Προς το περιεχόμενο

assassins creed σε XBOX η σε playstation3


ababapanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδή δεν ξέρω για πιο σύστημα να το πάρω ξέρετε, που είναι καλύτερο? μέχρι τώρα παρατηρώ ότι τα περισσότερα είναι καλύτερα στο xbox360. αυτό ισχύει και τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

αρκετα καλυτερο στο 360.το ειδα σημερα στο πλαισιο και στις 2 κονσολες.

αν πας πλαισιο-στουρναρη εχει το παιχνιδι και με τις 2 κονσολες σε 32αρα samsung.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε φχαριστώ φιλε mou, καλά το υποψιάστηκα λοιπόν... και δε μου λες επειδή δεν είμαι από αθηνα για να πάω στο πλαίσιο, όταν λες αρκετά καλύτερο? δηλαδή ήταν τόσο τρανταχτές οι διαφορες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που το έπαιξα (ενοικίαση) σε PS3 ήταν καταπληκτικό. Δεν ξέρω αν όντως το xbox360 το "παίζει" καλύτερα αλλά και πάλι τι θα σημαινε αυτό ?

Πάρτο στην κονσόλα που χρεισιμοποιής ποιο πολύ και στην ποιο αθόρυβη... για να παίζεις απερίσπαστα το game σου. Το οποίο παρεπιπτώντος είναι καταπληκτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικα παραδειγματα:

στο ps3 ο ουρανος ειναι ενα σκετο γαλαζιο.στο 360 ειναι γεματος συννεφα,και στο ματι φαινετε εντυπωσιακα.

τα γραφικα του ps3,σε συγκεκριμενα κομματια του παιχνιδιου,(οπως πχ ενας τοιχος,το καστρο),ειναι πολυ ανοιχτοχρωμα,ενω του 360 ειναι οπως πρεπει να ειναι σε μια κονσολα nextgen.

επισης,στο 360 οταν περπαταει ο χαρακτηρας σου,φαινωντε οι σκιες στο πατωμα,ενω στο ps3,δεν ειδα τιποτα.

στα χωρια,στους δρομους,οι πετρες και το χορταρι στο 360 φαινωνται εντυπωσιακα.στο ps3 ....κατι που θολωνει.

 

γενικα δινω ενα 20%+ παραπανω στα γραφικα του 360,και οχι μονο στο συγκεκριμενο παιχνιδι.

σε αυτες τις κονσολες,οι λεπτομεριες κανουν την διαφορα.το ps3 δεν τις εχει δυστηχως.

 

γνωμη μου παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[gt]28006[/gt]

 

αυτο ισως σε βοηθησει πιο πολυ μιας και θα δεις τι παιζει με τα ιδια σου τα ματια

 

 

Assassin's Creed graphics compared από το Games Radar

 

 

Are you kept up at night wondering whether Assassinʼs Creed looks better on 360 or PS3? If so, youʼre about to get a good nightʼs sleep. Weʼve captured footage from the early stages of the game, running in 720p on both consoles. While mild tearing is evident in both versions, the PS3 appears to have the edge with richer colors and deeper blacks. The 360 footage looks a bit washed out by comparison, though itʼs nearly impossible to tell the difference without viewing the clips side-by-side. Either platform will deliver an exemplary Templar-slashing experience.

asscreedcomp4--screenshot_large.jpg

 

 

Άντε βγάλε άκρη μετά εσύ... Το αν δείχνει καλύτερο, όχι δε δείχνει αν πειράξεις λίγο τις ρυθμίσεις τις tv παίζει με τα ίδια χρώματα! Το ps3 είχε κολλήματα αλλά με το patch αυτά σχεδόν εξαφανίστηκαν. Για το framerate ας μη πω γιατί και εδώ όλοι σκατά τα χουν κάνει... Στο ps3 που το χω παίξει καμία σχέση με κριτική IGN. Το ενοχλητικό στο παιχνίδι είναι το tearing αλλά υπάρχει παντού.

 

Πάρτο εκεί που σε βολεύει... Δε θα δεις διαφορά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα το παιχνιδι ειναι και γεματο bugs,και γενικα ειναι ενα κλασικο ubi game.

 

Βασικα μου κανει εντυπωση η φοτο που παρεθεσε ο nonborn.Το παιχνιδι το εχω στο 360 και δεν εχει καμμια σχεση με αυτο που βλεπω στην φοτο.Ισα Ισα που η ps3 μερια ειναι οπως το ξερω στο 360.τεσπα.

Φιλε μου καλυτερα δες το σε live action αν και οντως σιγα τις διαφορες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xrest,διαφορες τρελες σιγουρα δεν εχουν.μιλαμε για κορυφαιες κονσολες και οι 2.αλλα το 360 εχει λιγο καλυτερη λεπτομερια πιστευω.ειδικα αμα εχεις καμοια pixel plus 3 tv,εχει διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα εχω δει βιντεο που δειχνει το ακριβως αντιθετο απο αυτο που δειχνει το video του Nonborn. Μικρο adjustments οπως βολευουν τον καθενα παντα υπαρχουν για να παρουσιαζονται διαφορες σε θεματα χρωματων/brightness/gamma/contrast. Εχω επισης την εντυπωση οτι το implementation του HDR ειναι ελαφρα καλυτερο στο 360, αν θυμαμαι καλα τα video που εχω δει στο ps3. Εγω παντως το πηρα για το 360. Παντως σιγουρα οι διαφορες φαινονται αρκετα μικρες στις 2 versions.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το game k στις 2 κονσολες κ τα γραφικα απλα ειναι ιδια κ στα δυο...αυτα τα συγρητικα video ειναι τελιως μουφα!Τα γραφικα ειναι απλα ownage k στις 2 κονσολες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...