Προς το περιεχόμενο

Περί Μακεδονίας, Σκοπίων κλπ


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και εχω φαει τα ματακια μου στις διεθνης σχεσεις να πω οτι το ενδεχομενο Βετο μπορει να ξεπερασθει.Τοτε θα μου πειτε γιατι ενοχλουνται ?Γιατι θα γινει μπερδεμα μεσα στην συμμαχια αλλα και για να διασφαλισουν οσο πιο γρηγορα γινεται τα συνορα των σκοπιων.Το τετοβο ειναι η ανοιχτη πληγη των σκοπιων μπροστα στην επεκτατικοτητα των αλβανων.

Προσωπικα ειμαι κατα οποιασδηποτε λυσης με τον ορο Μακεδονια(οντως γεωγραφικα εχουν κομματι της Μακεδονιας,εμεις εχουμε την λεγομενη Αιγιακη Μακεδονια),αλλα καλο θα ηταν να συνεχισει να υπαρχει αυτο το κρατιδιο-δορυφορος ως μαξιλαρι μπροστα στην αλβανικη επεκτατικοτητα.Και γεωπολιτικα πρεπει να αναβαθμισουμε την θεση μας οσο το δυνατον γρηγοροτερα.

Τωρα απλα παμε για την μικροτερη ηττα στο θεμα αυτο.Οταν επρεπε να λυθει η Χωρα ειχε χουντες και λοιπες ασταθιες κυβερνητικες στα χρονια τις Μεταπολιτευσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 624
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιας και εχω φαει τα ματακια μου στις διεθνης σχεσεις να πω οτι το ενδεχομενο Βετο μπορει να ξεπερασθει.Τοτε θα μου πειτε γιατι ενοχλουνται ?Γιατι θα γινει μπερδεμα μεσα στην συμμαχια αλλα και για να διασφαλισουν οσο πιο γρηγορα γινεται τα συνορα των σκοπιων.Το τετοβο ειναι η ανοιχτη πληγη των σκοπιων μπροστα στην επεκτατικοτητα των αλβανων.

Προσωπικα ειμαι κατα οποιασδηποτε λυσης με τον ορο Μακεδονια(οντως γεωγραφικα εχουν κομματι της Μακεδονιας,εμεις εχουμε την λεγομενη Αιγιακη Μακεδονια),αλλα καλο θα ηταν να συνεχισει να υπαρχει αυτο το κρατιδιο-δορυφορος ως μαξιλαρι μπροστα στην αλβανικη επεκτατικοτητα.Και γεωπολιτικα πρεπει να αναβαθμισουμε την θεση μας οσο το δυνατον γρηγοροτερα.

Τωρα απλα παμε για την μικροτερη ηττα στο θεμα αυτο.Οταν επρεπε να λυθει η Χωρα ειχε χουντες και λοιπες ασταθιες κυβερνητικες στα χρονια τις Μεταπολιτευσης

Έχω βαρεθεί πάντα να ακούω τους λόγους που πρέπει να υποχωρήσουμε. Σίγουρα αυτό κάνουμε εδώ και 2500 χρόνια τώρα. Δηλαδή οι Τούρκοι που λένε όχι σε όλα, ακόμα και σε Αμερικάνους τι πάθανε? Φαντάσου ότι η Τουρκία για να πάρει εισιτήριο για την Ευρώπη έρπεπε να περάσει από το Ελληνικό "οκ". Αντέστρεψε τώρα τους όρους!! Αν είμασταν στη θέση της Τουρκίας θα μας είχαν φάει τα σκυλία! Οι Τούρκοι θα μας είχαν σκίσει κυριολεκτικά.

Το θέμα είναι πως όλοι οι άλλοι γνωρίζουν πως η Ελλάδα δεν έχει κοινή κομματικά εξωτερική πολιτική, και πως ο κάθε πολιτικός θα πουλούσε τη χώρα του για το χρήμα. Εκεί πατάνε. Γιαυτό ποτέ δεν έχει γίνει δημοψήφισμα στη χώρα....

