Προς το περιεχόμενο

προγραμμα για msn replacement


maouris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια δουλευα το pidjin μεχρι τωρα αλλα πριν καμια βδομαδα δοκιμασα το amsn.μια χαρα ειναι ως προγραμμα αλλα με πολλα bugs δυστηχως,σε σημειο που να μην μπορεις να το λειτουργησεις.ξερετε καποιο αλλο προγραμμα σταθερο που να σου εχει και το video conference kai nudges και οτιδηποτε αλλο παρομοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δουλευα το pidjin μεχρι τωρα αλλα πριν καμια βδομαδα δοκιμασα το amsn.μια χαρα ειναι ως προγραμμα αλλα με πολλα bugs δυστηχως,σε σημειο που να μην μπορεις να το λειτουργησεις.ξερετε καποιο αλλο προγραμμα σταθερο που να σου εχει και το video conference kai nudges και οτιδηποτε αλλο παρομοιο?

 

Χρησιμοποιώ το aMSN εδώ και καιρό και δεν είχα σοβαρά προβλήματα. Για άλλο ΙΜ εκτός από yahoo messenger (που είναι συμβατός με ΜΣΝ πλέον) δε ξέρω. Τι προβλήματα όμως σου κάνει το aMSN ? ίσως δεν είναι κάτι δύσκολο να φτιαχτεί !

 

στο λέω επειδή κι εγώ ήμουν στο ψάξιμο, και κατέληξα πως το aMSN είναι από τα καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread

 

ούτε εμένα μου έχει δημιουργήσει προβλήματα ο amsn.κ ο kopete καλός είναι πάντως.

κατεβάζεις το script απο δώ,το τρέχεις κ ξεμπερδεύεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δν ξερω ρε παιδια αλλα εμενα ο αμσν στο login εχει φορες που δν μπενει,αλλες φορες κολλαει καθως προσπαθει να μπει,μου κανει αρκετα περιεργα,μπορει να γραφω και να μου λεει δν τα παρεδωσε,ενω με το msn messenger δν ειχα ποτε τετοια προβληματα,τουλαχιστον με το 7.5 και μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παιδια το μονο που δε μου ερεσει στο aMSN ειναι που δε4ν εχει τη δυνατοτητα να σου λεει ποιο τραγουδει ακους για πρωσοπικο μνμ...αυτο μονο...κατι το οποιο στο Kopete υπαρχει...

απο την αλλη το aMSN σαν προγραμμα μου φαινεται πολυ πιο πληρες....αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δν ξερω μπορει να φτεει τπτ στα ubuntu .παντος δν ειναι στα supported προγραμματα στο add/remove οποτε αν πραγματι ηταν τελειως σταθερο θα υπηρχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δν ξερω μπορει να φτεει τπτ στα ubuntu .παντος δν ειναι στα supported προγραμματα στο add/remove οποτε αν πραγματι ηταν τελειως σταθερο θα υπηρχε

 

arr5pb8.th.png

 

Όσο για αυτό που κολλάει στην αρχή, παρατήρησα ότι το κάνει ΠΑΝΤΑ τη πρώτη φορά που θα μπεις με κάποιο account. Όταν κάνεις exit και μετά ξαναμπείς, δε σου κολλάει ξανά...

 

Εγώ το έχω και μπαίνει αυτόματα, δε ξέρω αν το κάνει κάθε φορά που θα μπαίνει νέος χρήστης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ kopete λέω. Η κάμερα μια χαρά δουλεύει. Μέσω v4l (video 4 Linux).

 

[offtopic]Αλήθεια ποια κάμερα έχεις φίλε firewalker; Γιατί τώρα στις γιορτές μια κάμερα αποτελεί καλό δωράκι.... :-D[/offtopic]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παιδια το μονο που δε μου ερεσει στο aMSN ειναι που δε4ν εχει τη δυνατοτητα να σου λεει ποιο τραγουδει ακους για πρωσοπικο μνμ...αυτο μονο...κατι το οποιο στο Kopete υπαρχει...

απο την αλλη το aMSN σαν προγραμμα μου φαινεται πολυ πιο πληρες....αυτα...

 

Και όμως γίνεται (με το music plugin)... Ρίξε μια ματιά εδώ. ;Eχει πολλά καλούδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...