Προς το περιεχόμενο

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

earth_walker

επεξεργασεια ενγραφου

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδεια εχς ενα πολυμηχανημα hp deskjet f 4180 και σκαναρω ενα ενγραφο για να το περασω στο pc στην συνεχεια θελω να να το επεξεργαστω με καποιο προγραμμα προφανως word το προβλημα μου ειναι οτι το σκαναρη κανονικα το αποθηκευω αλλα οταν το βαζω στο word το εμφανιζη αλλα δεν με αφηνη να το επεξεργαστω διοτι ειναι αποθηκευμενο ως φοτογραφια

τη να κανω ωστε να μπορεσω να το επεξεργαστω?

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζεσαι ένα πρόγραμμα OCR. Συνήθως, το λογισμικό που παρέχεται με το scanner σου περιέχει κάποιο.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

τη εννοεις εξηγησε μου σε παρακαλω ενα λογισμικο το εβαλα με το μηχανημα που πηρα αλλα στην μεταφορα ενγραφου φεν εχει επιλογη για word μηπως αυτο βοηθιση ABBYY FineReader 9.0?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
ABBYY FineReader 9.0

Απ'ότι ξέρω, είναι το πιο γνωστό ORC πρόγραμμα που κυκλοφορεί. Δυστυχώς έχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε που χρησιμοποίησα κάποιο τέτοιο πρόγραμμα οπότε δε μπορώ να σε βοηθήσω. Ψάξε λίγο στις επιλογές του! Κάτι θα υπάρχει! Αν δε βρεις λύση μόνος ψάξε και στο επίσημο support της εταιρείας.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

ναι χρησιμοποιησε το abby fine reader, ειναι πολυ καλο δε νομιζω να δυσκολευτεις να βρεις τι πρεπει να κανεις

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Δημιουργία νέου...