Προς το περιεχόμενο

Tim Burton's The Nightmare Before Christmas


aragorn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με πολύ μεγάλη ευκολία μπορώ να σας πω, πως αν δεν με είχαν πείσει τα posts σας, θα είχα χάσει μια φανταστική εμπειρία!

 

ΈΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΤΣΙ!!!! :-D:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Επίσης το trailer με τα θαλάσσια τέρατα δεν με τρόμαξε καθόλου! :P

 

Δεν ήταν τρομακτικό αλλά ήταν φανταστικό να βλέπεις τα ψάρια να έρχονται προς το μέρος σου(τουλάχιστον από εκεί που καθόμουν εγώ).

 

 

Επίσης προς το τέλος της ταινίας,σε ένα σημείο που παίζανε hockey με μια κολοκύθα που την χτυπάνε και φεύγει ήταν σαν να έρχεται πάνω σου και από αντανακλαστικό έκανες κάποια κίνηση.

 

 

Φοβερή εμπειρία πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήταν τρομακτικό αλλά ήταν φανταστικό να βλέπεις τα ψάρια να έρχονται προς το μέρος σου(τουλάχιστον από εκεί που καθόμουν εγώ).

 

 

Επίσης προς το τέλος της ταινίας,σε ένα σημείο που παίζανε hockey με μια κολοκύθα που την χτυπάνε και φεύγει ήταν σαν να έρχεται πάνω σου και από αντανακλαστικό έκανες κάποια κίνηση.

 

 

Φοβερή εμπειρία πραγματικά.

 

Ναι, ήταν φοβερό να βλέπεις τα ψάρια να έρχονται προς το μέρος σου!

 

Στο σημείο που παίζανε hockey, και εγώ κουνήθηκα από την θέση μου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πολύ μεγάλη ευκολία μπορώ να σας πω, πως αν δεν με είχαν πείσει τα posts σας, θα είχα χάσει μια φανταστική εμπειρία!

Η ταινία είναι πολύ διαφορετική σε 3d! Είναι σαν να την βλέπεις για πρώτη φορά. Μακάρι να φέρουν και άλλες ταινίες σε 3d.

Το μόνο κακό είναι η έλλειψη υποτίτλων, (μάλλον λόγω της 3d τεχνικής), και ο κόσμος θα δυσκολεύεται να παρακολουθεί την ταινία. Στην αίθουσα παίζει να ήμουν ο μόνος που καταλάβαινε τι έλεγε ο Jack.

Επίσης το trailer με τα θαλάσσια τέρατα δεν με τρόμαξε καθόλου! :P

 

tha erthoun kiales tainies opos ides kai sta trailer to thema ton ipotitlon ine asxeto apo to 3d mpori diladi na mpoun ipotitli opos aloste kai sto beowulf 3d

gia mena prepi na exi oposdipote ipotitlous

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδαμε κ εμεις σημερα,ηταν καταπληκτικη εμπειρια,ειχαμε μεινει καγκελο ολοι στην παρεα,παρολο που το ειχαμε δει ηδη 30 φορες ο καθενας,οντως ενιωθα λες κ το εβλεπα πρωτη φορα...σε πολλα σημεια νιωθαμε πως μπορουσαμε ν τους αγγιξουμε,καταπληκτικη δουλεια το 3D...καλα,με τα τρεηλερ στην αρχη κ ειδικα αυτο με τα ψαρια μειναμε με το στομα ανοιχτο,πρωτογνωρες εμπειριες...η ταινια παντως,δεν ηταν τοσο ψαρωτικη,οσο τα ψαρια στην αρχη,αλλα βεβαια,βγηκε κ πριν 15 χρονια κοντα κ δεν προοριστηκε απο τοτε για 3D επεξεργασια-χωρις αυτο να σημαινει πως δεν μας αφησε με το στομα ανοιχτο...βασικα,κ σε απλη εκδοση,παλι θα εδινα τοσα λεφτα ωστε να εβλεπα τετοιο αριστουργημα σε μεγαλη οθονη...οσο για υποτιτλους,προσωπικα δε με πειραξε,ουτως η αλλως τοχω δει τοσες φορες,που ελεγα παραληλλα με τους πρωταγωνιστες τις ατακες κ τους στιχους τους,σε τετοιο σημειο δλδ..τωρα,αν το εβλεπα πρωτη φορα,ισως κ να ξενερωνα λιγο,γτ οσο καλα αγγλικα κ αν ξερεις,μερικες λεξεις που χανονται σε περιεργες προφορες κ θορυβους,ειναι κριμα ν τις χανεις σε μια τετοια ταινιαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σίγουρο ότι θα δείξουν κάποια στιγμή και τις υπόλοιπες ταινίες-ντοκυμαντέρ που είδαμε στα τρέιλερ στην αρχή; Ή μήπως η κόπια ήταν για την αμερικάνικη αγορά και την προβάλανε όπως ήταν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ μη λες τετοια...

