Προς το περιεχόμενο

Iron Maiden ξανά στην Αθήνα


planelover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαλιστα....καποτε μας ειχαν κλασμενους ολοι και τους παρακαλουσαμε για να ερθουν και τωρα που ερχονται τους κατηγορουμε γι'αυτο ....

Βεβαια το οτι 4 χρονιες σερι ( η πρώτη στον Λυκαβητο ) ειχαν Sold out συναυλιες δεν σου λέει τίποτα ?

Το ότι ενα τετοιο συγκροτημα μας τιμα με την παρουσια τουκαι κανει συναυλιες σε Αθήνα ΚΑΙ Θεσσαλονικη δεν σου λέει τίποτα ??(μαλλον το πρωτο μεγαλο συγκροτημα που εκανε συναυλια στην Ελλαδα ενω ηταν στο απωγειο του)

 

Το ότι ευτυχώς ζήσαμε και ειδαμε ΚΑΙ τους MAIDEN στην χώρα μας να ερχονται και να ξαναρχονται δεν σου λέει τίποτα αυτο???

 

Μαλλον δεν ζήσατε τα πετρινα χρονια της δεκαετιας του 80-90 που τους εβλεπες μονο σε καμια φωτο και για να δεις καποιο video τους επρεπε να πας στην Νικαια στην πλατεια περιβολακι σε ενα υπόγειο ροκ club "Victoria" ....το οποια ειχαν επισκεφτει και οι SCORPIONS για ποτο καποτε το μακρινο '88-89... !!!!

 

 

 

Τωρα τους εχετε ολους στο...πιατο και ολο κατι σας βρωμαει κατι σας ξυνιζει ....

Τι να πω ...καλυτερα να πηγαινετε στην Βανδη ...εχει μεγαλυτερο ρεπερτοριο και τα 25-30 ευρω του εισητηριου πιάνουν τόπο ....

 

 

 

 

Ps οσον αφορά το επεισοδιο με τον Bruce ..ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ και λιγα τους ειπε ....

 

Καταρχας, για να μην μπερδευομαστε, εγω δεν ειμαι κανα παιδακι που χαζοχαιρεται με Βανδη, ουτε κανα παιδακι που ξερει 2-3 hits απο Scorpions και πηγαινει μονο για αυτα, δλδ το 70% των αγοραστων εισητηριων απο την 1η χρονια κα μετα.

 

Ανηκω σε τελειως διαφορετικο ειδος κοινου, οποτε και τα οσα λες για το ζητημα αυτο ειναι απλως αδιαφορα για εμενα, αφου δεν υπαγομαι εκει.Φυσικα δεν οφειλεις να το γνωριζεις, αλλα θα μπορουσες να εισαι λιγο πιο ουδετερος.Οποτε lets cut the personal crap.

 

Anyway, εγω ειμαι τεραστιος φαν της ροκ σκηνης συνολικα, αλλα 4(τοσα δεν ειναι?) συνεχομενα χρονια τα ιδια και τα ιδια με χαλανε.Αυτος ειναι και ο λογος που πηγα στα 2 πρωτα αλλα οχι στα 2 επομενα.Για μενα ειναι ξαναζεσταμενο φαι, αποψη μου και οφειλεις να την σεβαστεις.Προσεχε τι διαβαζεις γιατι καταληγεις σε εσφαλμενα συμπερασματα.Εγω δεν τους κατηγορησα, αλλα δε σημαινει οτι ο,τιδηποτε εχει την ταμπελα ''Scorpions, Maiden κτλ'' πρεπει να μου προκαλει σοκ και να τρεχω συνεχως να τα σκαω.

 

Mην ψαρωνετε σαν 10χρονα, και αυτοι χρηματα βγαζουν.Kριτικη αποψη λεγεται...Και οι Spice Girls ηταν sold out.Τι προσπαθεις να μου πεις λοιπον?

