Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν το DivX Pro 6.8 για περιορισμένο χρονικό διάστημα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

'Ενα δώρο αξίας €19,99 κάνει η εταιρεία DivX Inc. που αναπτύσει την oμώνυμη διάσημη κωδικοποίηση βίντεο Mpeg-4 που κυριαρχεί τα τελευταία χρόνια.

 

Συγκεκριμένα προσφέρει δωρεάν για τη περίοδο των εορτών, το DivX Pro 6.8, σε όσους προλάβουν και το κατεβάσουν αυτό το διάστημα. Υπενθυμίζουμε ότι η DivX Inc. διαθέτει το πακέτο σε δοκιμαστική έκδοση 15 ημερών ενώ η Pro έκδοση δεν έχει κανένα χρονικό περιορισμό.

 

H προσφορά ισχύει για χρήστες Windows και Mac ενώ για περισσότερες πληροφορίες, ακολουθήστε το παρακάτω link

 

File.png Download: DivX Pro 6.8 (Windows) | DivX Pro 6.8 (Mac)

Link.png Site: DivX.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ακρίβεια, η DivX αναπτύσσει μία από τις διαθέσιμες υλοποιήσεις του MPEG-4 Part 2 ISO standard. Σόρυ για το σπασικλίκι, αλλά η διατύπωση με την πρώτη ματιά λέει "MPEG-4 = DivX codec".

 

On topic: Τον κατέβασα και λέω να αρχίσω μερικά δικά μου συγκριτικά tests με άλλους ASP codecs, αν και όταν βρω χρόνο. Έχω καιρό να τον χρησιμοποιήσω, αλλά θυμάμαι πως σε χαμηλά bitrates δίνει σχετικά "soft" εικόνα. Γλυτώνεις από το ενοχλητικό block effect, αλλά πολλοί προτιμούν τα video τους με αρκετό sharpness χωρίς να καταφεύγουν σε post-processing από τον decoder...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγω παρατηρω ενα σπαστικο λογοτυπο divx video στην ακρη, το οποιο δε το εκανε με το K-lite codec pack.

Επισης, με γεματη ραμ αργει χαρακτηριστικα να αρχισει την αναπαραγωγη, και μεχρι να ''τακτοποιησει'' τη ραμ το λειτουργικο κανει σπασιματα.

 

 

Αλλα κατα την αναπαραγωγη μου φαινεται πιο καλη και ομαλη η εικονα..

 

Ενα ευχαριστω παντως οφειλω να το πω. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η όταν έχεις το SUPER για παράδειγμα που κάνει δουλειά, νομίζω ότι αξίζει περισσότερο να δούμε τον χρόνο κωδικοποίησης και τι παραπάνω προσφέρει από τις υπόλοιπες εφαρμογές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρακτικα δεν καταλαβαινω ποιος ο λογος να το βαλω οταν εχω το klite kodec pack

 

To K-Lite περιέχει εμπορικούς codecs όπως CoreAVC και DivX Pro χωρίς να πωλείται έναντι αντιτίμου. Δε σου φαίνεται λίγο...περίεργο; :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...