Προς το περιεχόμενο

Tim Burton's The Nightmare Before Christmas


aragorn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλά, η ακρίβεια της Ελλάδας είναι μεγάλη κουβέντα. Στη Σιγκαπούρη πλήρωνα 4 ευρώ για κινηματογράφο τι να λέμε τώρα.

 

Πάντως η ταινία, απλά, τα σπάει. Και το 3D τα σπάει εις διπλούν. Λες και είδα την ταινία πρώτη φορά ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12? το εισιτήριο?? Ξενέρωσα τώρα...
Είναι ακριβότερο γιατί σου δίνουν ειδικά γυαλιά (και όχι τα χάρτινα της πλάκας που έδιναν κάποτε) τα οποία τα κρατάς μετά. Επίσης, η ταινία απαιτεί ειδικό ψηφιακό σύστημα προβολής (γι'αυτό και προβάλλεται μόνο σε συγκεκριμένες αίθουσες) που είναι και αυτό ακριβό. Από κάπου πρέπει να βγουν και αυτά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, έτσι και πάει κάποιος να δει την ταινία και μόλις βγει από την αίθουσα ΔΕΝ πει "χαλάλι τα 12 ευρώ", να έρθει να μου το πει να του τα δώσω εγώ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ακριβότερο γιατί σου δίνουν ειδικά γυαλιά (και όχι τα χάρτινα της πλάκας που έδιναν κάποτε) τα οποία τα κρατάς μετά. Επίσης, η ταινία απαιτεί ειδικό ψηφιακό σύστημα προβολής (γι'αυτό και προβάλλεται μόνο σε συγκεκριμένες αίθουσες) που είναι και αυτό ακριβό. Από κάπου πρέπει να βγουν και αυτά.

Εντάξει, έτσι δικαιολογείται χωρίς όμως να σημαίνει ότι δεν βγαίνουν οικονομικά, μην τρελαθούμε. Απλά με κανονικό εισητήριο σε αυτό, αντί να θυσαυρίσουν απλά θα "έβγαζαν λεφτα"

Τα δίνω βέβαια χωρίς συζήτηση για την συγκεκριμένη ταινία

 

Τα γυαλια τα κρατάμε? δηλαδή αν ξαναπάς σε 3d προβολή απλά έχεις τα γυαλιά σου??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γυαλια τα κρατάμε? δηλαδή αν ξαναπάς σε 3d προβολή απλά έχεις τα γυαλιά σου??
Τα κρατάμε, αλλά μάλλον σαν σουβενίρ :P

Δε νομίζω να μπορείς να πας σε προβολή με τα δικά σου γυαλιά και να πληρώσεις φθηνότερο εισιτήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτά που λέτε το σκέφτομαι σοβαρά να κάνω την εξαίρεση και να δώσω τα 12?... Όταν την είδατε εσείς βρήκατε εισιτήριο εύκολα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την είδα την Πέμπτη, πρώτη μέρα προβολής και εισητήριο ψώνισα το μεσημέρι από το site. Δε νομίζω να δυσκολευτείς ιδιαίτερα, ειδικά αν πας σε μη "παιδική" ώρα, δηλαδή μεσημεροαπόγευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα κι εγώ χτες παιδιά.Πολύ καλή εμπειρία το 3d.Αν και έκατσα πρώτη σειρά τέρμα αριστερά(δυστυχώς εκεί μόνο μπορέσαμε να βρούμε εισιτήρια και πάλι καλά που βρήκαμε) έβλεπα καλά και το γεγονός ότι η ταινία δεν είχε υπότιτλους με έκανε να μην στραβωθώ προσπαθώντας να τους διαβάσω(κάτι που έγινε με τους Simpsons).Πιστεύω τα λεφτά άξιζαν απλά έχω ένα παράπονο ως προς την θέση..θα προτιμούσα να κάθομαι κάπου στο κέντρο,Αξίζει πάντως να πάτε να την δείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα και εγώ την ταινία το Σάββατο το βράδυ και ήταν ακόμα πιο καλή σε 3D από ότι σε 2D.

Ωστόσο, θα ήθελα να ήμουν πιο κοντά στη οθόνη (ήμασταν 2 σειρές πριν το τέλος).

Επίσης, εάν έχετε έστω και ελάχιστο στραβισμό ξεχάστε το (δεν ξεχωρίζεις από 2D), όπως δυστυχώς η γυναίκα μου.

Α, και τα γυαλιά τα κρατάς μετά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πολύ μεγάλη ευκολία μπορώ να σας πω, πως αν δεν με είχαν πείσει τα posts σας, θα είχα χάσει μια φανταστική εμπειρία!

Η ταινία είναι πολύ διαφορετική σε 3d! Είναι σαν να την βλέπεις για πρώτη φορά. Μακάρι να φέρουν και άλλες ταινίες σε 3d.

Το μόνο κακό είναι η έλλειψη υποτίτλων, (μάλλον λόγω της 3d τεχνικής), και ο κόσμος θα δυσκολεύεται να παρακολουθεί την ταινία. Στην αίθουσα παίζει να ήμουν ο μόνος που καταλάβαινε τι έλεγε ο Jack.

Επίσης το trailer με τα θαλάσσια τέρατα δεν με τρόμαξε καθόλου! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...