 

@Slipknot, συμπτωση, τα ιδια ειπαμε και μαλιστα παραλληλα, lol.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το θέμα δεν είναι ότι είμαστε αχάριστοι.Μεγάλα συγκροτήματα να έρχονται για live στην Ελλάδα και κάθε χρόνο μάλιστα αλλά:

 

1)Αυτά τα συγκροτήματα να μην είναι μόνο οι maiden και οι scorpions....καταλαβαίνεται τι εννοώ.

2)Να υπάρχει καλύτερη τιμή στα εισιτήρια.Δεν λέω ότι φταίνε τα συγκροτήματα,αλλά κάποια κατά καιρούς κάνουν αρπαχτές.

 

Δεκτό αυτό. Το ζήτημα είναι να στηρίζουμε όμως και εμείς άλλες λιγότερο εμπορικές συναυλές. Στην συναυλία του Uli Jon Roth όμως είμασταν εμείς και εμείς. Γι'αυτό δεν φταίνε ούτε οι Scorpions ούτε οι Iron Maiden ούτε η didimusic.

Εγώ προσωπικά πήγα στην συναυλία του Roth γιατί προτιμώ τους Scorpions των 70's και γιατί είναι ένας από τους κορυφαίους κιθαρίστες που έχει επηρεάσει απαντες (Malmsteen,Van Halen, Vai, Satriani...).

 

Επίσης οταν βλέπω τους Maiden να παίζουν στο εξωτερικό με πιο φθηνά εισητήρια... υποψιάζομαι οτι δεν φταίνε μόνο αυτοί για τις τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα....καποτε μας ειχαν κλασμενους ολοι και τους παρακαλουσαμε για να ερθουν και τωρα που ερχονται τους κατηγορουμε γι'αυτο ....

Βεβαια το οτι 4 χρονιες σερι ( η πρώτη στον Λυκαβητο ) ειχαν Sold out συναυλιες δεν σου λέει τίποτα ?

Το ότι ενα τετοιο συγκροτημα μας τιμα με την παρουσια τουκαι κανει συναυλιες σε Αθήνα ΚΑΙ Θεσσαλονικη δεν σου λέει τίποτα ??(μαλλον το πρωτο μεγαλο συγκροτημα που εκανε συναυλια στην Ελλαδα ενω ηταν στο απωγειο του)

 

Το ότι ευτυχώς ζήσαμε και ειδαμε ΚΑΙ τους MAIDEN στην χώρα μας να ερχονται και να ξαναρχονται δεν σου λέει τίποτα αυτο???

 

Μαλλον δεν ζήσατε τα πετρινα χρονια της δεκαετιας του 80-90 που τους εβλεπες μονο σε καμια φωτο και για να δεις καποιο video τους επρεπε να πας στην Νικαια στην πλατεια περιβολακι σε ενα υπόγειο ροκ club "Victoria" ....το οποια ειχαν επισκεφτει και οι SCORPIONS για ποτο καποτε το μακρινο '88-89... !!!!

 

 

 

Τωρα τους εχετε ολους στο...πιατο και ολο κατι σας βρωμαει κατι σας ξυνιζει ....

Τι να πω ...καλυτερα να πηγαινετε στην Βανδη ...εχει μεγαλυτερο ρεπερτοριο και τα 25-30 ευρω του εισητηριου πιάνουν τόπο ....

 

 

 

 

Ps οσον αφορά το επεισοδιο με τον Bruce ..ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ και λιγα τους ειπε ....

 

Το οτι αποδεχεστε το οτι οταν ηταν πρωτα ονοματα μας σνομπαρανε επιδεικτικα και τωρα ερχονται ολοι για αρπαχτες με τις πατεριτσες απορω πως το δεχεστε ετσι απλα και ενθουσιαζεστε κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην συναυλία του Uli Jon Roth όμως είμασταν εμείς και εμείς.

 

ULI JON ROTH

Mια απο τις καλυτερες συναυλιες EVER ....Τρελλαθηκα ....

