Προς το περιεχόμενο

freeloader solar charger


mkst

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα!

Σκέφτομαι να αγοράσω το freeloader, και θα ήθελα σχόλια από κάποιους που τυχόν να το έχουν δοκιμάσει. Διάφορες κριτικές που έχω διαβάσει είναι πολύ θετικές. Για όσους δεν ξέρουν τι είναι το freeloader:

 

Είναι μία συσκευή που αποτελείται από μία μπαταρία και δύο ηλιακές κυψέλες. Οι ηλιακές κυψέλες φορτίζουν την μπαταρία και η μπαταρία με την σειρά της μπορεί να φορτίσει διάφορες φορητές ηλεκτρονικές συσκευές (τηλέφωνα, φωτ. μηχανές, ipods, κτλ..)

 

ορίστε και το λινκ: http://ecowatt-shop.gr/product_info.php?cPath=4&products_id=59

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να το έχω δοκιμάσει, αυτό που πρόσεξα αμέσως-αμέσως: 1000mAh μόνο η μπαταρία του.

 

Έχεις εύκαιρο κάποιο link προς τα σημεία που διάβασες κριτικές; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
Ρε φιλε τελικα το πηρες??Γιατι εγω το πηρα αλλά δεν μου φορτίζει...

 

Το πήρα και δουλευει μια χαρα, όχι μόνο με το δικό μου κινητό, αλλα και με άλλα. Τι ακριβως πρόβλημα σου εμφανίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Το πήρα και δουλευει μια χαρα, όχι μόνο με το δικό μου κινητό, αλλα και με άλλα. Τι ακριβως πρόβλημα σου εμφανίζει;

 

Ενταξει το γυρισα πισω..Ηταν ελατωματικο και μου δωσανε αλλο..Αυτο μια χαρα φορτιζει..Θα θελα να σε ρωτησω ομως ποσο τις εκατο μπαταρια φορτιζει πχ στο κινητο σου και μετα απο ποσες ωρες εχει πληρη φορτιση απο τον ηλιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...
Ενταξει το γυρισα πισω..Ηταν ελατωματικο και μου δωσανε αλλο..Αυτο μια χαρα φορτιζει..Θα θελα να σε ρωτησω ομως ποσο τις εκατο μπαταρια φορτιζει πχ στο κινητο σου και μετα απο ποσες ωρες εχει πληρη φορτιση απο τον ηλιο?

 

Εφόσον η μπαταρία του freeloader είναι 1000mAh θα φορτίζει πλήρως όσες μπαταρίες είναι μέχρι 1000. Από τον ήλιο θέλει κανά 8ωρο-9ωρο, δηλαδή μια ολόκληρη 'ημέρα'..

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 09:00 ----------

 

Εγώ θέλω να ρωτήσω το εξής, γιατί μου φαίνεται περίεργο αυτό πυο συμβαίνει.

Φορτίζω το freeloader από την πρίζα. Έχω αγοράσει έναν αντάπτορα, από αυτούς τους κοινούς που βγάζουν έξοδο usb (5V, 400mA). Μετά συνδέω το freeloader με ένα απλό usb καλώδιο.

Αφού ο αντάπτορας βγάζει 400mA, γιατί η μπαταρία του freeloader κάνει 5 ώρες να φορτίσει?? Δεν θα έπρεπε να κάνει 2.5 ώρες? Από τότε που το πήρα συμβαίνει αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...