Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με ΑΤΙ 2400


ekavoula

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχ σορρυ δεν το εγραψα.http://www.sapphire.com

οραιο ονομα εχεις. μπηκες για πληροφοριες θα παρεις και αντρα.χιχιχιιχι

πλακα κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν περίπου 3 μήνες αγόρασα από το Πλαίσιο μια Ati HD 2400 AGP (παραγωγής νομίζω Gecube)

Τη δεύτερη μέρα χάλασε... Την επέτρεψα και μου έδωσαν την Ati HD 2600 Pro Agp. Πιο στιβαρή κατασκευή. Αντέχει ακόμα :-)

 

Αν την πήρες από το Πλαίσιο, δεν αποκλείεται να ήταν σκάρτη παρτίδα, όλο το κουτί! Συμβαίνουν τέτοια και παρόμοια

 

ΥΓ Υπόψη πως η εγκατάσταση γίνεται μόνο από το συνοδευτικό cd του κουτιού της κάρτας. Αν δοκιμάσεις τους drivers από το σιτέ της Ati , θα έχεις προβλήματα, σαν κι αυτά που αναφέρεις - και μου έχουν συμβεί κι εμένα. Από το site μόνο το update.

 

 

 

ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ. ΕΒΑΛΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΣΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΤΙ 2400. ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΣΠΑΣΙΜΟ ΝΕΥΡΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ(ΜΙΑΣ Κ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕ ΤΑ WINDOWS ΕΒΓΑΖΕ ΚΑΤΙ ΝΟ Οptimum κατι...και για 1280χ1024 και ανοιγε μονο με safe mode)ANAΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΚΑΝΩ FORMAT. ΕΓΙΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΤΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΣΗ ΠΕΡΑΝ ΤΟΥ 640Χ480.ΕΓΚΑΘΙΣΤΩΝΤΑΣ ΤΟ SP2 ΑΡΧΙΣΕ ΠΑΛΙ ΝΑ ΜΗ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

ΕΝΑ 1024 ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΕΓΩ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ....

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ 2 ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΑΛΕΥΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον σε μπερδεψα με τον johntor και νομιζα μου ελεγες το σαιτ που λεει. 2ον δεν ψαχνω για δουλεια στην sapphire (xaxaxa) δεν βρισκω κατι αλλο στο σαιτ μονο αυτο!με μπερδεψες λιγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ .http://www.sapphiretech.com ετσι ειναι το σωστο.

αν μιλας για την HD 2400 PRO σε AGP τοτε εισαι εδω .... http://www.sapphiretech.com/en/driverfiles/377.zip αυτο και τους κατεβαζεις.

το κακο ειναι οτι ειναι αρκετα μεγαλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΩ ΝΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΑΚΡΗ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΝΟ ΤΟΥ driver ΤΟΥ cd, ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ. ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΟΘΟΝΗ 1 & 2 ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΕΤΑΒΑΛΛΕΤΑΙ Η ΑΝΑΛΥΣΗ ΑΠΟ ΤΟ 640. ΑΝ ΦΤΙΑΞΩ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΣΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΩΘΗΚΑ. ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ, ΔΕΝ ΘΑ ΒΑΛΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΤΙ CATALYST...ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΟ...ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΕΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ....

 

ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΑΝΑΚΤΕΙΣ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν μπορουσα να εγκαταστησω το catalyst control center.Δουλευε η καρτα μονο οταν εκανα εγκατασταση το driver μονο του.Δεν μπορουσα ομως να κανω καμμια ρυθμιση .Μονο αναλυση μπορουσα να αλλαξω.Αφου για 4 μερες προσπαθουσα (ματαια) να κανω εγκατασταση, πηγα την καρτα μαζι με τον υπολογιστη στο καταστημα που την αγορασα.Τελικα μετα απο 2 μερες βαζοντας μια 1950pro !!! καταφεραν να εγκαταστησουν σωστα το catalyst.Τωρα η 2400 φυσικα δουλευει αψογα,αλλα αν θελω αργοτερα να κανω update στους drivers θα πρεπει παλι να βαλω μια 1950 να κανω εγκατασταση να τη βγαλω και να βαλω παλι την 2400?

Ας ελπισουμε οτι οι νεοι drivers αργοτερα θα λυσουν τα πολλα προβληματα που παρουσιαζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...