Ετσι θα επρεπε να ειναι ΟΛΕΣ ....σε μικρους σχετικα χωρους... να υπαρχει επαφη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας, για να μην μπερδευομαστε, εγω δεν ειμαι κανα παιδακι που χαζοχαιρεται με Βανδη, ουτε κανα παιδακι που ξερει 2-3 hits απο Scorpions και πηγαινει μονο για αυτα, δλδ το 70% των αγοραστων εισητηριων απο την 1η χρονια κα μετα.

Ανηκω σε τελειως διαφορετικο ειδος κοινου, οποτε και τα οσα λες για το ζητημα αυτο ειναι απλως αδιαφορα για εμενα, αφου δεν υπαγομαι εκει.Φυσικα δεν οφειλεις να το γνωριζεις, αλλα θα μπορουσες να εισαι λιγο πιο ουδετερος.Οποτε lets cut the personal crap.

 

 

Kατ'αρχην δεν απαντω προσωπικα , αλλα εξ'αφορμής του μυνηματος σου ...και το οτι εκατσα να απαντησω σε αυτο που εγραψες δειχνει οτι σεβομαι την αποψη σου ..

Χαιρομαι που ειχες παει στις δυο πρωτες συναυλιες των Scorpions ....Αν ομως εννοεις 1η αυτη στο Λυκαβηττο και 2η την πρωτη φορα τους στο Kαραισκακη τοτε ειλικρινα ΕΧΑΣΕΣ την καλυτερη τους συναυλια που ηταν η 2η φορα τους στο Καραισκακη και αυτη που εδειξε η ΝΕΤ....

 

 

 

Anyway, εγω ειμαι τεραστιος φαν της ροκ σκηνης συνολικα, αλλα 4(τοσα δεν ειναι?) συνεχομενα χρονια τα ιδια και τα ιδια με χαλανε.Αυτος ειναι και ο λογος που πηγα στα 2 πρωτα αλλα οχι στα 2 επομενα.Για μενα ειναι ξαναζεσταμενο φαι, αποψη μου και οφειλεις να την σεβαστεις.Προσεχε τι διαβαζεις γιατι καταληγεις σε εσφαλμενα συμπερασματα.Εγω δεν τους κατηγορησα, αλλα δε σημαινει οτι ο,τιδηποτε εχει την ταμπελα ''Scorpions, Maiden κτλ'' πρεπει να μου προκαλει σοκ και να τρεχω συνεχως να τα σκαω.

Mην ψαρωνετε σαν 10χρονα, και αυτοι χρηματα βγαζουν.Kριτικη αποψη λεγεται...Και οι Spice Girls ηταν sold out.Τι προσπαθεις να μου πεις λοιπον?

 

 

Φετος η Συναυλια των Scorpions ειχε μια ιδιαιτεροτητα καθως εμφανιστηκε μαζι τους και ο παλιος τους κιθαριστας Uli Jon Roth και ενας απο τους κορυφαιους EVER !!!! και επαιξαν κομματα που ΔΕΝ ειχαν παιξει απο το 1978....

Επισης ειδαμε και ενα ελληνικο συγκροτημα ενα ξενο (julliete and the Licks) καθως και μια full length συναυλια του Joe Cocker..(φοβερος ο παππούς)

Δεν νομιζω λοιπον οτι αυτο ειναι αρπαχτη και φυσικα ειναι λαθος το να αναφερεις στην συζητηση μας τις Spice Girls....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι αποδεχεστε το οτι οταν ηταν πρωτα ονοματα μας σνομπαρανε επιδεικτικα και τωρα ερχονται ολοι για αρπαχτες με τις πατεριτσες απορω πως το δεχεστε ετσι απλα και ενθουσιαζεστε κιολας.

 

Αν το βλεπεις ετσι μην πας ....

Αλλα δεν ειδα καμια πατεριτσα στις συναυλιες των Scorpions κ Iron Maiden ....μαλλον το αντιθετο ...

