Προς το περιεχόμενο

ρίξτε καμιά πρόταση για ασύρματο μοντεμ/ρουτερ


ksessalonikios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπόν επειδή επιτέλους μπήκα κι εγώ στο ζιστο ψάχνω για ασύρματο μοντεμ/ρούτερ adsl2+ μιας και το usr 9106 μου κανει κατι περίεργα στη νέα γραμμή. Τα χαρακτηριστικά που πρέπει να εχει ειναι

-μεγάλη εμβέλεια του ασυρματου μιας και θα εξυπηρετούνται 2 ''πελάτες'' έναν όροφο πιο κάτω

-να υποστηρίζει dyndns

-να αντεχει στις πολλες συνδεσεις

-καλό firewall και qos

-και γενικώς να μην εχει διαφορες κουλες συμπεριφορες (προβλήματα επανασύνδεσης, αποσυνδέσεις κλπ)

-ανώτερη τιμή 125?

βοηθείστε γιατι ζαλιστηκα να ψάχνω κι ακρη δεν εβγαλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zyxel Prestige 660HW

-Με αυτό "εξυπηρετώ" ασύρματα 2 πελάτες, ο ένας στον κάτω όροφο και ο άλλος δύο ορόφους κάτω απο εμένα.

-Υποστηρίζει dynDNS. Τη συγκεκριμένη δυνατότητα τη χρησιμοποιώ σχεδόν 2 μήνες τώρα και δουλεύει μια χαρά.

-Πέρα απο τα 2 μηχανήματα που συνδέονται ασύρματα, έχω άλλα 4 συνδεδεμένα στις ethernet θυρες του (2 υπολογιστές, ένας δικτυακός δίσκος και ένα IP phone) και όλα δουλεύουν μια χαρά, πολλές φορές και ταυτόχρονα.

-Απο firewall η Zyxel έχει τη φήμη μιας απο τις κορυφαίες εταιρείες (τουλάχιστον για τα λεφτά που θα δώσεις). Για qos δεν ξέρω να σου πώ.

-Μου είχαν εμφανιστεί κάποια προβλήματα αποσύνδεσης και αδυναμίας επανασύνδεσης όσο είχα την υπηρεσία nailed up. Μόλις το γύρισε σε connect on demand αυτά τα προβλήματα σταμάτησαν.

-Η τιμή του σε καλύπτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks για την απαντηση e-tic, το zyxel ειναι μεσα στις δυνατες υποψηφιότητες, ακόμα παιζει το DrayTek Vigor 2700G, καθώς και τα usr 9108 & LINKSYS WAG54GS-EU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zyxel Prestige 660HW

-Με αυτό "εξυπηρετώ" ασύρματα 2 πελάτες, ο ένας στον κάτω όροφο και ο άλλος δύο ορόφους κάτω απο εμένα.

-Υποστηρίζει dynDNS. Τη συγκεκριμένη δυνατότητα τη χρησιμοποιώ σχεδόν 2 μήνες τώρα και δουλεύει μια χαρά.

-Πέρα απο τα 2 μηχανήματα που συνδέονται ασύρματα, έχω άλλα 4 συνδεδεμένα στις ethernet θυρες του (2 υπολογιστές, ένας δικτυακός δίσκος και ένα IP phone) και όλα δουλεύουν μια χαρά, πολλές φορές και ταυτόχρονα.

-Απο firewall η Zyxel έχει τη φήμη μιας απο τις κορυφαίες εταιρείες (τουλάχιστον για τα λεφτά που θα δώσεις). Για qos δεν ξέρω να σου πώ.

-Μου είχαν εμφανιστεί κάποια προβλήματα αποσύνδεσης και αδυναμίας επανασύνδεσης όσο είχα την υπηρεσία nailed up. Μόλις το γύρισε σε connect on demand αυτά τα προβλήματα σταμάτησαν.

-Η τιμή του σε καλύπτει.

des gia firmware update.

thanks για την απαντηση e-tic, το zyxel ειναι μεσα στις δυνατες υποψηφιότητες, ακόμα παιζει το DrayTek Vigor 2700G, καθώς και τα usr 9108 & LINKSYS WAG54GS-EU

vigor 2700 2800 poli kala an kai to wireless lene den einai teleio.kata ta alla san routers ine poli kala an kai to 2800 ligo akrivo.alios zyxel opos ipe o filos pio pano.einai eggiisi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πήγαινα βουρ για το zyxel αλλα στο adslgr διαβάζω πολλα παραπονα για αποσυνδεσεις στα ατομα που εχουν μπει στα ιδιοκτητα και το ψιλοφοβάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...