Αν πάρουνε ένα βέτο ΝΑ όμως, θα καταλάβουνε ότι τους έλληνες μπορείς να τους μαμας, αλλά έχουνε και τα όριά τους. Τι θα μας κάνουν δηλαδή, θα μας κόψουν το πετρέλαιο??? Τα καράβια μας το μεταφέρουν. Αέριο έχουμε από Ρωσία (γιαυτό χαλιούνται τα αμερικανάκια).

 

Το παραμύθι ότι το κράτος των σκοπίων θα διασπαστεί το έχω βαρεθεί. Δηλαδή αν ονομαστούν Σλαβομακεδόνες, εντάξει θα χαλαστούν για κανένα μήνα και μετά τι? Θα κάνουν απεργία πείνας ή δεν έχουν ανθρώπους να ταίσουν??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xrest το θέμα των Σκοπίων υπάρχει πολύ πριν τις χούντες που ανέφερες αλλά επειδή ο στρουθοκαμηλισμός στην ελλάδα είναι μια τακτική που '' φοριέται'' πολύ από τους έλληνες πολιτικούς ήρθε η ώρα να πιάσουμε την καυτή πατάτα. Λύση δεν πρόκειται να δωθεί πριν τις εκλογές όποτε και να γίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή οι Τούρκοι που λένε όχι σε όλα, ακόμα και σε Αμερικάνους τι πάθανε?

Συγνώμη που είπανε όχι οι Τούρκοι στους αμερικάνους, γιατί θα τρελαθούμε έλεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την χουντα την ανεφερα ενδεικτικα για το χαος στην χωρα μετα τον εμφυλιο.Το θεμα εχει αρχισει να υπαρχει απο εκεινη την εποχη τουλαχιστον.Κατα δευτερον ο στρουθακαμιλισμος και το φοβικο συνδρομο ειναι η βαση της "ελληνικης εξωτερικης πολιτικης".

Απαντωντας στον φιλο jimarass τωρα.Βασικα το ρεζουμε της υποθεσης σκοπια γινεται για την ενταξη της στο Νατο και για αλλη μια χωρα-βαση των Αμερικανων.Τα σκοπια λοιπον εχουν μια δημερη διαφορα με ενα μελος του Νατο το οποιο προβαλλει αντιρρησεις εαν δεν λυθει πρωτα το θεμα.Αυτο ειναι το κυριο θεμα της υποθεσης.Αμερικανοι και λοιποι δεν τους ενδιαφερει η ονομασια.

Και σαφως το κρατιδιο των σκοπιων ειναι ετοιμο για διασπαση και στο τετοβο υπαρχουν κινησεις τετοιες ιδιαιτερα μετα την μονομερη ανεξαρτησια του κοσοβου.

Θα ξαναπω οτι το Βετο αν το θεσουμε μπορουν να το ξεπερασουν,δινοντας του οι αλλες χωρες προσκληση συμμετοχης ας το πω ετσι.

Τωρα γιατι δε λεμε οχι οπως οι τουρκοι.Αυτο φιλε μου ρωτα τις οικογενειες που βασιλευουν την Ελλαδα.Και οταν υποχωρεις επι δεκαετιες βλεπουν ελλειμα δυναμης και αποφασιστικοτητας.Και οσον αφορα το ελληνικο οκ για την Ε.Ε προηλθε σαφως απο εξωτερικες πιεσεις καθως μια ενταξη αυτη της χωρας δημιουργει μεγαλα προβληματα.

Τεσπα μη γινομαι κουραστικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη που είπανε όχι οι Τούρκοι στους αμερικάνους, γιατί θα τρελαθούμε έλεος.

Τους κάνανε νερά στο να τους παρέχουν βάσεις με πρόσβαση στο Ιρακ. Έγινε χαμός, το ξέχασες??

Και τώρα με τους κούρδους το ίδιο, αλλά σε λιγότερο βαθμό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαντώντας στο Post που σβήστηκε, απλά οι ξένοι χεστήκανε για την Ελλάδα. Αυτοί δεν έχουν ιστορία και ένδοξο παρελθόν. Δεν έχουν Λεωνίδα να τους κοιτά στα μάτια , οπότε η ιστορική θυσία είναι κάτι εύκολο στο μυαλό τους. Θέλουν να σταθεροποιήσουν τα Σκόπια και να μας τη μπουν επειδή συμφωνήσαμε για τον αγωγό αερίου, δίνοντας περισσότερη ισχύ στη Ρωσία.