Αληθεια πήγες σε καμία ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι αποδεχεστε το οτι οταν ηταν πρωτα ονοματα μας σνομπαρανε επιδεικτικα και τωρα ερχονται ολοι για αρπαχτες με τις πατεριτσες απορω πως το δεχεστε ετσι απλα και ενθουσιαζεστε κιολας.

 

Τα συγκεκριμμένα συγκροτήματα δεν μας σνομπάραν καθόλου. Ηρθαν και οι Maiden και οι Scorpions στην δεκαετία του '80 έστω μια φορά μόνο, την στιγμή που άλλοι ήρθαν πολύ αργότερα. Με βάση τα δεδομένα της εποχής μια χαρά ηταν.

 

Αν το έκαναν για τα χρήματα και μόνο δεν θα είχαν έρθει καν. Μιλάμε για συγκροτήματα που έχουν παίξει παντού χωρίς κόμπλεξ και φοβίες... μέχρι και σε εμπόλεμες ζώνες έχουν πάει.

Να μην μιλήσω για τα αμερικάνικα συγκροτήματα που κάνουν μόνο εσωτερικές περιοδείες...:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ήθελε να πει ο προλαλλήσαντας είναι ότι οι Maiden το έχουν ξεφτυλίσει γιατί για κάθε νέο δίσκο που βγάζουν, βγάζουν μετά και ένα δύο live κάνα Best Of και κάνουν και 2-3 περιοδίες. Να μου πεις τι κακό έχει αυτό. Τίποτα βασικά, απλώς δείχνει ένα τελειωμένο συγκρότημα ουσιαστικά το οποίο προτιμά να ζει στο παρελθόν παρά να κοιτάξει μπροστά. Βέβαια αν κάποιος γουστάρει τη φάση δικαίωμα του να δίνει τα λεφτά για να πάει (δεν αποκλείεται και εγώ να πήγαινα αν ήμουν Ελλάδα, έχω καιρό να δω maiden live!)

 

 

Παντως και εμεις δεν ξερουμε τι θελουμε ....

Τους Scorpions τους κατηγορουν οι οπαδοι τους οτι εχασαν το στιγμα τους και οτι εχουν αποκυρηξει το παλιο τους στυλ , ενω τους Iron Maiden για το ακριβως αντιθετο ....

 

Αnyway kai 100 φορες να τους δω να παιζουν Live δεν θα εχω κανενα προβλημα και ας παιζουν μονο κομματια απο το "The Number Of The Beast" και το "Piece Of Mind"....:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συγκεκριμμένα συγκροτήματα δεν μας σνομπάραν καθόλου. Ηρθαν και οι Maiden και οι Scorpions στην δεκαετία του '80 έστω μια φορά μόνο, την στιγμή που άλλοι ήρθαν πολύ αργότερα. Με βάση τα δεδομένα της εποχής μια χαρά ηταν.

 

Σκεψου οτι τοτε θεωρουσαμε μεγαλο γεγονος την Συναυλια της Μουσχουρη και του Ντεμη Ρουσου!!!!

Ενω τωρα γκρινιαζουμε (και καλα κανουμε μερικες φορες) για το set list !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο The_Judas

Στην συναυλία του Uli Jon Roth όμως είμασταν εμείς και εμείς.

 

 

Mια απο τις καλυτερες συναυλιες EVER ....Τρελλαθηκα ....

