ εξυπηρετική (δις μάλιστα). Σε 13-14 μέρες θα τους έχεις στα χέρια σου. Μόνο φρόντισε να τους κάνεις αντίγραφο σε ISO μορφή σε κανέναν εξωτερικό σκληρό αν έχεις σε περίπτωση που πάθουν κάτι (πχ. γρατζουνιές).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Me auta ta cd omos aplos epanafero ton forito stin katastasi pou itan otan agorastike etsi?

 

Ego rotao an dikaioumaste cd egkatastasis ton vista, xoris ta opoia prostheta programmata exei i hp egkatestimena.

 

Den to exoume pliromeno to logismiko? Den dikaioumaste kai to cd tou?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...