Ξέρουν όμως ότι δε θα τους περάσει, οπότε πιστεύω πως έχουν ήδη βρει τη φόρμουλα για το πως να μαγειρέψουν την άρνηση της Ελλάδας προς το συμφέρον τους. Ωστόσο το παιχνίδι έχει ενδιαφέρον γιατί πια η Αμερική δεν είναι αυτή που ήταν....κοινώς θα μας κλάσει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάσου ότι η Τουρκία για να πάρει εισιτήριο για την Ευρώπη έρπεπε να περάσει από το Ελληνικό "οκ". Αντέστρεψε τώρα τους όρους!! Αν είμασταν στη θέση της Τουρκίας θα μας είχαν φάει τα σκυλία! Οι Τούρκοι θα μας είχαν σκίσει κυριολεκτικά.

Το θέμα είναι πως όλοι οι άλλοι γνωρίζουν πως η Ελλάδα δεν έχει κοινή κομματικά εξωτερική πολιτική, και πως ο κάθε πολιτικός θα πουλούσε τη χώρα του για το χρήμα. Εκεί πατάνε. Γιαυτό ποτέ δεν έχει γίνει δημοψήφισμα στη χώρα....

Αν πάρουνε ένα βέτο ΝΑ όμως, θα καταλάβουνε ότι τους έλληνες μπορείς να τους μαμας, αλλά έχουνε και τα όριά τους. Τι θα μας κάνουν δηλαδή, θα μας κόψουν το πετρέλαιο??? Τα καράβια μας το μεταφέρουν. Αέριο έχουμε από Ρωσία (γιαυτό χαλιούνται τα αμερικανάκια).

 

Το παραμύθι ότι το κράτος των σκοπίων θα διασπαστεί το έχω βαρεθεί. Δηλαδή αν ονομαστούν Σλαβομακεδόνες, εντάξει θα χαλαστούν για κανένα μήνα και μετά τι? Θα κάνουν απεργία πείνας ή δεν έχουν ανθρώπους να ταίσουν??

 

 

Aγαπητε Τζιμαρα

Για τους Τουρκους αργησαμε να ανακαλυψουμε οτι το να τους βαλουμε στην Ευρωπαικη ενωση ειναι το ποιο δυνατο οπλο απο οτι 1000 f-16.Δεν νομιζω οι τουρκοι να μπορεσουν να ποτε αναγνωρισουν τις μειονοτητες αν και αυτο κουρδους η Ρουμτζα οπως λενε τους Ποντιους η εμας του ρωμιους η τους αρμενιους.Νομιζω οτι αν στην τουρκια βαλουν σε μια μερα σε σευτερη μοιρα τον στρατο τοτε θα γινει εμφυλιος.Δεν Πληρουν τα κρητιρια της Κοπεγχαγης αλλα και αν καποτε θα πληρουν σιγουρα θα ειναι μια χωρα κομενη στα 3 απο τους εμφυλιους.Εμεις τους δειχνουμε τον δρομο για την ευρωπη αλλα αυτο θα ειναι Κολαση γιαυτους.

Οσο για τους σκοπιανους προσπαθουν να βρουν τροπο να χωμεψουν τα εσωτερικα προβληματα που εχουν.Να εισαι σιγουρος οτι αν καποτε λυθει αυτο το προβλημα με το Ονομα τοτε ουτε 10 χρονια θα το χρησιμοποιησουν.Τα βαλκανια φιλε μου Φλεγονται και το γνωριζουν οι πολιτικοι μας απο πρωτο χερι αλλα το θεμα ειναι τι κανουν για την χωρα τους.

Καταφεραν στα τελευταια 30 χρονια να ερημωσουν την θρακη και την Μακεδονια και να μαζεψουν τους Μισους Κατοικους της Χωρας στο 2% της εκτασης της.