Ετσι θα επρεπε να ειναι ΟΛΕΣ ....σε μικρους σχετικα χωρους... να υπαρχει επαφη

 

Χα,πηρα κ αυτογραφο του μετα...αμα ηταν ολες σε μικρους χωρους,κ χωραγαν 300 ατομα κ πηγαινες μετα κ δεν εβρισκες εισητηριο,δε νομιζω πως θα σου αρεσε τοσο...προσωπικα προτιμαω τους μεγαλους χωρους,αν κ οντως σε σχηματα που δεν μαζευουν κ τον απιστευτο λαο,προφανως λεει σε κλαμπακι(πολυ ιδρωτιλα ομως,pelican γιναμε λουτσα)

 

Το θεμα ειναι,οποιανου του κακοφαινεται μεηντεν,απλα μην ερθει...πατεριτσες ξεπατεριστες,ενσημα ή δε ξερω γω τι,οταν παιζουν γ@μ@νε,πολυ περισσοτερο απο διαφορα νεα,κ αρκετα δημοφιλη συγκροτηματα που ειναι 20+χρονια νεοτερα κ δεν αγγιζουν καν..εγω τους ειδα πρωτη φορα πριν 2 χρονια μαλακασσα,κ σπειρανε,παιζαν λες κ ειναι συγκροτημα 10ετιας κ οχι 30 χρονων σχεδον...οσο για τα cd-dvd-live ktl..που ακολουθουν,κ παλι ισχυει,οποιος θελει τα σκαει κ τα αγοραζει,αλλα,οτι κ αν βγαλουν,αμα καποιος πει πως ειναι κ μετριο ή κακης ποιοτητας,δεν ξερει τι λεει..απλα...εγω τετοιου ειδους μουσικη δεν ακουω πλεον τοσο φανατικα,κατι μεηντεν,πριστ κτλ παρακολουθω μοναχα,τα διαφορα μεγαλα δλδ συγκροτηματα που με μυησαν..οι μεηντεν,φραγκοφονιαδες κτλ,οτι live k dvd τους εχω(κ τα εχω παρει σχεδον ολα,ανα διαστηματα χτυπαω κ κατι),με κανενα δεν εμεινα δυσαρεστημενος,ολα ειναι αψογα επαγγελματικα παιγμενα,με ζωντανια κτλ...απλα ειναι η καραμελα τωρα που μασανε πολυ,''μεηντεν τωρα,τα γεροντια,κολλανε ενσημα κτλ'' κ δεν καθονται καν να ακουσουν...δεν μπορεις ν απαιτεις απο ενα συγκροτημα 30 χρονων να σου βγαλει το νεο Seventh son,ή να παιξει σαν Tool,διοτι απλα εκλεισε ο κυκλος τους...ομως,τα τελευταια των μεηντεν,ειναι αξιοπρεπεστατα για την χρονικη στιγμη που βγαινουν κ δεν ειναι σαν κατι μεταλικα δν ξερω γω,που βγαλανε 4 cd κ μετα τη μια μαλακια μετα την αλλη κ ακομα περιμενουμε να δουμε αν θα επανακαμψουν..το οτι κερδιζουν νεους οπαδους μονο με αυτα,κατι λεει...οποιος δε γουσταρει μεηντεν,που μας ειχαν στο κλασιμο καποτε κ τωρα ερχονται καθε 2 χρονια,ας μην παει...στο φιναλε,εγω παω για να περασω καλα,ουτε τα κινητρα τους σκεφτομαι,ουτε τπτ...δε πα να ερχονται κ καθε 4μηνο,για να τα τσεπωνουν?εφοσον παιζουν αψογα,με σεβονται σαν ακροατη που τα ακουμπαω κ για 2 ωρες δε με αφηνουν να παρω ανασα,στα @@ μου τα λεφτα κ η φραγκοφονιοσυνη τους(καλο?)....για της τιμες,η didi εχει τον πρωτο λογο κατα τη γνωμη μου,που το εχει γαμησει πια καθε χρονο, κ μου εβαλαν κ Pl τωρα,λες κ ειναι οπερα,να τα κονομησει καλυτερα...αμα ερθουν κ οι πριστ παλι το καλοκαιριο(που ειναι σχεδον σιγουρο),μην πατε αμα σας φαινονται τελειωμενοι...οποιος ομως ειχε ερθει τοτε πριν 5 χρονια κ ειδε οτι ειδε,απο ενα συγκροτημα,ακομα πιο παλιο των μεηντεν,δε νομιζω πως θα το σκεφτει κ πολυ αν θα ξαναπαει...κ οι μεταλλικα τον παιζουν 15 χρονια+,αλλα το καλοκαιρι εβαλαν φωτια στη μαλακασα κ πηγε κ ενα σωρο κοσμος..λεφτα θελουν ολοι,τι σκατα,η δουλεια τους ειναι,κ αφου εδω παμε μαζικα,ε,λογικο ειναι να ξαναερθουν...εφοσον ομως παιζουν,γ@μ@νε,εγω περναω καλα,ας ε προφανως ας ερθουν 10 φορες ακομα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα,πηρα κ αυτογραφο του μετα...αμα ηταν ολες σε μικρους χωρους,κ χωραγαν 300 ατομα κ πηγαινες μετα κ δεν εβρισκες εισητηριο,δε νομιζω πως θα σου αρεσε τοσο...

