Προς το περιεχόμενο

iMac 24" dead pixel


cihus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε μου εμπλεξες ασχημα!!!!

Παθον και εγω και ελεγα το ιδιο πραγμα με εσενα "κριμα να σκαω τοσα λεφτα και να ειναι ελλατωματικο αυτο που πηρα!!

Απλα ξεχασε το μεχρι να σου καουν και αλλα για να γινει αντικατασταση!

Νομικα δεν καλιβομαστε απο κανεναν!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως,καλο ειναι να διευκρινησουμε για αλλη μα φορα οτι το θεμα του μεγάλου αριθμού dead pixel που χρειαζεται να εχει μια οθόνη για να αντικατασταθει, αφορα ολες τις οθόνες της αγοράς ανω των 19" και δεν ειναι "ιδιοτροπια" της Apple ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες εγώ όταν πήγα να αγοράσω το macbook μου από την Document ρώτησα τον υπεύθυνο (μάλλον και ιδιοκτήτης) τι γίνεται στην περίπτωση που το macbook έχει κάποιο καμένο pixel.

 

Η απάντηση του : Αυτό που θα πάρεις δεν θα έχει καμένο pixel αφού θα το τσεκάρουμε πριν σου το δώσουμε. Εάν όμως εμφανίσει τότε θα γίνει αλλαγή μόνο εάν είναι από 5 και πάνω.

 

Και όντως , έφεραν το macbook τσεκαρισμένο (ανοικτό το κουτί του) και το τσεκάρανε ξανά μπροστά μου! Τουλάχιστον από τη μεριά μου απλά άψογη εξυπηρέτηση. (ένα χρόνο μετά κανένα καμένο pixel)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί για μεγάλες οθόνες να το κάνουν πολλοί αλλά μια 13άρα ενός macbook δε θα έπρεπε να αλλάζει πάντα;

 

Επίσης, ο έλεγχος του να είναι εντάξει χωρίς καμένα πίξελ όταν το παραλάβεις είναι καλή ιδέα (όπως και οι εγγυήσεις τύπου 6 μήνες χωρίς καμένο πίξελ της ΕΙΖΟ) όμως θέτω το εξής ερώτημα:

 

Πότε παρουσιάζονται τα καμένα πίξελ;

Αν δεν έχουν κανένα καμένο αρχικά τότε είναι μικρή η πιθανότητα να καεί κάποιο; Ή είναι το ίδιο πιθανό και τα πίξελ καίγονται ανά πάσα στιγμή; Εδώ είναι το ερώτημα. Αν τα πίξελ είναι καμένα είτε όχι εξαρχής τότε το ελέγχουμε κατά την παραλαβή και φύγαμε. Αλλιώς, πάλι ξεκρέμαστοι είμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...