Ειμαι σιγουρος οτι αυτο που καναν τωρα προσπαθουν να το αναστρεψουν.Δινουν φοβερα κινητρα για επενδυσεις στην περιφερεια αλλα ο Κοσμος δεν φευγει απο την Αθηνα ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα καλο θα ηταν να συνεχισει να υπαρχει αυτο το κρατιδιο-δορυφορος ως μαξιλαρι μπροστα στην αλβανικη επεκτατικοτητα.

 

Χε χε το λες γιατί κάποιοι το λένε αόριστα.Τεσπα αφού φοβόμαστε την αλβανική επεκτατικότητα τι έχουμε μαζέψει 1,5 εκ Αλβανούς που κάποιοι από αυτούς ίσως λειτουργήσουν ως 5η φάλαγγα.

 

Για δημοψήφισμα.Αφού δεν τους άρεσε το ότι ο λαός ανώριμος κλπ τώρα έχουμε το δεν είναι πχ εκλογές σωματείου ή το ασφαλιστικό που διαφορετικά κριτήρια υπάρχουν για διαφορετικές κοινωνικές ομάδες.

 

Γιατί κάποιοι υποστηρίζουν πως δε μας συμφέρει η μη λύση?Τι έχει να χάσει αύριο ο εργαζόμενος αν δε λυθεί το θέμα?Αυτοί έχουν πρόβλημα με το Τέτοβο όχι εμείς.Και ας μου πει κάποιος πάνσοφος οικονομολόγος πως με το που θα ανοίξει υποκατάστημα ο Λάτσης στη ΓιυτοΒαρδαρία εγώ θα επωφεληθώ

 

Και γενικά αν μια χώρα 2η σε αγορά εξοπλισμού στο ΝΑΤΟ(μαζί με Τουρκία) δεν μπορεί να επιβάλλει τη θέληση της σε ένα κρατίδιο ε δε νομίζω ότι δείχνει την ισχύ της.Αυτό σε αντιπαραβολή με αυτούς που λένε για "ισχυρούς ρόλους στα Βαλκάνια" κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aγαπητε Τζιμαρα

Για τους Τουρκους αργησαμε να ανακαλυψουμε οτι το να τους βαλουμε στην Ευρωπαικη ενωση ειναι το ποιο δυνατο οπλο απο οτι 1000 f-16.Δεν νομιζω οι τουρκοι να μπορεσουν να ποτε αναγνωρισουν τις μειονοτητες αν και αυτο κουρδους η Ρουμτζα οπως λενε τους Ποντιους η εμας του ρωμιους η τους αρμενιους.Νομιζω οτι αν στην τουρκια βαλουν σε μια μερα σε σευτερη μοιρα τον στρατο τοτε θα γινει εμφυλιος.Δεν Πληρουν τα κρητιρια της Κοπεγχαγης αλλα και αν καποτε θα πληρουν σιγουρα θα ειναι μια χωρα κομενη στα 3 απο τους εμφυλιους.Εμεις τους δειχνουμε τον δρομο για την ευρωπη αλλα αυτο θα ειναι Κολαση γιαυτους.

Οσο για τους σκοπιανους προσπαθουν να βρουν τροπο να χωμεψουν τα εσωτερικα προβληματα που εχουν.Να εισαι σιγουρος οτι αν καποτε λυθει αυτο το προβλημα με το Ονομα τοτε ουτε 10 χρονια θα το χρησιμοποιησουν.Τα βαλκανια φιλε μου Φλεγονται και το γνωριζουν οι πολιτικοι μας απο πρωτο χερι αλλα το θεμα ειναι τι κανουν για την χωρα τους.

Καταφεραν στα τελευταια 30 χρονια να ερημωσουν την θρακη και την Μακεδονια και να μαζεψουν τους Μισους Κατοικους της Χωρας στο 2% της εκτασης της.

Ειμαι σιγουρος οτι αυτο που καναν τωρα προσπαθουν να το αναστρεψουν.Δινουν φοβερα κινητρα για επενδυσεις στην περιφερεια αλλα ο Κοσμος δεν φευγει απο την Αθηνα ευκολα.