 

 

Χεχε...εννοω με την προυποθεση οτι θα εχω εισητηριο !!!! LOLOLOL....\

 

 

Kαι οχι μονο αυτογραφο , αλλα και μετα για ποτακι και μιλαμε οτι μιλαγες με εναν ανθρωπο φιλικοτατα ....καθως κ με τα υπολοιπα μέλοι της μπαντας που ειχε μαζι του....

Επισης να αναφερουμε για την ιστορια οτι μπασο επαιζε ο πρωην μπασιστας των Scorpions, Francis Buchholz !!!

 

 

Παντως βρε παιδια , αν θεωρουμε αρπαχτη ή ξαναζεσταμενο φαγητο τις εμφανισεις των Iron Μaiden κ Scorpions τοτε ας μας δωσει καποιος ενα παραδειγμα του τι ΔΕΝ ειναι αρπαχτη?

 

 

Μιλαμε για συγκροτηματα οπως οι Scorpions που φετος εκλεισαν 36 χρόνια απο την πρωτη τους κυκλοφορια με συνεχη παρουσια ,εχουν παιξει οπου υπαρχει ηλεκτρικο ρευμα και οχι μονο και φετος στα εξήντα τους !!! εβγαλαν και καινουργια δουλεια που ειναι ΦΟΒΕΡΗ!! http://www.the-scorpions.com/english/discography/records/humanity.asp

 

Και για τους Iron Maiden που κοντευουν 30χρονια στην σκηνη και που χωρις αυτους δεν θα υπηρχε heavy metal σκηνη ....και δεν θα υπηρχαν τοσα μουσικα αριστουργηματα ...

 

 

Εγω ενα εχω να πω ....το οτι ο γιος μου , οι φιλοι του 14-15-16χρονων και πολλα παιδια ...εκτος απο τα συγκροτηματα της εποχης τους Linkin Park ,My chemical Romance Κ.λ.π ακουν φανατικα και Iron Maiden,Scorpions k.l.p ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ ....

 

Οσον αφορα την σκηνικη παρουσια , φερτε μου ενα συγκροτημα που ειχε καλυτερη σκηνικη παρουσια απο τους Scorpions (ειπαμε 60αρηδες oi 3 βασικοι....) φετος στο Καραισκακη .... ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι οχι μονο αυτογραφο , αλλα και μετα για ποτακι και μιλαμε οτι μιλαγες με εναν ανθρωπο φιλικοτατα ....καθως κ με τα υπολοιπα μέλοι της μπαντας που ειχε μαζι του....

 

AAAAAAA,ΣΕ ΦΘΟΝΩ:shock::shock::mad::-)....πλακα κανω:mrgreen:,πρeπει να ηταν γαματα να μιλας με ενα ζωντανο θρυλο,σαv το Roth...κ εμενα μου φανηκε πολυ απλοικος k cool,πηρα αυτογραφο κ τον ευχαριστησα κ μονο που δε με φιλησε...επαιζε ντραμς κ ο πρωην ντραμερ των Eloy(μεγαααλο κολλημα..),respect....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαιζε ντραμς κ ο πρωην ντραμερ των Eloy(μεγαααλο κολλημα..),respect....

