Προς το περιεχόμενο

Iron Maiden ξανά στην Αθήνα


planelover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θεμα με τα εισητηρια εχει παραπαει πια,πριν 5 χρονια ειδα Judas Priest(με Χαλφορντ),Queensryche,Nightwish,Nightfall με 38 ευρω \

 

 

Κορυφαια συναυλια ετσι?Και value for money οχι αστεια.

 

Ειδαμε 1 θρυλικο συγκροτημα,και ενα πολυ μεγαλο συγκροτημα με λιγα σχετικα λεφτα.

 

Αλλα τι να κανουμε,εκμεταλλευονται την πορωση μας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Κορυφαια συναυλια ετσι?Και value for money οχι αστεια.

 

Ειδαμε 1 θρυλικο συγκροτημα,και ενα πολυ μεγαλο συγκροτημα με λιγα σχετικα λεφτα.

 

 

:-D:-DΧαχα,καλα,αυτη τη βραδια,δεν παιζει ν την ξεχασω ποτε,η πρωτη Τεραστια συναυλια που πηγα οταν περασα αθηνα,μαγικο βραδυ(κ παιξανε κ τελεια ολοι τους,κ γαμω τις αποδοσεις!!) κ οπως σωστα ειπες,τσαμπα τελειως!!!!χασαμε κ την εθνικη τοτε αλλα χαλαλι...(αφου το πηραμε!!:-D)

 

Αλλα τι να κανουμε,εκμεταλλευονται την πορωση μας....

 

Αν φερουν ποτε AC\DC ή ΚΙSS πχ,το εισητηριο ποσο θα παει,100 στην pl3 k 200 μπροστα στη σκηνη????εελεοοοοοςςςς!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

porco ξες ποιο συγκροτημα περιμενουμε,ε?

 

No way...:X:eek::eek:....παιζει κ να πηγαινα βεβαια;):mrgreen:...αλλα προς το παρον,Maiden οεο,κ φυσικα Blye Oyster Cult τον ιουνιο!!!!:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No way...:X:eek::eek:....παιζει κ να πηγαινα βεβαια;):mrgreen:...αλλα προς το παρον,Maiden οεο,κ φυσικα Blye Oyster Cult τον ιουνιο!!!!:mrgreen:

 

θα πηγαιναμε μαζι!!πρωτη σειρα θα σε ειχα!!!χεχε!!!αμα εχω λεφτα θα τιμησω και τους maiden!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα ολα τα λεφτα του setlist ειναι το Revelations,το Clairvoyant και το Wasted Years...

 

ps:porco_rosso21 κι εμενα ηταν η πρωτη μου metal συναυλια,και με το αγαπημενο μου συγκροτημα headliners!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς λέω και εγώ. Το έχουν ξεφτιλίσει το θέμα σαν τους scorpions και χειρότερα.

Έχουν βρει το κόλπο και την πρώτη φορά τραγουδάνε τους καλύτερους δίσκους τους. Την επόμενη όσα δεν είπαν την πρώτη. Και την τρίτη φορά, όσα παρέλειψαν την πρώτη και δεύτερη φορά μαζί.

Εγώ πάντως δεν πρόκειται να τους δώσω δεκάρα τσακιστή..

 

Mαλλον δεν εχεις παει σε καμια συναυλια των Scorpions ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moυ θυμιζει την ιστοια με τους Scorpions, που πλεον εχει βαρεθει ακομη και το σταδιο να τους ακουει...

 

 

Μαλιστα....καποτε μας ειχαν κλασμενους ολοι και τους παρακαλουσαμε για να ερθουν και τωρα που ερχονται τους κατηγορουμε γι'αυτο ....

Βεβαια το οτι 4 χρονιες σερι ( η πρώτη στον Λυκαβητο ) ειχαν Sold out συναυλιες δεν σου λέει τίποτα ?

Το ότι ενα τετοιο συγκροτημα μας τιμα με την παρουσια τουκαι κανει συναυλιες σε Αθήνα ΚΑΙ Θεσσαλονικη δεν σου λέει τίποτα ??(μαλλον το πρωτο μεγαλο συγκροτημα που εκανε συναυλια στην Ελλαδα ενω ηταν στο απωγειο του)

 

Το ότι ευτυχώς ζήσαμε και ειδαμε ΚΑΙ τους MAIDEN στην χώρα μας να ερχονται και να ξαναρχονται δεν σου λέει τίποτα αυτο???

 

Μαλλον δεν ζήσατε τα πετρινα χρονια της δεκαετιας του 80-90 που τους εβλεπες μονο σε καμια φωτο και για να δεις καποιο video τους επρεπε να πας στην Νικαια στην πλατεια περιβολακι σε ενα υπόγειο ροκ club "Victoria" ....το οποια ειχαν επισκεφτει και οι SCORPIONS για ποτο καποτε το μακρινο '88-89... !!!!

 

 

 

Τωρα τους εχετε ολους στο...πιατο και ολο κατι σας βρωμαει κατι σας ξυνιζει ....

Τι να πω ...καλυτερα να πηγαινετε στην Βανδη ...εχει μεγαλυτερο ρεπερτοριο και τα 25-30 ευρω του εισητηριου πιάνουν τόπο ....

 

 

 

 

Ps οσον αφορά το επεισοδιο με τον Bruce ..ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ και λιγα τους ειπε ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

telegamesvg,απλα κατεγηστικος...