Με τους Τούρκους δεν έχουμε πρόβλημα πολέμου. Απλά μας φοβίζουν "θα μπουν οι Τούρκοι" και βλακίες. Εδώ τους νικήσαμε σε χειρότερες εποχές, με λιγότερα όπλα. Απλά είναι κάποιες συγκιρίες και προβλήματα που μαζεύονται που δε μας αφήνουν να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα. Γι'αυτό πρέπει να λυθεί το Σκοπιανό, να φεύγει ένα ένα.

Και στην Ευρώπη να μπει η Τουρκία τι θα γίνει? Θα πάψει να αμφισβητεί το Αιγαίο? Απλά οι πολιτικοί μας είναι κότες. Δε λέω να πάμε σε πόλεμο, αλλά έχω δει και καλύτερες μέρες στην εξωτερική πολιτική....

Σίγουρα πάντως η ΄στάση μας να την υποστηρίξουμε φανέρωσε και τη στάση των ευρωπαίων, που στην αρχή την "αγαπούσαν και καλά"", αλλά και πάλι τι κερδίσαμε από αυτό? Μερικές φορές εχω την εντύπωση "τίποτα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που να ξερατε την κατασταση με τα οπλικα συστηματα που νομιζετε οτι αυτη τη στιγμη δεν εχουμε ελλειμα δυναμης.αναφερω ενδεικτικα

1)25-30% πληροτητα στα στρατοπεδα σε κρισημες περιοχες

2)η διαθεσιμοτητα στις μοιρες κυμαινεται σταθερα κατω απο 50%,και τα κονδυλια για τα καυσιμα εχουν περικοπει(!)

3)στο ναυτικο οι φρεγατες δεν εχουν πια ανταλλακτικα κλπ κλπ

Και πολλα αλλα ευτραπελα

Σορρυ για το off topic,απλα τα πραγματα ειναι αλλιως.Και σιγουρα η χωρα μαζι με τα εξωτερικα προβληματα,εχει και φοβερα εσωτερικα με ακριβεια κλπ.Η επιλυση του ονοματος δεν θα δωσει στον λαο καλυτερες μερες απο πλευρας τσεπης κ λοιπων.

Τεσπα θα δειξει στις επομενες μερες τι θα γινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τους Τούρκους δεν έχουμε πρόβλημα πολέμου. Απλά μας φοβίζουν "θα μπουν οι Τούρκοι" και βλακίες. Εδώ τους νικήσαμε σε χειρότερες εποχές, με λιγότερα όπλα. Απλά είναι κάποιες συγκιρίες και προβλήματα που μαζεύονται που δε μας αφήνουν να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα. Γι'αυτό πρέπει να λυθεί το Σκοπιανό, να φεύγει ένα ένα.

Και στην Ευρώπη να μπει η Τουρκία τι θα γίνει? Θα πάψει να αμφισβητεί το Αιγαίο? Απλά οι πολιτικοί μας είναι κότες. Δε λέω να πάμε σε πόλεμο, αλλά έχω δει και καλύτερες μέρες στην εξωτερική πολιτική....

Σίγουρα πάντως η ΄στάση μας να την υποστηρίξουμε φανέρωσε και τη στάση των ευρωπαίων, που στην αρχή την "αγαπούσαν και καλά"", αλλά και πάλι τι κερδίσαμε από αυτό? Μερικές φορές εχω την εντύπωση "τίποτα".

 

 

Εγω θα σου πω το αλλο

Αντι να μετρας τα οπλα που διαθετουμε οι δυο χωρες παρτο αλλιως

Βαλτους στην Ετρωπαικη ενωση.

Που αυτο συνεπαγεται

Απομακρυνση του στρατου και εθνοφρουρας στα 120 χλμ απο τα συνορα της γειτονικης χωρας που ειναι μελος.Δηλαδη ο Στρατος μας θα ειναι στην δραμα και των τουρκων στα Υπσαλα.Οι συνοριοφυλακες εχουν μονο ελαφρυ οπλισμο,οποτε δεν μας πειραζει.το Ιδιο ισχυει και για τα νησια μας αλλα και γιαυτους.