 

 

Kαι ο Jurgen Rosenthal που ειχε παιξει στην 2η δουλεια των Scorpions "Fly To The Rainbow "

http://www.the-scorpions.com/english/discography/records/fly_to_the_rainbow.asp'>http://www.the-scorpions.com/english/discography/records/fly_to_the_rainbow.asp

 

 

 

Ολα τα αλμπουμ των Scorpions....1972-2007 και συνεχιζουν !!!!

 

http://www.the-scorpions.com/english/discography/records/

 

 

 

Ειδικα το τελευταιο τους album "Hour 1" .... http://www.the-scorpions.com/english/discography/records/humanity.asp ειναι τελειο ...αξιζει να του δωσετε λιγο προσοχη ..

Φοβερες ενορχηστρωσεις,στιχοι και γενικα ενα απο τα καλυτερα τους ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρeπει να ηταν γαματα να μιλας με ενα ζωντανο θρυλο,σαv το Roth...κ εμενα μου φανηκε πολυ απλοικος k cool,πηρα αυτογραφο κ τον ευχαριστησα κ μονο που δε με φιλησε....

 

Ο Uli ειναι πολυ απλοικος και συναμα πολυ ιδιοτροπος χαρακτηρας ...Με λιγα λογια ειναι ενας ρομαντικος εφηβος που εχει αφιερωσει την ζωη του στην μουσικη ,στην τεχνη γενικοτερα και στην παλια του αγαπη Monika Danneman..

 

Οσον αφορα για την απλοικοτητα του αν σου πω καποια ιστορια Δεν θα με πιστευεις !!!!

Καμια σχεση με ολους αυτους τους πλαστικους που βλεπουμε γυρω μας..

Ο ανθρωπος το πιστευει αυτο που κανει ,τον τροπο που ντυνεται κ.λ.π

Kαι φυσικα να μην μιλησουμε για την κιθαρα του....-) http://www.ulijonroth.com/sky/music/sky_guitar_1.htm'>http://www.ulijonroth.com/sky/music/sky_guitar_1.htm

 

 

 

 

http://www.ulijonroth.com/

 

 

 

 

 

 

ΜΕΓΑΛΕ ULI!!!!

 

 

 

Συγγνωμη guys για το off topic ,αλλαεδω μιλαμε για πραγματικους θρυλους στο ειδος τους ....αξιζει να τους αναφερουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Uli ειναι πολυ απλοικος και συναμα πολυ ιδιοτροπος χαρακτηρας ...Με λιγα λογια ειναι ενας ρομαντικος εφηβος που εχει αφιερωσει την ζωη του στην μουσικη ,στην τεχνη γενικοτερα και στην παλια του αγαπη Monika Danneman..

 

Τέτοια εντύπωση έχω και εγώ για τον Roth παρόλο που δεν τον έχω γνωρίσει προσωπικά.

 

Πλάκα είχε στην συναυλία του στην Θεσσαλονίκη... πετάχτηκε σε μια στιγμή ένας ξεκάρφωτος οπαδός και πάνω στην πόρωση του φώναξε "mothefucker" και ο Roth του έκανε παρατήρηση γιατί έβρισε :-D Αν θυμάμαι καλά "watch your language" του είπε.

Σε μια άλλη περίπτωση του φώναζε κάποιος "play robot man" και αυτός του λέει "i don't like that song" :P

 

Πάντως πράγματι ήταν κορυφαία η συναυλία του. Πρέπει έπαιξε συνολικά γύρω στις 2μιση ώρες! Απ΄οτι ακουσα στην Αθήνα είχε παίξει και 1-2 κομμάτια παραπάνω. Ολα αυτά με εισιτήριο γύρω στα 25 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...