+φωνω μαζι σου στο θεμα scorpions.πηγα προπερσυ και ηταν τελεια...ειπαν ολα τα κλασικα και ροκαρανε σαν να ηταν 20χρονοι!τετοια συγκροτηματα πρεπει να τα παρακαλαμε να ερχονται καθε χρονο γτ καθε χρονο και καποιος αλλος μεγαλωνει και ψαχνεται στη μουσικη και γνωριζει τι εχει προσφερει αυτο το συγκροτημα(οπως και οι maiden)στην παγκοσμια μουσικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου κάτι τέτοια δεν αντέχω να τα διαβάζω...τι θα πει σε τιμάνε με την παρουσία τους...τίποτα δεν τιμάνε, μια απλή συναλλαγή είναι εν τέλη...εσύ πας και διασκεδάζεις με την μουσική και το show και αυτοί πέρνουν τα λεφτά τους. Θα σε τιμούσαν αν το έκαναν για ένα καλό σκοπό ίσως. Οπότε μην γράφετε βλακείες.

 

Αυτό που ήθελε να πει ο προλαλλήσαντας είναι ότι οι Maiden το έχουν ξεφτυλίσει γιατί για κάθε νέο δίσκο που βγάζουν, βγάζουν μετά και ένα δύο live κάνα Best Of και κάνουν και 2-3 περιοδίες. Να μου πεις τι κακό έχει αυτό. Τίποτα βασικά, απλώς δείχνει ένα τελειωμένο συγκρότημα ουσιαστικά το οποίο προτιμά να ζει στο παρελθόν παρά να κοιτάξει μπροστά. Βέβαια αν κάποιος γουστάρει τη φάση δικαίωμα του να δίνει τα λεφτά για να πάει (δεν αποκλείεται και εγώ να πήγαινα αν ήμουν Ελλάδα, έχω καιρό να δω maiden live!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον δεν ζήσατε τα πετρινα χρονια της δεκαετιας του 80-90 που τους εβλεπες μονο σε καμια φωτο και για να δεις καποιο video τους επρεπε να πας στην Νικαια στην πλατεια περιβολακι σε ενα υπόγειο ροκ club "Victoria" ....το οποια ειχαν επισκεφτει και οι SCORPIONS για ποτο καποτε το μακρινο '88-89... !!!!

 

Συμφωνώ με αυτό... μερικοί δεν το γνωρίζουν, αλλα τα παλιότερα χρόνια είμασταν τελείως τριτοκοσμική χώρα συναυλιακά. Βλέπαμε μια σοβαρή συναυλία κάθε 5 χρόνια. Δεν ήταν μόνο τα μεγάλα συγκροτήματα που δεν έρχονταν στην χώρα μας αλλά ούτε καν τα μικρότερης εμβέλειας.

Και τώρα που έρχονται κάθε 1-2 χρόνια τα συγκροτήματα στην Ελλάδα (όπως κάνουν σε όλο τον κόσμο) μας κακοφαίνεται.

 

Σίγουρα είναι δύσκολο για τον μέσο Ελληνα πληρώσει για τόσες συναυλίες, αλλά προτιμώ να έχω την επιλογή να πάω σε μια συναυλία από το να μην την έχω καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ημουν κανενας fan τους στα νιατα μου αλλα αν εχω χρονο θα ελθω Αθηνα να τους δω. Οπως το ειχα κανει και με τους Rolling Stones. Λιγα παλια ροκ συγκροτηματα εχουν μεινει ζωντανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι έτσι όπως τα λέτε.Καταρχάς το θέμα είναι ότι αφού όλες οι συναυλίες είναι sold out όπως ανέφερε ο telegamesvg οι scorpions και οι κάθε scorpions ξέρουν ότι θα τα κονομήσουν οπότε έρχονται κάθε χρόνο.Αυτό θα μου πείτε δεν είναι κακό γιατί και εμείς έχουμε την ευκαιρία να δούμε ένα μεγάλο συγκρότημα αλλά και αυτοί βγάζουν λεφτά(όπως άλλωστε είναι λογικό).

 

telegamesvg εσένα,το γεγονός ότι πολλά άτομα που πάνε στους scorpions είναι άσχετοι και πάνε επειδή ακριβώς ήρθαν οι scorpions και για να ακούσουν κάνα rock you "like a hurricane" και κάνα "wind of change" και ενδεχομένως μετά να το πουλάνε και μούρη που πήγαν σε συναυλία,σου λέει τίποτα ? Όχι τίποτα άλλο,να ξέρουμε και τι λέμε.

 

Το θέμα δεν είναι ότι είμαστε αχάριστοι.Μεγάλα συγκροτήματα να έρχονται για live στην Ελλάδα και κάθε χρόνο μάλιστα αλλά:

 

1)Αυτά τα συγκροτήματα να μην είναι μόνο οι maiden και οι scorpions....καταλαβαίνεται τι εννοώ.

2)Να υπάρχει καλύτερη τιμή στα εισιτήρια.Δεν λέω ότι φταίνε τα συγκροτήματα,αλλά κάποια κατά καιρούς κάνουν αρπαχτές.

 

Και κάτι τελευταίο..όταν είχαν έρθει το καλοκαίρι οι Metallica ερχόντουσαν για λεφτά και το εισιτήριο ήταν ακριβό κλπ κλπ.Τώρα είναι όλα οκ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...