Προς το περιεχόμενο

Trojan.Πώς εξαλείφεται??


Nomikaria

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα..Εχω σαν antivirus το ΑVG Free Edition.Αυτο καθε φορα που μπαινω στο Ιντερνετ,περα απο τα updates κανει κι ενα τεστ στον υπολογιστη για ενδεχομενους ιους.Ετσι καθε φορα μου βγαζει ενα παραθυρο που λεει "Complete Test,No threats found".To θεμα ειναι οτι τις 2 τελευταιες βδομαδες,οταν κανει αυτο το τεστ μου βγαζει σαν μηνυμα "Complete Test,1 threat found!".Απ'οτι ειδα ειναι καποιο Trojan μαλλον απο το Nero.Δεν εχει επηρεαστει σε τιποτα ο υπολογιστης αλλα θελω να το βγαλω κι απο το AVG δεν βρισκω καποια επιλογη για να το σβησω..Υπαρχει αλλο προγραμμα γι'αυτο το σκοπο??

 

Εχω και το Spybot Search & Destroy,λετε αυτο να κανει??

 

Ευχαριστω προκαταβολικα κ συγγνωμη αν σας κουρασα αλλα ειμαι λιγο ασχετη σ'αυτα τα θεματα.:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απενεργοποίησε το restore. Μπες σε safe mode πατώντας το f8. Κάνε πάλι full scan έχοντας όλα τα updates για το AVG και προσευχήσου. Αν δεν δουλέψει, βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε και με το spybot που εχεις αλλα και με το avg antispyware. θα σου προτεινα να αλλαζες και το antivirus απο avg σε avira αν θες δωρεαν η αν θες να πληρωσεις σε nod32

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...