2ον Αποσυρση των τουρκικων δυναμεων σε υπο κατοχη ευρωπαικου εδαφους

3ον Αποφυλακισμος ολων των ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΚΡΑΤΟΥΜΕΝΩΝ,και πιστεψτεμε ειναι πολυ

4ον Ελευθερια του λογου και του τυπου

5ον Δικαιωματα Ιδιοκτησιας στις Μειονοτητες

Μονο αυτα να βαλω φτανουν.

Ξερετε Πολλα μουσουλμανικα κρατη που να εχουν τετοια δικαιωματα η Που προσπαθουν να τα αναπτυξουν.

Οποιος το κανει Πρωτος διχως να πεσει ουτε μια σφαιρα θα τον παραδεχθω.

αρα δεν μπορει να το κανει ουτε η τουρκια οσο και αν ο κεμαλ τους εδειχνε την ΔΥΣΗ.

Σε αυτο το θεμα η εξωτερικη πολιτικη μας περνει Αριστα.

ΕΝΤΑΞΗ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΝΩΣΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τους Τούρκους δεν έχουμε πρόβλημα πολέμου. Απλά μας φοβίζουν "θα μπουν οι Τούρκοι" και βλακίες. Εδώ τους νικήσαμε σε χειρότερες εποχές, με λιγότερα όπλα. Απλά είναι κάποιες συγκιρίες και προβλήματα που μαζεύονται που δε μας αφήνουν να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα. Γι'αυτό πρέπει να λυθεί το Σκοπιανό, να φεύγει ένα ένα.

Και στην Ευρώπη να μπει η Τουρκία τι θα γίνει? Θα πάψει να αμφισβητεί το Αιγαίο? Απλά οι πολιτικοί μας είναι κότες. Δε λέω να πάμε σε πόλεμο, αλλά έχω δει και καλύτερες μέρες στην εξωτερική πολιτική....

Σίγουρα πάντως η ΄στάση μας να την υποστηρίξουμε φανέρωσε και τη στάση των ευρωπαίων, που στην αρχή την "αγαπούσαν και καλά"", αλλά και πάλι τι κερδίσαμε από αυτό? Μερικές φορές εχω την εντύπωση "τίποτα".

 

 

Εγω θα σου πω το αλλο

Αντι να μετρας τα οπλα που διαθετουμε οι δυο χωρες παρτο αλλιως

Βαλτους στην Ετρωπαικη ενωση.

Που αυτο συνεπαγεται

Απομακρυνση του στρατου και εθνοφρουρας στα 120 χλμ απο τα συνορα της γειτονικης χωρας που ειναι μελος.Δηλαδη ο Στρατος μας θα ειναι στην δραμα και των τουρκων στα Υπσαλα.Οι συνοριοφυλακες εχουν μονο ελαφρυ οπλισμο,οποτε δεν μας πειραζει.το Ιδιο ισχυει και για τα νησια μας αλλα και γιαυτους.

2ον Αποσυρση των τουρκικων δυναμεων σε υπο κατοχη ευρωπαικου εδαφους

3ον Αποφυλακισμος ολων των ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΚΡΑΤΟΥΜΕΝΩΝ,και πιστεψτεμε ειναι πολυ

4ον Ελευθερια του λογου και του τυπου

5ον Δικαιωματα Ιδιοκτησιας στις Μειονοτητες

Μονο αυτα να βαλω φτανουν.

Ξερετε Πολλα μουσουλμανικα κρατη που να εχουν τετοια δικαιωματα η Που προσπαθουν να τα αναπτυξουν.

Οποιος το κανει Πρωτος διχως να πεσει ουτε μια σφαιρα θα τον παραδεχθω.

αρα δεν μπορει να το κανει ουτε η τουρκια οσο και αν ο κεμαλ τους εδειχνε την ΔΥΣΗ.

Σε αυτο το θεμα η εξωτερικη πολιτικη μας περνει Αριστα.

ΕΝΤΑΞΗ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΝΩΣΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...