εγω δεν πηγα ακομα αλλα αν φερουν το ντοκυμαντερ δε το χανω με τιποτα!

μια φιλη που πηγε μου ειπε οτι τα τρειλερ στην αρχη ηταν του νασιοναλ τζεογκραφικ κ κατι αλλο με τους u2.

αν θυμαστε ονοματα των ταινιων που ειχε στα προσεχως πειτε,γτ σημερα που πηρα τηλ τα βιλατζ και τους το περιεγραπσα τοσο ομορφα οπως και σε σας,δε μπορουσαν να με βοηθησουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι παιζει σε τρειλερ θα παιξει και κανονικα,για 2 λογους.

1.γιατι τους συμφερει να εχουν νεο υλικο

και

2.γιατι τα τρειλερ ειναι για εδω και οχι για αμερικη

βεβαια παντα μπορει κατι να μην ερθει οπως εχουμε συνηθισει και στις κανονικες ταινιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

πηγα και το ειδα.

γενικα δεν τρελαινομαι για το στυλ αυτο ταινιων και εχοντας δει πραγματικο 3d στη disneyland τα εκλαιγα τα λεφτα μ μετα...

 

το θεμα ειναι οτι ειναι παιδικο,κ ετσι κ αλλιως το ξερεις οτι ειναι ψευτικο, ενω με τον καρχαρια το ζουσες περισσοτερο,γιατι ειναι ζωντανο κ το βλεπεις μπροστα σου, το παιδικο δεν δινει τοσες συγκινησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδικό εσύ ορίζεις ό,τι δεν έχει ζωντανούς χαρακτήρες/ηθοποιούς? Το robot chicken είναι παιδικό?

 

παιδικο εννοω απο καρτουν εως ανιματιον,κατι που δεν ειναι ζωντανο πιο σωστα.

 

:rolleyes::rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι σωστος ο ορισμος,το ξερω.

εννοουσα οτι δεν ειναι ζωντανο,καταλαβαινεις τι θελω να πω.

 

εχω δει 3δ στη ντισνευλαντ και ειχε τετοια εφε που ουτε ο καρχαριας στην αρχη μου εκανε τοση εντυπωση οσο περιμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ένα παλιό κινούμενο σχέδιο, αλλά ένα από τα αγαπημένα μου... Λατρεύω πολύ όλες της ταινίες και τα κινούμενα σχέδια του Tim Burton. Είναι πρωτότυπα και σκοτεινά!

Το Tim Burton's The Nightmare Before Christmas βγήκε το 1993 και ήταν όλο γυρισμένο με αληθινά κουκλάκια... Στα γυρίσματα της ταινίας ανέφεραν ότι ενός λεπτού σκηνή τους πήρε περίπου μια βδομάδα. Το έργο κρατάει μία ώρα και 10 λεπτά. Υπολογίστε μόνοι σας λιπών...

 

Και τώρα πάρτε μια ματιά του κινηματογραφικού trailer...:-D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...