Προς το περιεχόμενο

προβλημα με firefox 2.0.0.11


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκανα το λαθος να εγκαταστησω την megaupload toolbar και οταν τελικα την απεγκατεστησα (και σαν plugin του ff) οταν στη γραμμη διευθυνσεων παταω μια λεξη την κανει search με το yahoo και οχι με το google. επισης οταν κανω search απο τη μηχανη αναζητησης του google πανω δεξια εμφανιζεται η αγγλικη εκδοση του google. ξαναεκανα εγκατασταση το ff αλλα τιποτα. βεβαια δεν διαγραψα τιποτα φακελους απο το program files γτ δεν ηθελα να τα ξαναπερασω ολα απο την αρχη.

καποια λυση? ισως πειραγμα των εσωτερικων ρυθμισεων χειροκινητα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να τα ξαναπεράσεις όλα από την αρχή. Πάρε αντίγραφα με το MozBackup και διέγραψε τα πάντα από την εγκατάσταση του firefox. Μετά διαλέγεις τι ακριβώς θες να επαναφέρεις από τις ρυθμίσεις που είχες πριν. Το MozBackup είναι πολύ καλό εργαλείο για τον ff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου καταστραφηκα! χρησιμοποιησα το προγραμμα αυτο εκανα backup το προφιλ μου αλλα οταν ξαναπερασα το ff και το εκανα restore δε μου εμφανιζει τα bookmarks μου! εχουν χαθει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι δυνατόν φίλε μου να χάθηκαν τα bookmarks εκτός αν δεν επέλεξες να αποθηκευτούν. Με το MozBackup τα μόνα που μπορεί να μην επανέλθουν είναι μερικά από τα extentions. Αλλά για αυτά το πρόγραμμα σε προειδοποιεί. Αν και σε μένα δεν είχα πρόβλημα ούτε μ' αυτά. Για τα bookmarks δεν έχει αναφέρει ποτέ κανείς πρόβλημα. Ξαναδοκίμασε την επαναφορά μήπως δεν έκανες κάτι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου πω... σε 2 κιολας προφιλ εκανα backup και τα bookmarks και δοκιμασα αρκετες επαναφορες και επανεγκαταστασεις του ff χωρις αποτελεσμα. υπαρχει καποιος τροπος να κανω explore to backup που εχει κρατηθει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου πω... σε 2 κιολας προφιλ εκανα backup και τα bookmarks και δοκιμασα αρκετες επαναφορες και επανεγκαταστασεις του ff χωρις αποτελεσμα. υπαρχει καποιος τροπος να κανω explore to backup που εχει κρατηθει?

 

Δοκίμασε να δεις αν έμειναν τα bookmarks στο:

C:\Documents and Settings\xxx\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\yejjkya3.default\bookmarkbackups

 

Όπου χχχ το username σου. Ενεργοποίησε την προβολή κρυφών φακέλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...